Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon otrzymał prestiżowe wyróżnienie

Canon otrzymał prestiżowe wyróżnienie

Firma Canon otrzymała prestiżowe wyróżnienie – People’s Choice Award – przyznane w ramach nagród The Circulars 2016 za program recyklingu kaset z tonerem. The Circulars to doroczna inicjatywa i program nagradzania prowadzony przez Young Global Leaders of the World Economic Forum we współpracy z Accenture.

Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie jednostek i firm z całego świata, które mają znaczący wkład w rozwój gospodarki okrężnej, gdzie wzrost nie jest uzależniony od zużycia cennych zasobów naturalnych.
W 2015 roku Canon obchodził 25. rocznicę wprowadzenia programu recyklingu kaset z tonerem, który został stworzony z myślą o ograniczeniu zużycia zasobów. Do tej pory, w ramach tej bezpłatnej inicjatywy, firma Canon zebrała i przetworzyła ponad 344 tys. ton kaset i zmniejszyła emisję CO2 o ponad 502 tys. ton. W zeszłym roku Canon uruchomił w Japonii nową fabrykę, dzięki której usprawniono proces sortowania materiałów i o 50 proc. zwiększono moce produkcyjne.
Szczegółowe informacje na temat programu recyklingu kaset z tonerem dostępne są na stronie Canon. Dla uzyskania najwyższej jakości wydruków Canon rekomenduje stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Fot. Od lewej: David Bateson, Senior Vice President of Legal, IP and Sustainability, Canon Europe przyjmuje nagrodę The Circulars, którą przekazuje Andy Wales, Corporate Affairs Director, SAB Miller

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.