Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Agfa Polska świętuje srebrny jubileusz

Agfa Polska świętuje srebrny jubileusz

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

W gronie uczestników spotkania znaleźli się klienci firmy, partnerzy biznesowi, przedstawiciele organizacji i instytucji branżowych oraz mediów; obecni byli także przedstawiciele firmy oraz pracownicy jej polskiego oddziału, w tym dwie osoby związane z nim od początku istnienia. Podczas oficjalnej części uroczystości zaprezentowano gościom skróconą historię obecności firmy w Polsce, z uwzględnieniem ewoluującego portfolio firmy, które pierwotnie obejmowało produkty fotograficzne i medyczne, zaś obecnie dominują w nim rozwiązania poligraficzne do cyfrowego prepressu i przemysłowego inkjetu.

W jubileuszowym podsumowaniu przedstawiono również aktywność polskiego oddziału w kontekście udziału w najważniejszych wydarzeniach branżowych, wspierania wielu inicjatyw podejmowanych przez instytucje i organizacje działające w poligrafii, jak też organizowania we własnym zakresie różnych spotkań. Uroczystość stała się również okazją do przypomnienia, że dwa lata temu belgijski koncern obchodził 150-lecie działalności na szeroko rozumianym rynku obrazowania, dlatego zaprezentowano skróconą wersję jego bogatej historii. Nie zabrakło w niej zaznaczenia kroków milowych związanych z przejmowaniem innych podmiotów i wzbogacaniem oferty poligraficznej – od m.in. rozwiązań CtP dla drukarń gazetowych, maszyn do druku cyfrowego w trybie „z roli na rolę”, analogowych i cyfrowych płyty offsetowe, przez przemysłowe plotery UV (seria Anapurna), rozwiązania inkjetowe (plotery drukujące i tnące, atramenty, oprogramowanie) oraz z zakresu cyfrowego prepressu (sprzęt CtP, płyty, chemia, oprogramowanie), aż po najnowszą propozycję firmy Agfa z zakresu cyfrowej przygotowalni – proekologiczną, bezprocesową płytę offsetową Eclipse.

Jubileuszowe spotkanie było także okazją do zaprezentowania obecnej sytuacji firmy Agfa, prognoz odnośnie do dalszego rozwoju rynku druku offsetowego w skali globalnej, a także planów i strategii firmy, której celem jest dalszy wzrost, utrzymanie rentowności i jakości, oraz objęcie pozycji lidera technologicznego.

Wydarzenie uświetnił spektakl „Przekręt (nie)doskonały” w wykonaniu aktorów teatru Capitol, a zwieńczył je koktajl połączony z degustacją tortu. Szerszą relację znajdą Państwo w grudniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Całemu zespołowi Agfa Polska gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.