Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon z nagrodą Green Apple

Canon z nagrodą Green Apple

Program recyklingu kaset z tonerem Canon otrzymał złotą nagrodę w konkursie International Green Apple Awards for Environmental Best Practice 2015. Statuetkę wręczono podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w Pałacu Westminster w Londynie.

Międzynarodowe nagrody Green Apple Environment przyznawane są co roku. Celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska na świecie. Program recyklingu kaset z tonerem Canon został wybrany spośród ponad 500 projektów i otrzymał złotą nagrodę w kategorii Environmental Best Practice.
„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem i doceniamy ogromny wkład użytkowników naszych produktów. Za sprawą programu recyklingu kaset z tonem możemy lepiej zarządzać zasobami, zmniejszać ślad węglowy i optymalizować procesy produkcyjne” – komentuje Yuichi Kondo, Laser Consumables Product Manager, Canon Europe. „W 1990, jako pierwsza firma, wprowadzaliśmy program recyklingu kaset z tonerem na skalę globalną. Od tego czasu zebraliśmy i przetworzyliśmy ponad 344 tys. ton kaset i zmniejszyliśmy emisję CO2 o ponad 502 tys. ton.
W tym roku Canon obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia programu recyklingu kaset z tonerem, który został stworzony z myślą o ograniczeniu zużycia zasobów. Program, który jest bezpłatny dla klientów, działa w 24 krajach, w tym w 18 na terenie Europy.
Informacje o wynikach programu recyklingu Canon zostaną zamieszczone w publikacji Green Book Work of Reference 2015 wydawanej przez The Green Organisation, która prezentuje projekty znaczące z punktu widzenia ochrony środowiska.

Fot. Od lewej: Yuichi Kondo, Emma Hope i Pavlin Matia, zespół ds. zrównoważonego rozwoju i kaset z tonerem odbierają nagrodę w imieniu Canon

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.