Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Atrium wraz z Ikonosem na targach w Kielcach

Atrium wraz z Ikonosem na targach w Kielcach

W czasie branżowych targów Salon Kamienia w Kielcach (5-7 kwietnia) polski dystrybutor Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje plotery SummaCut Pharos. Oprócz tego popularnego modelu w portfolio firmy są także plotery serii: F Series, DC4, DC4sx, Opos-Cam, S Class T, S Class D. Z kolei Ikonos, polski producent folii samoprzylepnych i materiałów powlekanych, pokaże powiększoną rodzinę folii do piaskowania Sandblast – najnowsze winyle o symbolu BRT.

SummaCut mają optymalny stosunek jakości plotera do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii i automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Wszystkie plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze, a silniki mniej obciążone, co zwiększa trwałość maszyny.
System Opos X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych, a także na różnego rodzaju laminatach.
Dzięki systemowi OPOS X plotery są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych, tak aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż projektu można mieć pewność, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Producent zapewnia, że Opos X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.
SummaCut wyposażony jest w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwala szybko załadować, a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do szablonów w branży kamieniarskiej. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania, co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii.
Panel sterujący plotera pozwala na wybór spośród 6 języków (polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski). Logiczny rozkład przycisków sprawia, że obsługa plotera jest bardzo intuicyjna i łatwa nawet dla początkujących. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu, jak i z komputera. Opatentowana technologia Opti Cut niweluje błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Zainstalowana jest obsługa technologii czytania kodu kreskowego (barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału i zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, co pozwala na cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).
Plotery tnące Pharos cechują się prędkością cięcia do 1131 mm/s. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram). Przyspieszenie noża sięga 3G.
Najmniejszy model D60R obsługuje materiały od 70 do 670 mm, z kolei największa SummaCut D160R może wycinać folie o szerokości od 180 do 1640 mm. Ploter wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie.

Folie do piaskowania przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu, czyli ścieraniu górnej warstwy podłoża, czego efektem są np. napisy w kamieniu. Folie do piaskowania znajdują więc zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.
Z myślą o branży kamieniarskiej polski producent Ikonos opracował folie o grubości: 0,4 mm, 0,3 mm i 0,2 mm. Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to 400-mikronowy i 300-mikronowy kalandrowany winyl z usuwalnym klejem na silikonowanym 121-gramowym papierze podkładowym. Oferowany jest w dwupaku, czyli po dwie rolki o szerokości 61 cm i długości nawoju 20 metrów. Istnieją warianty: z mocnym lub standardowym klejem.
Z kolei folia Ikonos Sandblast 200 przeznaczona jest do maskowania, zabezpieczenia obszaru roboczego narażonego na odłamki np. kamienia podczas piaskowania, a także do piaskowania w szkle.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.