Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Atrium zaprasza na targi RemaDays

Atrium zaprasza na targi RemaDays

Na 160 metrach kwadratowych Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje blisko 20 urządzeń do druku wielkoformatowego. Nie zabraknie także pełnej inspiracji oferty materiałów do druku. Firma Atrium zaprezentuje urządzenia do druku na stoiskach nr T17 i T15 w hali F na terenach Warsaw Expo.

„Na targach RemaDays zaprezentujemy m.in. plotery Mutoh ValueJet serii X, które oferują korzyści, jakich trudno szukać w ploterach innych marek. To pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie. Jak również jakość, którą doceniają klienci końcowi” – mówi Michał Pytel z działu ploterów firmy Atrium.
Seria ploterów Mutoh ValueJet X obejmuje kilka modeli w szerokości od 1.37 do 2.60 metra. Na targach polski dystrybutor zaprezentuje najpopularniejsze z nich, tj.: VJ-1324X, VJ-1604X i VJ-1638X. Ich cechą wspólną są technologie w które zastały wyposażone. Rozróżnia jest tylko maksymalna produktywność (od 15 do 94 m2/h) i szerokość.
„Ważnym elementem sukcesu plotera jest atrament, którym może drukować ploter. W przypadku ploterów ValueJet serii X są to żywiczne, ekologiczne atramenty Mutoh Nano Resin UMS. To dzięki nim plotery ValueJet mogą uzyskać korporacyjne kolory określane numeracją Pantone, gdyż pokrywają aż 83% tej palety korzystając tylko z podstawowych kolorów CMYK” – kontynuuje Michał Pytel.
Atramenty UMS oferowane są w specjalnych, hermetycznych workach. Główną zaletą worków z atramentem jest ich hermetyczność. Oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za tym idzie jego skład pozostaje nienaruszony w czasie przechowywania i eksploatacji. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z samym atramentem, co czyni pracę czystą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy (brak rozlanego tuszu, czyste ręce).
Nowy sposób przechowywania atramentów oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek instaluje się w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny.
Na stoisku Atrium można będzie zapoznać z 2 drukarkami Mutoh, pracującymi w technologii LED-UV. Najpopularniejszą z nich, jest „biurkowy” ValueJet 426 UF.
Mutoh ValueJet 426UF to japońskiej produkcji, kompaktowa drukarka LED-UV przeznaczona do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie A3+. Jest to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm umożliwia zadruk elementów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg.

VJ-426UF oferuje bezkompromisową jakość zadruku na takich materiałach, jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło. Mutoh ValueJet 426UF przeznaczony jest więc do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, fotogadżetach, obiektach 3D, posłuży też do personalizacji produktów, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn, itd.

W tej samej technologii drukuje większy ValueJet 1626 UH. Jego szerokość to 1,62 metra, a maksymalna grubość płyty to 15 mm. Posłuży on do zadruku wszelkich plansz reklamowych, prototypów, indywidualnych grafik POS / POP i wielu innych.
Portfolio drukarek MUTOH zamykają maszyny tekstylne. Do bezpośredniego zadruku na koszulkach posłuży ValueJet 405 GT. Z kolei ValueJet serii WX i RJ-900 XG to maszyny przeznaczone do sublimacji.

Technologia bezpośredniego, zadruku odzieży (DTG) staje się coraz bardziej popularna i dostępna. ValueJet 405 GT umożliwi bezpośredni zadruk odzieży: koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, obuwia, chust i wielu innych. DTG umożliwi więc pełno kolorowy zadruk indywidualnych wzorów wprost z pliku, bez zmiany kosztu jednostkowego finalnego produktu.

5-kolorowy VJ-405 GT drukuje wodnymi atramentami CMYK oraz dodatkowo kolorem białym. Biały atrament może być wykorzystywany jako kolor przy projektach wymagających takiej barwy, ale najczęściej stosowany jest jako kolor podkładowy. Atramenty Mutoh DTG są zgodne z uznawanym na całym świecie standardem Oeko-Tex w najwyższej klasie pierwszej (możliwość używania przez dzieci poniżej 3 roku życia, m.in. bielizna, zabawki).
Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe można będzie sprawdzić wiele innych urządzeń, np. Mutoh ValueJet 628 - mały (62 cm) ploter ekosolwentowy, czy też współpracujące z Mutohami plotery tnące marki Summa, kalandry Klieverik i laminatory Shiled. Drukarki ValueJet będą pracować pod kontrolą oprogramowania Onyx 12, drukując na materiałach Ikonos.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.