Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Artemis pokaże technologie przyszłości na RemaDays

Artemis pokaże technologie przyszłości na RemaDays

Drukarki Artemis LED/UV będą prezentowane na stoisku polskiego dystrybutora – firmy Atrium Centrum Ploterowe podczas RemaDays. Na stoisku T17 w hali F warszawskiego Warsaw Expo zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia w portfolio tej marki, nagradzane podczas Festiwalu Druku: Artemis Pulsar i Artemis Orion.

Artemis Orion to seria stołowych ploterów o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm, a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2,05 x 1,25 lub 3,05 x 2,05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.
Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować pięć warstw atramentu. Ploter ma także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są dwie angielskie lampy UV Integration. Urządzenie ma stabilną i wzmacnianą konstrukcję, a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony. Warto zwrócić uwagę na łatwą obsługę plotera przez jednego operatora. Funkcja „poduszki powietrznej”, czyli tak zwany odwrócony podsys, ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.

„Drugim ploterem, który zaprezentujemy na RemaDays, jest Artemis Pulsar. Jest to zastępca standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV możemy zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe, jak banery oraz co najważniejsze i przyszłościowe… nośniki wrażliwe na temperaturę, jak membrany, backlity i wiele innych” – mówi Paweł Stania, z działu marketingu dystrybutora.

Artemis Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3,20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularnych podświetlanych membran, podświetlanych elastycznych backlitów itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak banery, plakaty itd.

Za przyszłością tego rozwiązania przemawia więc brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty.

Jak przekonuje producent, atramenty LED-UV są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna, gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.
Na pokładzie karetki znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14-pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m2/h.

Najciekawszym nośnikiem, do jakiego warto wykorzystać ten ploter, są tzw. membrany, czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Jego atutami są duża szerokość (do 3,20 m), możliwość składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

„Trzecim ciekawym rozwiązaniem spod znaku Artemis, które przywieziemy na RemaDays, jest najszybszy w ofercie ploter solwentowy rozwijający skrzydła do 260 m2/h. Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce” – przekonuje Paweł Stania.

Szybki przemysłowy druk rolowy możliwy jest dzięki głowicom Konica Minolta.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.