Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon prezentował cyfrowe rozwiązania

Canon prezentował cyfrowe rozwiązania

W dniach 13-15 marca 2018 r. w ośrodku Customer Experience Center w holenderskim Venlo odbyła się druga edycja Cutting Edge - wydarzenia podczas którego zaprezentowane zostały innowacje firmy Canon w zakresie rozwiązań do cyfrowego druku na papier cięty. Uczestniczyło w nim około 400 europejskich klientów Canona, a wśród prezentowanych urządzeń znalazły się m.in. maszyny Océ VarioPrint i-series, kolorowe drukarki imagePRESS C10000VP i imagePRESS C850 oraz urządzenia Canon varioPRINT 140 i Océ VarioPrint 6000 TITAN do druku materiałów czarno-białych.

W specjalnie zaprojektowanych strefach można było przyglądać się produkcji różnorodnych materiałów komercyjnych na cyfrowych urządzeniach firmy Canon, obsługiwanych przez najnowsze oprogramowanie do zarządzania i wspieranych przez rozwiązania wykończeniowe firm partnerskich. Prezentowane były też urządzenia wielkoformatowe Canon, w tym ploter Océ Colorado 1640 z technologią Canon UVgel oraz seria ploterów płaskich Océ Arizona. Urządzenia Canon do druku cyfrowego na papierze ciętym są wspierane przez system zarządzania pracą i wydrukami Prisma oraz oprogramowanie Tecnau. W pokazach prowadzonych w ramach Cutting Edge wykorzystywano najnowsze atramenty iQuarius MX do drukarek Océ VarioPrint i-series oraz nowy zautomatyzowany dwustronny podajnik banerów do urządzenia imagePRESS C850.

W części konferencyjnej wystąpili m.in. przedstawiciele klientów firmy Canon korzystających z cyfrowych rozwiązań do druku na papier cięty – m.in. łotewskiej drukarni książek Livonia Print oraz niemieckiej firmy MAN Truck & Bus.

„Technologia cyfrowa umożliwia wydawcom zamawianie materiałów w niskich nakładach. Dzięki temu mają oni możliwość bieżącej kontroli sprzedaży i ewentualnego dodatkowego zapotrzebowania na publikację tak, aby w dowolnym momencie móc dodrukować dodatkowy nakład. Chcemy dać wydawcom możliwość zamówienia druku dokładnie takich nakładów jakich potrzebują, a nawet rozszerzenia produkcyjnych możliwości o druk na żądanie bezpośrednio do księgarni”, komentował Trond Erik Isaksen, dyrektor zarządzający Livonia Print.

Klienci mogli też zwiedzić zakład Venlo Manufacturing and Logistics oraz wziąć udział w serii warsztatów poświęconych zagadnieniom takim jak: perspektywy druku w modelu in-house do 2020 r., aktualne wyzwania druku grafiki artystycznej i materiałów promocyjnych czy też konsekwencje i wpływ ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na firmy specjalizujące się w druku produkcyjnym.

Klientów specjalizujących się w materiałach promocyjnych specjaliści z firmy Canon starali się zainspirować prezentacją wielokanałowej kampanii marketingowej dla fikcyjnej marki modowej. Obejmowała ona m.in. produkcję materiałów promocyjnych na ploterach i drukarkach Canon – np. wkładek do opakowań drukowanych na bardzo cienkich nośnikach lub niestandardowych formatów na urządzeniu imagePRESS C850 z funkcją automatycznego dwustronnego druku długich arkuszy.

To urządzenie, wraz z drukarkami Canon imagePRESS C10000VP oraz Océ VarioPrint i-series, otrzymało w ostatnim czasie certyfikat Fogra PSD (Process Standard Digital) potwierdzający zgodność ze standardem FOGRA51. Wszystkie te urządzenia zostały przetestowane pod kątem nowego standardu produkcji cyfrowej ISO/TS15311-2. Międzynarodowy standard Fogra PSD wykorzystuje metodę „certyfikacji względem nośnika”, co oznacza, że procedura testowa przeprowadzana jest na podstawie porównania różnych typów papieru przy różnych standardach jakości druku. Podejście to uwzględnia biel nowoczesnych nośników drukarskich, które są często ulepszane środkami do rozjaśniania optycznego.

Urządzenia imagePRESS zweryfikowano na podstawie druku na dwóch różnych typach nośników: Silk o gramaturze 170g/m2 oraz standardowym offsetowym papierze powlekanym Sappi Magno Plus Gloss (115 g/m2), z dwoma różnymi kontrolerami: PRISMAsync i EFI. Na potrzeby testów drukowano materiały w nakładzie przynajmniej 500 kopii, aby zasymulować powtarzalność barw w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

Drukarka Océ VarioPrint i300 została przetestowana przy wykorzystaniu offsetowego papieru powlekanego (Sappi Magno Plus Gloss, 115 g/m2) oraz nowych atramentów iQuarius MX. Maszyna ta uzyskała najwyższą możliwą klasę jakości druku – stopień A.

Oba urządzenia Canon imagePRESS wykorzystują toner Consistently Vivid (CV) oraz działającą w czasie rzeczywistym technologię Multi-Density Adjustment. Flagowa kolorowa drukarka produkcyjna Canon imagePRESS C10000VP wykorzystuje dodatkowo zintegrowany czujnik spektrofotometryczny,

W drukarkach VarioPrint i-series zastosowano technologię iQuarius, czyli kombinację kilku rozwiązań: specjalnych atramentów z rozpuszczalnikami i woskami, systemów monitorowania arkuszy, funkcji suszenia w niskiej temperaturze oraz automatycznego monitorowania i korygowania jakości obrazu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.