Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Fot. Antalis

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

W centrum projektowania opakowań specjaliści projektują rozwiązania, które mają zabezpieczać produkty i redukować liczbę uszkodzeń transportowych, opracowuje się tam także koncepcje optymalizacji produkcji i doskonali logistykę zwrotów opakowań. Producenci opakowań muszą się bowiem stale mierzyć z nowymi wyzwaniami. Rozwój sprzedaży przez Internet, konieczność automatyzacji procesów logistycznych oraz wysokiej ochrony produktów, rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska, a także większe potrzeby klientów w zakresie bardziej innowacyjnych opakowań, stawiają przed sektorem opakowaniowym nowe wyzwania. Opakowania powinno się produkować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – a przy tym w taki sposób, by były dokładnie dopasowane do potrzeb zamawiających. Ponadto powinny cechować się wysokim poziomem innowacyjności.

Centra projektowania opakowań oferują ponadto interaktywność i osobiste zaangażowanie inżynierów w produkcję opakowania doskonałego. Dzięki centrom udaje się wdrażać nowe rozwiązania znacznie łatwiej, a obsługa klienta plasuje się na najwyższym poziomie. Nowy ośrodek w Sosnowcu odpowiada na potrzeby Europy Wschodniej, a specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze sektorów: logistycznego i motoryzacyjnego. „Lokalizacja nowego centrum projektowego uzasadniona jest naszą strategią. Teraz będziemy mogli jeszcze sprawniej reagować na rosnące zapotrzebowanie na usługi projektowania opakowań w tym regionie” – wyjaśnia Christophe Hunaut, dyrektor zarządzający Antalis Poland oraz regionu CSEE.

Inżynierowie opakowań Antalis odpowiedzialni są za projekty ponad 10 tys. rozwiązań opakowaniowych tworzonych na konkretne zamówienia. „Gdy klienci przychodzą do naszych centrów projektowych, zawsze staramy się rozpocząć nasz projekt od wnikliwej genezy ich potrzeb na opakowanie. Klienci chcą też przetestować prototypy w realnych warunkach, a czasem przeprojektować opakowanie razem z naszymi specjalistami, by jeszcze bardziej zoptymalizować finalny projekt. Uznajemy doświadczenia klienta i zrównoważony rozwój za najważniejsze wyzwania przy produkcji opakowań. Dlatego też czujemy się zobowiązani, by oferować klientom rozwiązania, które są nie tylko nowatorskie, ale też przyjazne środowisku. Jesteśmy odpowiedzialni za to, by zagwarantować wysoki poziom innowacyjności rozwiązań, a zarazem zapewnić taką samą wartość materialną produktu i jego wysoką jakość” – mówi Aleksander Gwizdała, dyrektor sektora opakowań.

Podczas otwarcia centrum w Sosnowcu w pierwszej części spotkania zaprezentowano najnowsze trendy i innowacje w zarządzaniu opakowaniami, będące wynikiem autorskiego badania firmy Antalis nt. trendów w branży opakowaniowej w Polsce, rozwoju produktów i rozwiązań, ewolucji potrzeb klientów oraz sposobu realizacji projektów. Badanie przeprowadzono wśród kluczowych polskich firm działających w sektorach: przemysłowym, logistycznym i e-commerce.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu