Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Czytanie z Katalonią na Warszawskich Targach Książki

Czytanie z Katalonią na Warszawskich Targach Książki

Gościem specjalnym podczas VIII edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się 19–22 maja na Stadionie Narodowym, będzie Barcelona. „To miasto, które od zawsze inspiruje, wyznacza trendy w sztuce i architekturze, a obecnie Polakom kojarzy się też z doskonałą kuchnią i emocjami piłkarskimi na najwyższym poziomie. Na Warszawskich Targach Książki czas na literaturę katalońską, która ma już w Polsce wielu wielbicieli. Zaręczam, że ich grono po targach wielokrotnie wzrośnie” – podsumowuje dyrektor Warszawskich Targów Książki, Jacek Oryl.

Na targach publiczność od razu rozpozna katalońskie stoisko, które zajmie powierzchnię 110 m2 i pod względem wizualnym będzie podkreślać literacki dorobek Barcelony oraz tytuł Miasta Literatury UNESCO. Te dwa wątki tematyczne: Barcelona będąca scenerią literatury oraz literatura katalońska i nowoczesność stanowią główną osnowę programu. Prezentacja nowości wydawniczych, rozmowy z autorami i wydarzenia dla profesjonalistów branżowych odbędą się tu w trzech odrębnych strefach: strefie pracy, wydarzeń i wystawy.
Najważniejszym bohaterem na targach będzie sama literatura katalońska, która – choć może nie tak licznie reprezentowana – jest jednak bardzo zróżnicowana, ma własną, silną tożsamość i dlatego odgrywa ważką rolę w ochronie i upowszechnianiu języka katalońskiego. Pełną paletę jej barw poznamy na targach dzięki obecności dziesięciu autorów. Będą to pisarze tacy, jak Jaume Cabré (Marginesy) oraz Jordi Sierra i Fabra (Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz; Akapit Press). Na WTK zaproszono również innych autorów, których potencjał dostrzegły już wcześniej polskie wydawnictwa, jak: Blanca Busquets (W.A.B.), Sebastià Alzamora (Marginesy), Marc Pastor (Czarna Owca), Màrius Serra (Pascal), Care Santos oraz Jordi Puntí (Sonia Draga). Targi będą też dobrą okazją, by poznać mniej znane w Polsce głosy z tamtego zakątka Starego Kontynentu, a wśród nich będą: Jenn Díaz czy Rafel Nadal i Farreras. Wiele wydarzeń przewidzianych w ramach programu literackiego będzie polegać na wymianie doświadczeń między pisarzami oraz wydawcami katalońskimi i polskimi. Odbywać się one będą zarówno na stoisku, jak i w innych punktach na terenie Targów Książki: Kanapie Literackiej, mniejszych scenach i w salach konferencyjnych, ale także poza stadionem.
Jak zapowiadają organizatorzy, obecność Katalończyków na WTK to również doskonała okazja dla polskiej i katalońskiej branży wydawniczej do nawiązania nowych kontaktów zawodowych, ale także do rozpowszechnienia literatury katalońskiej w Polsce i wsparcia tłumaczeń literackich z języka katalońskiego. Gość specjalny szczególnie zadbał o program dla profesjonalistów, który ma na celu zainicjowanie i wspieranie współpracy między dwoma grupami docelowymi projektu: katalońskimi wydawcami i agencjami literackimi oraz polskimi wydawcami. Dzięki temu programowi przedstawiciele sektora wydawniczego będą mogli poznać nowe możliwości biznesowe.
Bogaty program gościa specjalnego VII edycji WTK zorganizowali Instytut Rajmunda Llulla (IRL) wraz z Urzędem Miasta Barcelony, Biurem Radcy ds. Współpracy, Przejrzystości i Kultury Rzędu Wysp Balearskich oraz z głównym partnerem, FC Barceloną.
Wśród wydarzeń dedykowanych profesjonalnej publiczności odbędą się organizowane przez Polską Izbę Książki spotkania i warsztaty dla księgarzy oraz dyskusja o wpływie portali czytelniczych na czytelnictwo. Bibliotekarze będą mogli uczestniczyć w konferencji organizowanej przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, a zasady prowadzenia księgarni internetowej zaprezentuje Biblioteka Analiz i Kancelaria Prawnicza Patrimonium.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.