Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Bal Polskiej Izby Druku i rozstrzygnięcie konkursu Złotego Gryfa

Bal Polskiej Izby Druku i rozstrzygnięcie konkursu Złotego Gryfa

1 maja w Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku. W tym roku gościł na balu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, który z okazji jubileuszu XX-lecia istnienia Polskiej Izby Druku, wręczył order i odznaczenia państwowe.

I tak, za wybitne zasługi dla rozwoju poligrafii i upowszechniania czytelnictwa oraz za osiągnięcia w działalności społecznej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Tadeusz Chęsy, natomiast za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i propagowania sztuki drukarskiej Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Edward Dreszer, Jerzy Petriaszwili i Andrzej Tomaszewski.
Ponadto Prezes Polskiej Izby Druku Edward Dreszer na wniosek Rady PID, zgodnie z wolą Kapituły Medalu Zasłużony dla Polskiej Poligrafii, odznaczył nim: Zdzisława Adamskiego, Marię Kwiatkowską, ś.p. Felicjana Piątkowskiego (nagrodę odebrała córka zmarłego), Stanisława Stachowicza, Andrzeja Tomaszewskiego, Andrzeja Żurkiewicza.
W tym roku Bal zgromadził 180 gości. Przedsięwzięcie to mogło się odbyć dzięki sponsorom tego wydarzenia, firmom: Agfa Graphics NV S.A., Fujifilm Europe GmbH Oddział w Polsce, Heidelberg Polska Sp. z o.o., KBA CEE Sp. z o.o., Kodak Polska Sp. z o.o., Michael Huber Polska Sp. z o.o., Müller Martini Sp. z o.o., Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. i Xerox Polska Sp. z o.o.
W czasie balu zwyczajowo odbyła się też Gala Konkursu Złotego Gryfa.

Laureaci nagrody Złotego Gryfa 2013 w poszczególnych kategoriach
Produkt wielobarwny w oprawie prostej:
DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ
za pracę JERZY KĘDZIORA „NA KRAWĘDZI IMAGINACJI”
Produkt wielobarwny w oprawie złożonej:
DRUKARNIA POZKAL SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA
za pracę ALBUM „JACEK POREMBA 13”
Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej:
DRUKARNIA POZKAL
za pracę F.R. DAVID …FOR SINGLE MOTHERS
Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej:
GRAFARTI s.c. R.MATCZAK, A. GAWRYCH
za pracę ANDRZEJ SZCZEKLIK „NIEŚMIERTELNOŚĆ. PROMETEJSKI SEN MEDYCYNY”
Produkt informacyjno-reklamowy:
PRINTMAX D. KUNYSZ A. SZOR
za pracę PRINTMAX „EFEKT ZE SMAKIEM”
Czasopismo wielobarwne:
QUAD/GRAPHICS EUROPE SP. Z O.O.
za pracę „MARRIE CLAIRE”
Opakowanie z nadrukiem:
CHESPA SP. Z O.O.
za pracę „HERBATA CHESTEA”
Arkusz A3 z nadrukiem cyfrowym:
DRUKARNIA INTERAK SP. Z O.O.
za pracę ANDRZEJ LUDWIK WŁOSZCZYŃSKI „PROJEKT ORLI DOM”
Kalendarz:
USŁUGI POLIGRAFICZNO-REKLAMOWE „PASJA” JACEK STENCEL
za pracę „PASJA”
Etykieta:
DRUKARNIA FRANCZAK SP. Z O.O
za pracę „SLEEVE NOBLE ESSENCE”.
Ponadto nagrodą specjalną Przewodniczacego Jury za wysoki poziom artystyczny pracy ALBUM „ORMIAŃSKA WARSZAWA” wyróżniony został ZAKŁAD POLIGRAFICZNY AKCYDENS Adam Cichocki i Synowie Sp.j.
Galę konkursową zakończyła ceremonia wręczenia statuetek Diamentowych Gryfów firmom: DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ oraz DRUKARNIA INTERAK Sp. z o.o., będących trzykrotnymi laureatami konkursu i zdobywcami statuetek Złotych Gryfów.

„Świat DRUKU” należy do partnerów medialnych konkursu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.