Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Branża opakowań szykuje się na Packaging Innovations

Branża opakowań szykuje się na Packaging Innovations

Wzrok jest odpowiedzialny za przyswojenie 80% informacji z otaczającego nas świata. To, co widzimy, decyduje o tym, jak oceniamy daną markę i jej produkty. Opakowanie jest pierwszą wizytówką, na podstawie której dokonujemy zakupu. Nikogo zatem nie dziwi, że targi opakowań Packaging Innovations w Warszawie cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem.

Opakowania bezpieczne, rozwiązania ułatwiające otwarcie dla osób starszych, inteligentne etykiety, ekologiczne tworzywa czy wreszcie dedykowane projekty dla e-commerce. Producentów tych oraz wielu innych produktów zobaczymy już w kwietniu podczas 8. edycji Międzynarodowych Targów Packaging Innovations w Warszawie.
Nowości oraz najciekawsze rozwiązania zostaną zaprezentowane w ramach sześciu stref tematycznych. Packaging Innovations to stałe miejsce promocji i premier produktów dla wytwórców opakowań tekturowych, szklanych, plastikowych czy tych przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. W trakcie Targów równie szeroko swoją ofertę promują firmy produkujące m.in. etykiety, kody, systemy RFID, maszyny dla poligrafii czy uszlachetniania druku.
Czego jeszcze możemy spodziewać się, odwiedzając 8. edycję Targów Packaging Innovations?
Wiemy już, że targom będą towarzyszyły dwa duże wydarzenia. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja z cyklu „Jak opakować brandy?” przygotowana przez firmę Polski Drukarz, wydawcę „Świata DRUKU”. Na drugi dzień zaplanowane zostało zaś pierwsze w Polsce Forum Druku Cyfrowego. Forum jest inicjatywą Spółki Aniflex i – jak piszą organizatorzy – jego celem jest przekonanie uczestników, że cyfrowy druk etykiet i opakowań może być elementem strategicznych działań każdej marki. „Świat DRUKU” został patronem medialnym wydarzenia.
W tym roku czeka nas też dwa razy więcej prezentacji w ramach strefy workShops, ponieważ targi po raz pierwszy odbędą się na dwóch halach. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Ireneusz Korczyński ze Studia IKAR, który opowie o rebrandingu marki Żubr, oraz Krzysztof Januszewski z Polskiej Izby Fleksografów, który przybliży uczestnikom temat fleksotroniki – drukowa(l)nej elektroniki i opakowań funkcjonalnych.
Ugruntowana pozycja wydarzenia na rynku i atrakcyjna formuła sprawiły, że impreza ta na stałe wpisała się do kalendarza ponad 4000 przedstawicieli branży z ponad 30 krajów. Nie bez powodu w samym środku Europy, w centrum Warszawy w hali EXPO XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa) w dniach 12–13 kwietnia 2016 roku już po raz ósmy spotka się cała branża opakowań. Doskonała lokalizacja, szeroka oferta wystawców i międzynarodowa atmosfera przekonują coraz szersze grono do odwiedzenia Targów Packaging Innovations. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.
Więcej informacji dla wystawców i zwiedzających dostępnych jest pod adresem: www.packaginginnovations.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.