Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Antalis otworzył w Polsce kolejne centrum projektowania opakowań

Fot. Antalis

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

W centrum projektowania opakowań specjaliści projektują rozwiązania, które mają zabezpieczać produkty i redukować liczbę uszkodzeń transportowych, opracowuje się tam także koncepcje optymalizacji produkcji i doskonali logistykę zwrotów opakowań. Producenci opakowań muszą się bowiem stale mierzyć z nowymi wyzwaniami. Rozwój sprzedaży przez Internet, konieczność automatyzacji procesów logistycznych oraz wysokiej ochrony produktów, rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska, a także większe potrzeby klientów w zakresie bardziej innowacyjnych opakowań, stawiają przed sektorem opakowaniowym nowe wyzwania. Opakowania powinno się produkować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – a przy tym w taki sposób, by były dokładnie dopasowane do potrzeb zamawiających. Ponadto powinny cechować się wysokim poziomem innowacyjności.

Centra projektowania opakowań oferują ponadto interaktywność i osobiste zaangażowanie inżynierów w produkcję opakowania doskonałego. Dzięki centrom udaje się wdrażać nowe rozwiązania znacznie łatwiej, a obsługa klienta plasuje się na najwyższym poziomie. Nowy ośrodek w Sosnowcu odpowiada na potrzeby Europy Wschodniej, a specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze sektorów: logistycznego i motoryzacyjnego. „Lokalizacja nowego centrum projektowego uzasadniona jest naszą strategią. Teraz będziemy mogli jeszcze sprawniej reagować na rosnące zapotrzebowanie na usługi projektowania opakowań w tym regionie” – wyjaśnia Christophe Hunaut, dyrektor zarządzający Antalis Poland oraz regionu CSEE.

Inżynierowie opakowań Antalis odpowiedzialni są za projekty ponad 10 tys. rozwiązań opakowaniowych tworzonych na konkretne zamówienia. „Gdy klienci przychodzą do naszych centrów projektowych, zawsze staramy się rozpocząć nasz projekt od wnikliwej genezy ich potrzeb na opakowanie. Klienci chcą też przetestować prototypy w realnych warunkach, a czasem przeprojektować opakowanie razem z naszymi specjalistami, by jeszcze bardziej zoptymalizować finalny projekt. Uznajemy doświadczenia klienta i zrównoważony rozwój za najważniejsze wyzwania przy produkcji opakowań. Dlatego też czujemy się zobowiązani, by oferować klientom rozwiązania, które są nie tylko nowatorskie, ale też przyjazne środowisku. Jesteśmy odpowiedzialni za to, by zagwarantować wysoki poziom innowacyjności rozwiązań, a zarazem zapewnić taką samą wartość materialną produktu i jego wysoką jakość” – mówi Aleksander Gwizdała, dyrektor sektora opakowań.

Podczas otwarcia centrum w Sosnowcu w pierwszej części spotkania zaprezentowano najnowsze trendy i innowacje w zarządzaniu opakowaniami, będące wynikiem autorskiego badania firmy Antalis nt. trendów w branży opakowaniowej w Polsce, rozwoju produktów i rozwiązań, ewolucji potrzeb klientów oraz sposobu realizacji projektów. Badanie przeprowadzono wśród kluczowych polskich firm działających w sektorach: przemysłowym, logistycznym i e-commerce.

  • Obecnie 3,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3.5/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu