Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon i Akonda zaprezentują druk książek na żądanie

Canon i Akonda zaprezentują druk książek na żądanie

W dniach 28–31 maja firmy Canon i Akonda organizują warsztaty i pokazy „na żywo” najnowszych systemów druku i urządzeń do uszlachetniania książek oraz materiałów wydawniczych. Podczas wydarzenia, skierowanego do właścicieli oraz pracowników drukarń dziełowych i wydawnictw, będzie można zobaczyć m.in. po raz pierwszy w tej części Europy działanie urządzenia Océ varioPRINT 6330 zintegrowanego z oklejarką C.P. Bourg. Prezentacja odbędzie się w Ośrodku Campoverde w Łodzi (ul. Grabińska 43).

Mimo doniesień na temat spadku czytelnictwa wśród Polaków, rynek książki ma się bardzo dobrze. Przy wartości 151 mld dol. globalny rynek książki jest trzy razy większy od branży muzycznej i o 15% proc. większy niż przemysł filmowy. Szczególnie widoczne jest to w Europie, gdzie w 2015 r. wydawcy książek odnotowali łączną sprzedaż na poziomie 22,3 mld euro. Po niebotycznym rozdęciu nakładów książek w okresie PRL przyszły chude lata transformacji, kiedy książka stała się dla wielu osób towarem luksusowym. Jednak w ostatnich latach nastąpiła powolna stabilizacja rynku. Czytniki elektroniczne nie zabiły książki drukowanej, a przesyt technologiami sprawia, że wielu czytelników z przyjemnością sięga właśnie po wydawnictwa papierowe. Warunki się jednak zmieniły i dzisiejszy czytelnik ma najczęściej sprecyzowany gust i oczekiwania, wymaga konkretnej, często ściśle spersonalizowanej tematyki, pragnie dostać jak najszybciej polskie i światowe nowości w zakresie, który go interesuje. To zaś sprawia, że nakłady maleją, a rynek się rozdrabnia, co rodzi także ogromne wyzwania dla drukarni książkowych.

Podczas warsztatów firmy Canon i Akonda zaprezentują proces produkcji książek przy wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowego druku – urządzenia Océ varioPRINT 6330 zintegrowanego z urządzeniem do docinania arkusza z maksymalnego formatu B3 do druku dwoma lub czterema użytkami z oklejarką do oprawy miękkiej C.P. Bourg. Tak skonfigurowane urządzenie, po otrzymaniu polecenia druku, bez ingerencji jakiegokolwiek pracownika poza jednym operatorem, dostarcza od razu gotowe egzemplarze książek w miękkiej oprawie.

Podczas wydarzenia oprócz produkcji egzemplarzy książek dostępnych na rynku goście będą mogli zobaczyć druk aplikacji dla rynku dziełowego i reklamowego (kalendarzy trójdzielnych, zaproszeń, wizytówek, kopert, materiałów personalizowanych) oraz pracę jedynego na rynku rozwiązania do automatycznego klejenia kalendarzy trójdzielnych z główką – Cal One 1000.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wybrać dzień pokazu i zarejestrować się poprzez stronę https://www.canon.pl/business/events/produkcja-ksiazek/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu