Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon i Akonda zaprezentują druk książek na żądanie

Canon i Akonda zaprezentują druk książek na żądanie

W dniach 28–31 maja firmy Canon i Akonda organizują warsztaty i pokazy „na żywo” najnowszych systemów druku i urządzeń do uszlachetniania książek oraz materiałów wydawniczych. Podczas wydarzenia, skierowanego do właścicieli oraz pracowników drukarń dziełowych i wydawnictw, będzie można zobaczyć m.in. po raz pierwszy w tej części Europy działanie urządzenia Océ varioPRINT 6330 zintegrowanego z oklejarką C.P. Bourg. Prezentacja odbędzie się w Ośrodku Campoverde w Łodzi (ul. Grabińska 43).

Mimo doniesień na temat spadku czytelnictwa wśród Polaków, rynek książki ma się bardzo dobrze. Przy wartości 151 mld dol. globalny rynek książki jest trzy razy większy od branży muzycznej i o 15% proc. większy niż przemysł filmowy. Szczególnie widoczne jest to w Europie, gdzie w 2015 r. wydawcy książek odnotowali łączną sprzedaż na poziomie 22,3 mld euro. Po niebotycznym rozdęciu nakładów książek w okresie PRL przyszły chude lata transformacji, kiedy książka stała się dla wielu osób towarem luksusowym. Jednak w ostatnich latach nastąpiła powolna stabilizacja rynku. Czytniki elektroniczne nie zabiły książki drukowanej, a przesyt technologiami sprawia, że wielu czytelników z przyjemnością sięga właśnie po wydawnictwa papierowe. Warunki się jednak zmieniły i dzisiejszy czytelnik ma najczęściej sprecyzowany gust i oczekiwania, wymaga konkretnej, często ściśle spersonalizowanej tematyki, pragnie dostać jak najszybciej polskie i światowe nowości w zakresie, który go interesuje. To zaś sprawia, że nakłady maleją, a rynek się rozdrabnia, co rodzi także ogromne wyzwania dla drukarni książkowych.

Podczas warsztatów firmy Canon i Akonda zaprezentują proces produkcji książek przy wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowego druku – urządzenia Océ varioPRINT 6330 zintegrowanego z urządzeniem do docinania arkusza z maksymalnego formatu B3 do druku dwoma lub czterema użytkami z oklejarką do oprawy miękkiej C.P. Bourg. Tak skonfigurowane urządzenie, po otrzymaniu polecenia druku, bez ingerencji jakiegokolwiek pracownika poza jednym operatorem, dostarcza od razu gotowe egzemplarze książek w miękkiej oprawie.

Podczas wydarzenia oprócz produkcji egzemplarzy książek dostępnych na rynku goście będą mogli zobaczyć druk aplikacji dla rynku dziełowego i reklamowego (kalendarzy trójdzielnych, zaproszeń, wizytówek, kopert, materiałów personalizowanych) oraz pracę jedynego na rynku rozwiązania do automatycznego klejenia kalendarzy trójdzielnych z główką – Cal One 1000.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wybrać dzień pokazu i zarejestrować się poprzez stronę https://www.canon.pl/business/events/produkcja-ksiazek/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu