Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Biotworzywa – ważny trend w opakowaniach

Biotworzywa – ważny trend w opakowaniach

Opakowanie z zastosowaniem kompostowalnej folii Natureflex; fot. Innovia Films

W dniach 2–3 grudnia br. w Brukseli odbędzie się 9. konferencja European Bioplastics, podczas której będą dyskutowane możliwości zastosowania biomateriałów na wszystkich etapach łańcucha produkcyjnego opakowań. Każdego roku w spotkaniu bierze udział 400 uczestników z całego świata.

Możliwości wykorzystywania biotworzyw w produkcji opakowań prezentowane były na stoisku stowarzyszenia European Bioplastics podczas majowych targów interpack. Wśród różnego rodzaju folii wielowarstwowych stosowanych w opakowaniach giętkich coraz większą popularnością cieszą się biodegradowalne folie PE, których użycie wpływa m.in. na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, i kompostowalne folie celulozowe, oferujące dodatkowe możliwości po zakończeniu ich roli jako opakowania. Rozwiązania te sprawdziły się już w produkcji opakowań sztywnych – przykładem mogą być kapsułki z kawą wykonane z kompostowalnych bioplastików, wdrożone w różnych wersjach w kilku firmach, w procesach In-mould.
W opublikowanym wspólnie przez niemiecki nova-Institute i „bioplastics MAGAZINE” Międzynarodowym Biznesowym Katalogu Innowacyjnych Biotworzyw iBIB2014/15 można znaleźć informacje na temat produktów, usług i ekspertów z branży (65 firm, stowarzyszeń, agencji oraz instytucji badawczych z 15 piętnastu krajów i 4 kontynentów). Katalog dostępny jest w formie książkowej, w PDF-ie i w wersji na iPada. Charakterystyka wszystkich organizacji – w internetowej bazie danych: www.bio-based.eu/iBIB

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.