Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Agfa Polska świętuje srebrny jubileusz

Agfa Polska świętuje srebrny jubileusz

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

W gronie uczestników spotkania znaleźli się klienci firmy, partnerzy biznesowi, przedstawiciele organizacji i instytucji branżowych oraz mediów; obecni byli także przedstawiciele firmy oraz pracownicy jej polskiego oddziału, w tym dwie osoby związane z nim od początku istnienia. Podczas oficjalnej części uroczystości zaprezentowano gościom skróconą historię obecności firmy w Polsce, z uwzględnieniem ewoluującego portfolio firmy, które pierwotnie obejmowało produkty fotograficzne i medyczne, zaś obecnie dominują w nim rozwiązania poligraficzne do cyfrowego prepressu i przemysłowego inkjetu.

W jubileuszowym podsumowaniu przedstawiono również aktywność polskiego oddziału w kontekście udziału w najważniejszych wydarzeniach branżowych, wspierania wielu inicjatyw podejmowanych przez instytucje i organizacje działające w poligrafii, jak też organizowania we własnym zakresie różnych spotkań. Uroczystość stała się również okazją do przypomnienia, że dwa lata temu belgijski koncern obchodził 150-lecie działalności na szeroko rozumianym rynku obrazowania, dlatego zaprezentowano skróconą wersję jego bogatej historii. Nie zabrakło w niej zaznaczenia kroków milowych związanych z przejmowaniem innych podmiotów i wzbogacaniem oferty poligraficznej – od m.in. rozwiązań CtP dla drukarń gazetowych, maszyn do druku cyfrowego w trybie „z roli na rolę”, analogowych i cyfrowych płyty offsetowe, przez przemysłowe plotery UV (seria Anapurna), rozwiązania inkjetowe (plotery drukujące i tnące, atramenty, oprogramowanie) oraz z zakresu cyfrowego prepressu (sprzęt CtP, płyty, chemia, oprogramowanie), aż po najnowszą propozycję firmy Agfa z zakresu cyfrowej przygotowalni – proekologiczną, bezprocesową płytę offsetową Eclipse.

Jubileuszowe spotkanie było także okazją do zaprezentowania obecnej sytuacji firmy Agfa, prognoz odnośnie do dalszego rozwoju rynku druku offsetowego w skali globalnej, a także planów i strategii firmy, której celem jest dalszy wzrost, utrzymanie rentowności i jakości, oraz objęcie pozycji lidera technologicznego.

Wydarzenie uświetnił spektakl „Przekręt (nie)doskonały” w wykonaniu aktorów teatru Capitol, a zwieńczył je koktajl połączony z degustacją tortu. Szerszą relację znajdą Państwo w grudniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Całemu zespołowi Agfa Polska gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.