Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Branża opakowań szykuje się na Packaging Innovations

Branża opakowań szykuje się na Packaging Innovations

Wzrok jest odpowiedzialny za przyswojenie 80% informacji z otaczającego nas świata. To, co widzimy, decyduje o tym, jak oceniamy daną markę i jej produkty. Opakowanie jest pierwszą wizytówką, na podstawie której dokonujemy zakupu. Nikogo zatem nie dziwi, że targi opakowań Packaging Innovations w Warszawie cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem.

Opakowania bezpieczne, rozwiązania ułatwiające otwarcie dla osób starszych, inteligentne etykiety, ekologiczne tworzywa czy wreszcie dedykowane projekty dla e-commerce. Producentów tych oraz wielu innych produktów zobaczymy już w kwietniu podczas 8. edycji Międzynarodowych Targów Packaging Innovations w Warszawie.
Nowości oraz najciekawsze rozwiązania zostaną zaprezentowane w ramach sześciu stref tematycznych. Packaging Innovations to stałe miejsce promocji i premier produktów dla wytwórców opakowań tekturowych, szklanych, plastikowych czy tych przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. W trakcie Targów równie szeroko swoją ofertę promują firmy produkujące m.in. etykiety, kody, systemy RFID, maszyny dla poligrafii czy uszlachetniania druku.
Czego jeszcze możemy spodziewać się, odwiedzając 8. edycję Targów Packaging Innovations?
Wiemy już, że targom będą towarzyszyły dwa duże wydarzenia. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja z cyklu „Jak opakować brandy?” przygotowana przez firmę Polski Drukarz, wydawcę „Świata DRUKU”. Na drugi dzień zaplanowane zostało zaś pierwsze w Polsce Forum Druku Cyfrowego. Forum jest inicjatywą Spółki Aniflex i – jak piszą organizatorzy – jego celem jest przekonanie uczestników, że cyfrowy druk etykiet i opakowań może być elementem strategicznych działań każdej marki. „Świat DRUKU” został patronem medialnym wydarzenia.
W tym roku czeka nas też dwa razy więcej prezentacji w ramach strefy workShops, ponieważ targi po raz pierwszy odbędą się na dwóch halach. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Ireneusz Korczyński ze Studia IKAR, który opowie o rebrandingu marki Żubr, oraz Krzysztof Januszewski z Polskiej Izby Fleksografów, który przybliży uczestnikom temat fleksotroniki – drukowa(l)nej elektroniki i opakowań funkcjonalnych.
Ugruntowana pozycja wydarzenia na rynku i atrakcyjna formuła sprawiły, że impreza ta na stałe wpisała się do kalendarza ponad 4000 przedstawicieli branży z ponad 30 krajów. Nie bez powodu w samym środku Europy, w centrum Warszawy w hali EXPO XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa) w dniach 12–13 kwietnia 2016 roku już po raz ósmy spotka się cała branża opakowań. Doskonała lokalizacja, szeroka oferta wystawców i międzynarodowa atmosfera przekonują coraz szersze grono do odwiedzenia Targów Packaging Innovations. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.
Więcej informacji dla wystawców i zwiedzających dostępnych jest pod adresem: www.packaginginnovations.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.