Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Avery Dennison na targach Labelexpo Europe 2017

Avery Dennison na targach Labelexpo Europe 2017

Amerykański producent zapowiedział prezentacje nowych, wydajnych i inteligentnych rozwiązań dla branży etykietowej. Innowacje od Avery Dennison będą eksponowane w interaktywnej części stoiska nr 5A31.

W gronie nowych produktów Avery Dennison znajdzie się papier przeznaczony na materiał wierzchni etykiety pochodzący z recyklingu, certyfikowany przez FSC (Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej, ang. Federal Stewardship Council). Materiał do produkcji tego papieru pozyskiwany jest z odpadów generowanych przez klientów końcowych. Powtórne wykorzystanie odpadów możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji papieru, bez wybielania chlorem. Gotowy papier charakteryzuje się białością i jasnością na poziomie zbliżonym do rozwiązań konwencjonalnych, i nadaje się do równie łatwego i szybkiego przetwarzania.

W trakcie czterech dni targowych, Avery Dennison będzie również prezentować materiały do produkcji etykiet z serii Sensorial Collection. Materiały te przeznaczone są głównie do produkcji etykiet na butelki, a ich głównymi odbiorcami są producenci win, piw kraftowych i innych wyrobów alkoholowych. Materiały z serii Sensorial Collection mogą posłużyć do produkcji etykiet premium a także stylizowanych na vintage lub wyrób rzemieślniczy.

Kolejną zapowiadaną nowością amerykańskiego producenta będzie nowy bezbarwny klej topliwy o podwyższonej odporności na żółknięcie. Produkt ten będzie przeznaczony do stosowania w etykietach narażonych na oddziaływanie niskiej temperatury używanych w przemyśle spożywczym. Producent obiecuje ponadto obniżenie kosztów możliwe dzięki braku konieczności stosowania folii barierowej.

Georg Mueller-Hof, wiceprezes ds. marketingu, Avery Dennison: “Targi Labelexpo Europe, jako najważniejsze tego typu wydarzenie dla naszej branży, stanowią dla nas dobrą okazję do nauki i wymiany doświadczeń. Jesteśmy otwarci na nowe spostrzeżenia i dialog z klientami uczestniczącymi w targach. Jest to dla nas idealny moment żeby zaprezentować co robimy i jak to robimy, oraz nasze kierunki rozwoju na przyszłość. W tym roku skoncentrujemy się, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, na ekorozwoju i rozwiązaniach podnoszących wizualną atrakcyjność marki”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu