Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Asahi Photoproducts z EFIA Gold Award

Asahi Photoproducts z EFIA Gold Award

Firma Asahi Photoproducts poinformowała, że technologia Pinning z czystym transferem farby została wyróżniona złotą nagrodą za zrównoważoną produkcję i innowacyjność produktów, przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fleksografów (EFIA).

Technologia Asahi umożliwia drukowanie „kiss touch”, które zapewnia lepsze przenoszenie farby, niweluje przybieranie farby w przestrzeniach między punktami, zmniejszając przyrost punktu, skutkuje mniejszymi przerwami ze względu na czyszczenie i generuje mniej odpadu, co w konsekwencji poprawia efektywność (OEE).
„Jest nam niezmiernie miło, że przyznano nam tak prestiżową nagrodę” – mówi David Galton, dyrektor sprzedaży Asahi Photoproducts Europie. „Przeprowadzono testowy rozruch maszyny, który dostarczył jednoznacznych wyników, potwierdzając tym samym wartość płyt Asahi w środowisku, gdzie drukarnie fleksograficzne znajdują się pod coraz większą presją zarówno pod względem zwiększania wydajności, jak i zmniejszenia ich negatywnego oddziaływania na środowisko. Cieszymy się, że członkowie jury zgadzają się z tym, iż płyty z Asahi z technologią Pinning Top Dot przyczyniają się do zdolności maszyn fleksograficznych, aby sprostać tym wymaganiom rynku”.
Galton dodaje: „Efektywność drukowania w technologii Pinning i czystego transferu, podczas tego testu wykazuje 26% wzrost OEE w porównaniu do konwencjonalnych płyt rozpuszczalnikowych. W istocie przyczyniło się to do tego, że płyta w technologii Pinning zakończyła cały przebiegu 33 minuty szybciej niż konwencjonalne płyty. Płyta Pinning zmniejsza przestoje maszyn na czyszczenie, oszczędzając 39 minut. Płyta zmniejszyła odpad o 575 mb. Ta technologia płyty daje wyższą jakość odbitki (mniejszy przyrost punktu) o większym kontraście druku. Jesteśmy bardzo dumni z tych rezultatów które oznaczają korzyści dla naszych klientów".

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.