Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Avery Dennison na targach Labelexpo Europe 2017

Avery Dennison na targach Labelexpo Europe 2017

Amerykański producent zapowiedział prezentacje nowych, wydajnych i inteligentnych rozwiązań dla branży etykietowej. Innowacje od Avery Dennison będą eksponowane w interaktywnej części stoiska nr 5A31.

W gronie nowych produktów Avery Dennison znajdzie się papier przeznaczony na materiał wierzchni etykiety pochodzący z recyklingu, certyfikowany przez FSC (Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej, ang. Federal Stewardship Council). Materiał do produkcji tego papieru pozyskiwany jest z odpadów generowanych przez klientów końcowych. Powtórne wykorzystanie odpadów możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji papieru, bez wybielania chlorem. Gotowy papier charakteryzuje się białością i jasnością na poziomie zbliżonym do rozwiązań konwencjonalnych, i nadaje się do równie łatwego i szybkiego przetwarzania.

W trakcie czterech dni targowych, Avery Dennison będzie również prezentować materiały do produkcji etykiet z serii Sensorial Collection. Materiały te przeznaczone są głównie do produkcji etykiet na butelki, a ich głównymi odbiorcami są producenci win, piw kraftowych i innych wyrobów alkoholowych. Materiały z serii Sensorial Collection mogą posłużyć do produkcji etykiet premium a także stylizowanych na vintage lub wyrób rzemieślniczy.

Kolejną zapowiadaną nowością amerykańskiego producenta będzie nowy bezbarwny klej topliwy o podwyższonej odporności na żółknięcie. Produkt ten będzie przeznaczony do stosowania w etykietach narażonych na oddziaływanie niskiej temperatury używanych w przemyśle spożywczym. Producent obiecuje ponadto obniżenie kosztów możliwe dzięki braku konieczności stosowania folii barierowej.

Georg Mueller-Hof, wiceprezes ds. marketingu, Avery Dennison: “Targi Labelexpo Europe, jako najważniejsze tego typu wydarzenie dla naszej branży, stanowią dla nas dobrą okazję do nauki i wymiany doświadczeń. Jesteśmy otwarci na nowe spostrzeżenia i dialog z klientami uczestniczącymi w targach. Jest to dla nas idealny moment żeby zaprezentować co robimy i jak to robimy, oraz nasze kierunki rozwoju na przyszłość. W tym roku skoncentrujemy się, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, na ekorozwoju i rozwiązaniach podnoszących wizualną atrakcyjność marki”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo spokoju, ciepła, wielu rodzinnych chwil i wytchnienia od codziennych trosk, a także mokrego i radosnego śmigusa dyngusa!

Zespół "Świata DRUKU”

Położony na obrzeżach Zurychu start-up Label Center u progu swej działalności zainwestował w zakup jednoprzebiegowej, cyfrowej maszyny do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E. Po roku pracy właściciel szacuje, że dzięki niej w ciągu kolejnych pięciu lat będzie mógł potroić liczbę pracowników.

Ritrama zaprezentowała nową srebrną, metalizowaną folię polietylenową – Shiny. Powstała ona z myślą o produkcji etykiet aplikowanych na opakowania giętkie stosowane w sektorze premium produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, które często wymagają bogatych i dekoracyjnych etykiet o zaskakującej kolorystyce i najwyższych parametrach technicznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu