Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Arka-Druk stawia na rozwiązania Heidelberga

Arka-Druk stawia na rozwiązania Heidelberga

W październiku 2011 roku w białostockiej firmie Arka-Druk zakończył się montaż nowych maszyn Heidelberga: automatu sztancująco-bigującego Varimatrix 105 CS drugiej generacji oraz składarko-sklejarki Easygluer 100. Arka-Druk zamierza rozwijać produkcję opakowań farmaceutycznych, dla przemysłu kosmetycznego, spożywczego, tekstylnego oraz na środki chemiczne. Wybór padł na firmę Heidelberg, mimo iż rozmowy prowadzone były z kilkoma dostawcami.

W czasie wielokrotnych rozmów właściciel firmy Arka-Druk, Artur Bach miał możliwość zapoznania się z maszynami nowej generacji, nowymi rozwiązaniami technicznymi, automatyzacją produkcji. Wizyty u użytkowników i pokazy maszyn potwierdziły ich jakość i kompatybilność z wymaganiami klientów i oczekiwaniami na przyszłość. Długie spotkania i rozmowy techniczne przekonały właściciela firmy do inwestycji w oparciu o rozwiązania firmy Heidelberg.
Dla firmy Arka-Druk najważniejsze były innowacyjność techniczna i produktowa maszyn, serwis i logistyka (dostępność techników i inżynierów serwisu, części zamiennych, profesjonalizm, logistyka materiałów eksploatacyjnych) oraz profesjonalizm, wiedza techniczna i pomoc udzielona przez pracowników działu handlowego Heidelberg Polska. Przekazana wiedza i wsparcie techniczne okazały się niezbędne do otrzymania dotacji. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu firma Arka-Druk otrzymała na obie maszyny dofinansowanie z Konkursu nr 4 z 1.4.2 Działanie 1.4 Wsparcie innowacyjne przedsiębiorstw Oś Priorytetowa Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie.
Dostarczone do firmy Arka-Druk maszyny Varimatrix 105 CS oraz Easy Gluer 100 są maszynami z najnowszej wersji modelowej Ipex 2010 (premiera na targach Ipex w Birmingham w 2010 roku).
Varimatrix 105 CS drugiej generacji charakteryzuje się wysoką jakością, dużą elastycznością i wysoką efektywnością. Maszyna ta oferuje solidność i skuteczność, która jest niezbędna w codziennej pracy. Wszystkie stacje napędzane są przez wspólny napęd. Wały napędowe połączone są bezobsługowym pasem zębatym. Silnik główny sterowany jest przetwornikiem częstotliwościowym zapewniającym płynną zmianę prędkości maszyny. Jako bardzo wydajne urządzenie nadaje się również do wykonywania małych nakładów. Zastosowane oprzyrządowanie pozwala na szybkie narządy, pracę z minimalną ilością mostków, oddzielania tzw. ażuru łącznie z odpadem marginesowym w jednym przebiegu maszyny. Sekcja czyszcząca wyposażona w dużą ilość narzędzi pozwala na przygotowanie nowym prac już w trakcie trwania poprzedniego zlecenia. Zastosowanie skośnych ssawek i marki bocznej ciągnącej pozwala na rozszerzenie produkcji na tworzywa sztuczne, niskie gramatury oraz tekturę litą i falistą.
Możliwość obrabiania dodatkowych materiałów: papier o gramaturze co najmniej 80 g/m2, karton lub tektura pełna do gramatury 1400 g/m2, tektura falista do grubości całkowitej 4 mm, zwiększyła możliwości produkcyjne firmy Arka-Druk o kilkadziesiąt procent.
Składarko-sklejarka Easy Gluer 100 jest najnowszym modelem maszyn formujących, klejącym pudełka w formacie do 1000 mm. To nowoczesna maszyna z ogromnym potencjałem innowacyjnym. Jest przystosowana do produkcji pudełek z materiału o gramaturze od 200 do 600 g/m2, jak też wykonanych z tektury z falą E. Zastosowane rozwiązania pozwalają na uzyskanie maksymalnej prędkości roboczej 300 m/min, co daje wydajność do ok. 50 tys. sztuk pudełek z dnem automatycznym lub ok. 30 tys. pudełek 4- lub 6-punktowych. Wyposażenie techniczne pozwala na wykonanie pudełek o minimalnym wykroju 88 mm: tusze do rzęs, szminki, farmacja. Szerokość pudełek waha się w zakresie od 88 mm do 1000 mm z różnymi wysokościami zależnymi od rodzaju opakowania: proste, dno automatyczne, 4-, 6-punktowe.
Konstrukcyjnie Easy Gluer 100 nadaje się do wytwarzania pudełek: normalnych, prostych; z zamykanym dnem; z podwójnymi ściankami; cztero- i sześciopunktowych; małoformatowych; wysyłkowych/kopert na płyty CD.
Dostarczona do firmy Arka-Druk maszyna Easy Gluer 100 jest wyposażona w: nakładak cierny z wibratorem, długą stację przełamywania wstępnego z możliwością przełamywania trzeciej bigi i klapki klejowej od strony napędu lub obsługi za pomocą kilku niezależnych narzędzi, moduł dna automatycznego długości 1580 mm z centralnym transportem, stację formowania długości 2860 mm, stację klejącą – lewą, stację przekazującą 3230 mm oraz długą prasę 2000 mm o szerokości pasa 900 mm.
Cała maszyna jest sterowana z ekranu dotykowego, dodatkowo operator jest wyposażony z bezprzewodowy pilot sterowany radiowo w celu ułatwienia narządu maszyny. Aby kontrola była płynna, operator jest wyposażony w kamerę, która pozwala monitorować obszar maszyny przy wykładaniu. Minimalizuje ona liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny.
Easy Gluer posiada unikalne rozwiązanie, stosowane w urządzeniach o najwyższej wydajności z serii Diana, polegające na prowadzeniu wykroju przez całą maszynę za pomocą trzech pasów transportowych. Takie rozwiązanie pozwala na odsunięcie jednego lub dwóch skrajnych pasów w przypadku prowadzenia małych opakowań lub skomplikowanych: skośne, stożkowe itp. Dodatkowo składarko-sklejarka została wyposażona w moduł XTS2 do systemu kontroli wraz z panelem sterującym z 15'' z monitorem dotykowym firmy HHS. System ten pozwala na kontrolę odczytywania kodów kreskowych Xtend2 (kontrola kodów standardowych, kodów białych i czarnych, kodów farmaceutycznych, kodów EAN/UPC lub kodów 2DMatrix czterokanałowym modułem odczytującym).
Jako dopełnienie całego systemu zainstalowano rotacyjny wyrzutnik EMA 60, za pomocą którego precyzyjnie usuwane są wadliwe opakowania. Wszystkie urządzenia kontrolne sterowane są poprzez 15-calowy ekran dotykowy. To zapewnia niezakłóconą produkcję przy zachowaniu najwyższej jakość produktów końcowych.
Easy Gluer 100 oferuje nie tylko najwyższą elastyczność, dzięki możliwości szybkiego reagowania na aktualne potrzeby rynkowe, ale też najwyższą skuteczność w przyszłości. Także maszyny uzupełniające Heidelberga, takie jak nakładak online, moduł automatycznego pakowania i urządzenie pakujące FAS 480, można bezproblemowo przyłączyć do maszyny. Dzięki temu ogromny potencjał Easy Gluer nie jest blokowany przez nakładanie i odbieranie produktów.

Fot. Przy maszynie Varimatrix 105CS (od prawej): Artur Bach, prezes Arka-Druk, Piotr Kopczuk, dyrektor generalny Arka-Druk, Piotr Lis, regionalny szef sprzedaży Heidelberg Polska

  • Obecnie 3 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.