Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Black Point przejął Scot

Black Point przejął Scot

W Warszawie odbyła się 1 października konferencja prasowa dla inwestorów, analityków i mediów, na którym przedstawiono szczegóły dotyczące przeprowadzonej operacji i planów powiększonej Grupy Kapitałowej Black Point. W spotkaniu uczestniczyli: Kamila Yamasaki – prezes zarządu Black Point S.A., Anna Skałecka – wiceprezes, Paweł Pernal – członek zarządu Black Point i prezes Scot sp. z o.o., Tadeusz Konkol – członek zarządu Black Point i prokurent Scot, Piotr Kolbusz – przewodniczący Rady Nadzorczej Black Point, Szczepan Czyczerski – wiceprezes Profescapital sp. z o.o.

Poinformowano o przejęciu kolejnych 50 proc. udziałów w spółce Scot – tym samym Black Point stał się właścicielem wszystkich udziałów w spółce. Black Point jest producentem i właścicielem marki materiałów eksploatacyjnych Black Point. Oferuje prawie 400 rodzajów produktów, m.in. tonery do drukarek laserowych, atramenty do drukarek atramentowych, zestawy strzykawkowe do samodzielnego napełniania głowic atramentowych, taśmy do drukarek igłowych, a także papiery fotograficzne do wydruków zdjęć. Od 2010 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.
Działalność operacyjna Black Point i Scot ma charakter komplementarny. Nowy podział kompetencji w powiększonej Grupie Black Point zakłada, że spółka Black Point będzie odpowiadać za zarządzanie strategiczne Grupą, projektowanie i produkcję materiałów eksploatacyjnych pod markami „Black Point”, „Printé” i „Visus”, zarządzanie centrum logistyki zakupów dla marek własnych. Eco Service wraz ze spółkami zależnymi TBG GMbH i Eco Service China Ltd. odpowiada za ogólnoświatowy handel pustymi kartridżami, stanowiącymi surowiec do produkcji materiałów alternatywnych. Scot będzie odpowiedzialny za kreowanie i promowanie oferty, dystrybucję produktów, zarządzanie magazynem i logistyką wysyłek. Zarząd Black Point skalkulował synergie kosztowe na poziomie ok. 4 mln zł rocznie. Dodatkowo, relokacja produkcji dla marki Printé z Chin do Black Pointa, negocjacje z dostawcami i wdrożenie nowej technologii dla produktów Visus wygeneruje dodatkową marżę w wysokości 2 mln zł rocznie.
Wartość transakcji, w wyniku której Black Point przejął kontrolę w Scot, wynosi 14,47 mln zł. Akwizycja zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki, kredytu bankowego oraz z emisji akcji Black Point SA. Organizacyjna integracja obu spółek już trwa i jej zasadnicza część ma być zakończona do końca 2012 roku.
Po dwóch latach zapowiedzi o realizowaniu rozwoju między innymi przez strategiczne alianse kapitałowe Grupa Black Point przeprowadziła największą akwizycję wśród spółek notowanych na NewConnect, przejmując podmiot o ponad dwukrotnie większych przychodach. Przejęcie będzie miało istotny wpływ na majątek Grupy i jej wyniki finansowe. Zarząd opublikował prognozę skonsolidowanych wyników finansowych z uwzględnieniem akwizycji Scot na rok 2013, która zakłada osiągnięcie przychodów na poziomie 214 mln zł, EBITDA (Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization, zysk przed odsetkami, opodatkowaniem i amortyzacją, czyli w przybliżeniu środki pieniężne z działalności operacyjnej): 9 mln zł, zadłużenie: 10 mln zł.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.