Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / DKS organizuje multibrandowe dni otwarte

DKS organizuje multibrandowe dni otwarte

Firma DKS, dostawca rozwiązań dla poligrafii, wraz z partnerami – Akonda, Canon, Contex, EFI, es-te, KIP, Konica Minolta, Zing – organizuje w terminie 22–23 maja br. bezpłatne dni otwarte. W programie prezentacje pięciu różnych technologii druku cyfrowego (od tradycyjnych technik opartych na inkjecie, eko-solwencie oraz elektrofotografii, poprzez coraz bardziej popularną, szczególnie w druku książek, technologię direct press, po nowatorską UVgel) oraz prelekcje na tematy związane z automatyzacją, najnowszymi trendami w branży poligraficznej oraz pomysłami, jak wyróżnić się na tle trudnej konkurencji.

Majowe wydarzenie odbędzie się w siedzibie firmy w Kowalach przy ul. Energetycznej 15 i będzie podzielone na trzy bloki. Blok pierwszy (sala B), adresowany do środowiska związanego z produkcją Graphic Arts, będzie zawierał prezentacje omawiające m.in. przyszłość drukarń wielkoformatowych, wybrane zagadnienia dotyczące zarządzania barwą, cyfrowego uszlachetniania czy nietypowych podłoży do druku. Prezentacje bloku drugiego (sala C), przeznaczonego dla osób związanych z kartografią (GIS) oraz wielkoformatową dokumentacją techniczną (CAD), skupią się m.in. na tematyce wykorzystania darmowego software’u, składania wielkoformatowej dokumentacji oraz na trendach w drukowaniu i kopiowaniu przy użyciu ploterów inkjetowych. Blok trzeci (sala A) to okazja do testów, porównań, sprawdzenia intuicyjności obsługi. Będzie to część warsztatowa, związana bezpośrednio z urządzeniami i software’em, przeprowadzona w oparciu o następujące rozwiązania: Oce Colorado 1640 (technologia UVgel), Konica Minolta AccurioPRESS C3070 z modułem IQ-501, Canon imagePRESS C650, kontrolery druku Fiery, Canon VarioPrint 115 (technologia DirectPress w druku książek i dokumentów czarno-białych); OKI-64s; SCC kombajn introligatorski, GMP Qtopic; KIP 860, Canon TX-4000, Contex seria IQ, Este 2300. Spotkanie będzie okazją do porównania produktów różnych producentów, ale także do porównania różnych technologii. Jak wskazuje organizator, szczególnie ciekawe mogą okazać się porównania technologii ekosolwentej i UV, elektrofotograficznej i inkjetowej oraz tradycyjnej elektrofotografii i DirectPress.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.dniotwarte.dks.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu