Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / BOBST Italia Open House

BOBST Italia Open House

W dniach 11 i 12 maja 2017 roku na terenie Centrum Kompetencyjnego S. Giorgio Monferrato Italy odbyły się drzwi otwarte organizowane przez firmę BOBST Italia. Tematem spotkania było „Rozszerzanie profilu działalności dzięki nowym technologiom”. Organizatorzy na żywo zaprezentowali przybyłym klientom i specjalistom z branży najnowsze rozwiązania związane przede wszystkim z wklęsłodrukiem oraz obróbką po druku – laminowaniem czy powlekaniem.

Demonstracje odbywały się na pracujących liniach produkcyjnych. Podczas poszczególnych pokazów wykorzystywano różnego typu materiały, dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z najnowszymi trendami panującymi na rynku oraz zdobyć wiedzę na temat tego, jak wykorzystywać dostępne rozwiązania, by móc jak najlepiej sprostać wymaganiom klientów.
Pierwszy pokaz odbył się na najnowszej ośmiokolorowej maszynie BOBST RS 6002C, która z dużą prędkością może zadrukowywać cienką, rozciągliwą folię typu LDPE. Urządzenie doskonale nadaje się do produkcji opakowań wykonanych z bardzo delikatnych materiałów wykorzystywanych m.in. do przechowywania świeżych produktów. Opakowanie wykonane z cienkich materiałów jest tańsze i można je poddać recyklingowi.
Drugi pokaz odbywał się na nowej dziewięciokolorowej maszynie BOBST RS 6003C HS, którą charakteryzują innowacyjne systemy suszące, znajdujące zastosowanie w produkcji wysokiej jakości opakowań na wyroby cukiernicze.
Na laminatorze BOBST CL 850D wyposażonym w system BOBST Registron prezentowano nanoszenie matowych lakierów z różnymi prędkościami.
Wszystkie prezentowane podczas dni otwartych rozwiązania firmy BOBST charakteryzowały się wysoką wydajnością oraz niewielką ilością odpadu powstałego podczas procesów produkcyjnych. Maszyny zużywają zrównoważone ilości farb i rozpuszczalników, ponadto do wydajnej pracy nie potrzebują dużych ilości energii elektrycznej – podczas prezentacji na żywo na specjalnych ekranach pokazywany był licznik zużycia prądu podczas poszczególnych procesów.
Na terenie BOBST Italia Competence Center zainteresowani mogli się również zapoznać z różnego rodzaju projektami zrealizowanymi z wykorzystaniem wklęsłodruku oraz różnego rodzaju wykończeń, podłoży i materiałów, dzięki czemu mogli nie tylko porównać ze sobą różne technologie, ale i mieć niemal wzgląd w trendy panujące obecnie w branży nie tylko opakowaniowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.