Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon zaprezentował nowe produkty w Poing

Canon zaprezentował nowe produkty w Poing

Océ VarioStream 7170

Firma Canon zaprezentowała nowe rozwiązania drukujące podczas Commercial Printing Business Days. Konferencja, która odbyła się w niemieckim Poing w dniach 30 września – 2 października, zgromadziła ponad 500 gości: klientów, liderów opinii, ekspertów branżowych.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć produkty i rozwiązania firmy Canon wprowadzone z myślą o umocnieniu pozycji lidera w segmencie kolorowego atramentowego druku produkcyjnego na papier ciągły. Według firmy badawczej InfoTrends, w 2012 roku Canon Europe mógł się pochwalić blisko 50% udziałem na tym rynku.
Podczas imprezy Canon po raz pierwszy zaprezentował tonerową drukarkę cyfrową z podawaniem ciągłym Océ VarioStream 7170, przeznaczoną dla firm z niskim i średnim zapotrzebowaniem na materiały drukowane .
Canon wprowadził także linię atramentów Océ Premium Pigment Ink, które pozwalają uzyskać żywe i bogate kolory oraz doskonały kontrast. Tusze stworzone z myślą o druku komercyjnym i korespondencji bezpośredniej są kompatybilne z serią atramentowych drukarek na papier ciągły Océ ColorStream 3000.
Podczas wydarzenia swoją premierę miała także nowa wersja rozwiązania do zarządzania przepływem pracy Canon Océ PRISMAproduction. Złożony z modułów system Océ PRISMAproduction V5 oferuje narzędzie InkControl, które pozwala precyzyjnie szacować i raportować zużycie atramentów dla konkretnego zadania druku, co w połączeniu z rozwiązaniami opartymi na JDF/JMF uławia integrację z przepływem pracy w ramach offset prepress. Kolejna nowa funkcja – Print File Enhanced – pozwala wprowadzić, do przygotowanych do druku plików, poprawki „z ostatniej chwili” bez konieczności modyfikacji pierwotnej aplikacji.
Dzięki seriom drukarek produkcyjnych Océ ColorStream, JetStream i VarioStream na atrament i suchy toner dział Canon Commercial Printing oferuje najszerszą gamę produktów do druku na papier ciągły. W tym także konfiguracje umożliwiające druk nawet 30 tys. arkuszy formatu B2 na godzinę w czerni i bieli lub pełnym kolorze.
Firma Canon poinformowała także o pierwszej na świecie instalacji systemu wykorzystującego toner ciekły InfiniStream w drukarni opakowań Joh. Leupold GmbH z siedzibą w Schwabach (Niemcy). Uzupełniając istniejącą flotę maszyn offsetowych, InfiniStream pozwoli realizować nisko- i średnionakładowe zlecenia zarówno dla firm globalnych, jak i lokalnych, niemieckich przedsiębiorstw. Dzięki technologii InfiniStream Canon otwiera się szerzej na rynek cyfrowej produkcji kartonów składanych.
Podczas konferencji zaprezentowano wiele interesujących zastosowań w sektorach takich jak produkcja książek, druk przemysłowy, korespondencja bezpośrednia czy druk zabezpieczony. Pokazana została także seria urządzeń OcéColorStream 3000 do produkcji wysokiej jakości, dopasowanych katalogów i książek. Goście mieli także okazje zobaczyć 30-calowy model Océ JetStream 5500 przeznaczony głównie do druku książek edukacyjnych, naukowych i innych.
Zaproszeni goście mogli także zobaczyć, jak technologia komercyjnego druku cyfrowego integruje się z procesami druku przemysłowego. Rozwiązanie to otwiera wiele potencjalnych zastosowań, od produkcji materiałów dekoracyjnych czy zadruków na meble, aż po druk chusteczek. Zainteresowani zagadnieniami z zakresu druku zabezpieczonego mogli zapoznać się z ofertą atramentów zabezpieczających, w tym z tuszem MICR, atramentami niewidzialnymi i krótkotrwałymi, które mogą być stosowane z cyfrowymi urządzeniami Océ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.