Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Atrium na FastTextile

Atrium na FastTextile

Podczas Międzynarodowych Targów Tkanin FastTextile w Łodzi Atrium Centrum Ploterowe zaprezentowało różnego rodzaju technologie zdobienia materiałów i odzieży. Targi FastTextile były okazją do zaprezentowania premierowej drukarki DTG do zadruku bezpośrednio na koszulkach – Mutoh ValueJet 405 GT.

Premierowy Mutoh ValueJet 404 GT i 405 GT to najnowsze drukarki DTG japońskiego producenta. Przeznaczone są do bezpośredniego zadruku t-shirtów, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 × 584 mm.
Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, z zachowaniem dużej powierzchni zadruku, pozwolą umiejscowić urządzenie nawet na biurku.
Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 404 GT / 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało, na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Jak zapewnia producent, druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100-procentowym pokryciem. Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład.
Drugą prezentowaną drukarką do koszulek był Artemis DTG. Przeznaczony jest on tak samo jak japoński odpowiednik do druku bezpośrednio na odzieży i innych tekstyliach – bawełnianych, poliestrowych lub jedwabnych, takich jak koszulki, ręczniki, jeans, fartuchy, torby, gadżety, ubranka dziecięce itd. Druk na tkaninach możliwy jest dzięki cyfrowej technologii DTG (Direct to Garment). Urządzenia DTG są podobne do biurkowych drukarek atramentowych.
W tej technice drukarskiej zadrukowany obszar pozostaje miękki i zupełnie niewyczuwalny, gdyż tusz wnika w sploty tkaniny. Według producenta atrament jest trwały i po utrwaleniu temperaturą jest odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak woda (w tym pranie), mechaniczne, takie jak zadrapania, oraz wysoką temperaturę podczas prasowania. Atramenty DTG są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku.
Drukarka Artemis DTG może drukować w palecie CMYK oraz 4 × kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład. Wydajność druku wynosi 5,5 min na egzemplarz produktu (przy fotorealistycznej rozdzielczości 720 × 720 dpi).
Cyfrowa technologia druku umożliwia drukowanie głównie małych i średnich nakładów.
Jak zapewnia producent, rozdzielczość 2880 × 1440 dpi umożliwia druk zarówno tekstów, sloganów jak i pełno-kolorowych fotografii i grafik. Daje te nieograniczone pole do popisu dla projektantów i designerów. Daje też możliwość realizacji zleceń web-to-print.
Zaletami drukarki Artemis DTG są głowice Epson. Drugim atutem jest duży obszar roboczy – 420 × 1050 mm. Wysokość stołu jest automatycznie regulowana do 150 mm. Drukarka zbudowana jest na stabilnej konstrukcji.
Druk pośredni, cyfrowy czyli termo-sublimacyjny, był na targach prezentowany na urządzeniu Mutoh ValueJet 1638 WX. Jest to 64-calowy, nowy ploter japońskiego producenta przeznaczony do zadruku papierów sublimacyjnych i zadruku bezpośredniego na materiałach poliestrowych. Dzięki innowacyjnym technologiom przeznaczony jest do produkcji średnio i wysokonakładowej w prędkości od 11 do 65 m2/h.
Jak podaje producent, Mutoh ValueJet 1638 WX wyposażony jest w dwie najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Variable Dot). Generują one krople atramentu w zakresie od 3,3 do 45,3 pl. Każda z głowic ma 1440 dysz podzielonych na 4-kolorowe sekcje (dwa rzędy na kolor). Głowice względem siebie są ułożone na skos, przez co w czasie jednego przejścia karetki można zadrukować prawie 5-centymetrowy pas podłoża. Drugą technologią zastosowaną w VJ-1638WX jest Mutoh DropMaster. Jest to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. Trzecia z zastosowanych technologii to Intelligent Interweaving, która odpowiada za brak paskowania.
Maksymalna prędkość plotera Mutoh ValueJet 1638 WX to aż 65 m2/h (w rozdzielczości 360 × 360 dpi i 1 pasie). Typowa prędkość produkcyjna (360 × 720 dpi) to aż 42 m2/h. W trybie produkcyjnym (720 × 720 dpi, 4 pasy) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 25 m2/h. Bardzo dokładny druk w rozdzielczości 1080 × 1080 dpi i w dziewięciu pasach cechuje się wydajnością na poziomie 11 m2/h.
Ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych, takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC FREE), nieemitujące zapachów zarówno w czasie druku, jak i procesu transferu. Można je stosować do zadruku bezpośredniego na poliestrze, jak i pośredniego na papierze transferowym. Jak zapewnia producent, atramenty te gwarantują szeroki gamut kolorystyczny i nasycone barwy po przeniesieniu na docelowe podłoże. Ich zalety to także odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych. Atramenty nie zapychają dysz i przeznaczone są do druku nawet w wysokich prędkościach. Zużycie tuszu kształtuje się na poziomie 8,5 ml/m2. Mutoh DS-2 oferowane są w zbiornikach o pojemności 1000 ml.
Nowy ploter Mutoh ValueJet 1638 WX daje szerokie możliwości w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej.
Z kolei prezentowany na FastTextile Klieverik serii GTC to łatwe w obsłudze profesjonalne systemy kalandrowe, standardowo wyposażone w system nawijająco-odwijający i napinacz. Służą do transferu zadrukowanej grafiki metodą termosublimacji lub do termicznego utrwalania podczas druku bezpośredniego na tkaninach. Modele o szerokości od 1650 mm do 3200 mm oferują maksymalną prędkość roboczą od 2 do 5 m/min.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.