Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / BOBST Italia Open House

BOBST Italia Open House

W dniach 11 i 12 maja 2017 roku na terenie Centrum Kompetencyjnego S. Giorgio Monferrato Italy odbyły się drzwi otwarte organizowane przez firmę BOBST Italia. Tematem spotkania było „Rozszerzanie profilu działalności dzięki nowym technologiom”. Organizatorzy na żywo zaprezentowali przybyłym klientom i specjalistom z branży najnowsze rozwiązania związane przede wszystkim z wklęsłodrukiem oraz obróbką po druku – laminowaniem czy powlekaniem.

Demonstracje odbywały się na pracujących liniach produkcyjnych. Podczas poszczególnych pokazów wykorzystywano różnego typu materiały, dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z najnowszymi trendami panującymi na rynku oraz zdobyć wiedzę na temat tego, jak wykorzystywać dostępne rozwiązania, by móc jak najlepiej sprostać wymaganiom klientów.
Pierwszy pokaz odbył się na najnowszej ośmiokolorowej maszynie BOBST RS 6002C, która z dużą prędkością może zadrukowywać cienką, rozciągliwą folię typu LDPE. Urządzenie doskonale nadaje się do produkcji opakowań wykonanych z bardzo delikatnych materiałów wykorzystywanych m.in. do przechowywania świeżych produktów. Opakowanie wykonane z cienkich materiałów jest tańsze i można je poddać recyklingowi.
Drugi pokaz odbywał się na nowej dziewięciokolorowej maszynie BOBST RS 6003C HS, którą charakteryzują innowacyjne systemy suszące, znajdujące zastosowanie w produkcji wysokiej jakości opakowań na wyroby cukiernicze.
Na laminatorze BOBST CL 850D wyposażonym w system BOBST Registron prezentowano nanoszenie matowych lakierów z różnymi prędkościami.
Wszystkie prezentowane podczas dni otwartych rozwiązania firmy BOBST charakteryzowały się wysoką wydajnością oraz niewielką ilością odpadu powstałego podczas procesów produkcyjnych. Maszyny zużywają zrównoważone ilości farb i rozpuszczalników, ponadto do wydajnej pracy nie potrzebują dużych ilości energii elektrycznej – podczas prezentacji na żywo na specjalnych ekranach pokazywany był licznik zużycia prądu podczas poszczególnych procesów.
Na terenie BOBST Italia Competence Center zainteresowani mogli się również zapoznać z różnego rodzaju projektami zrealizowanymi z wykorzystaniem wklęsłodruku oraz różnego rodzaju wykończeń, podłoży i materiałów, dzięki czemu mogli nie tylko porównać ze sobą różne technologie, ale i mieć niemal wzgląd w trendy panujące obecnie w branży nie tylko opakowaniowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Włoska odsłona targów przeznaczonych dla branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Viscom Italia – w tym roku odbędzie się w formule łączonej. W dniach 30 września – 2 października w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano odbędą się targi w formule tradycyjnej, zaś ich przedłużeniem i rozwinięciem będzie wydarzenie wirtualne „Creative Digital Hub”, zaplanowane na 3–5 października.

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.