Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dni otwarte Mark Andy

Dni otwarte Mark Andy

Digiprint i Mark Andy zapraszają na dni otwarte, które odbędą się w dniach 23–26 kwietnia w centrum demonstracyjnym Mark Andy pod Manchesterem. Jednodniowy program, powtarzany przez wszystkie dni, obejmuje prezentację najnowszych rozwiązań firmy.

Jednym z nich jest maszyna fleksodrukowa Mark Andy Performance P5 o szerokości druku 430 mm wyposażona w: 8 stacji flekso, stację sitodruku rotacyjnego Stork, obsługującą zarówno tanie sita naświetlane na płasko RotaPlate, jak i wysokonakładowe sita RotaMesh, najnowszą stację sztancowania Quick Change Die Cut (QCDC) – która jest odpowiedzią Mark Andy na wymagania rynku dotyczące obsługi krótkich nakładów wykrawanych produktów. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na ograniczenie czasu narządzania sztanc o blisko 80%, krótki przebieg wstęgi, z termostatowanymi cylindrami dociskowymi, zdobienie zimną folią. Podczas prezentacji drukowana będzie etykieta alkoholowa: 7 kolorów flekso, sitodruk rotacyjny, zdobienie zimną folią, sztancowanie z użyciem nowej sztancy QCDC.
W demo centre będzie można obejrzeć także maszynę fleksodrukową Mark Andy P3 o szerokości druku 330 mm, z innowacyjnym systemem suszenia LED. Technologia ma wielkie możliwości i już dziś widać jej przewagi nad klasycznymi lampami UV. Zalety lamp LED: trwałość ponad 20 tys. godzin; nie wydzielają ozonu, zatem nie wymagają wyciągów; zapotrzebowanie lamp LED na prąd jest o około 50% niższe w porównaniu do klasycznych lamp UV; wydzielają znacząco mniej ciepła, dlatego nie ma konieczności chłodzenia wstęgi nawet przy druku monomateriałów; włączanie i wyłączanie suszenia nie wymaga rozgrzewania i chłodzenia, jak w przypadku klasycznych lamp UV; do budowy LED nie używa się rtęci; prędkości druku dochodzące do 150 m/min.
Kolejną maszyną będzie cyfrowa Mark Andy SRL 4.0 z semirotacyjną sztancą Mark Andy SRC. Urządzenia są odpowiedzią Mark Andy na opłacalny druk CMYK etykiet w nakładach poniżej 4–5 tysięcy oraz danych zmiennych. Podczas prezentacji drukowanych będzie kilka CMYK-owych etykiet. Będzie można także zobaczyć ich wykrawanie na nowej sztancy.
Goście maja też okazję zobaczyć przewijarki: Rotoflex VLI z elektroniczną w 100% inspekcją oraz Rotoflex VSI. Obydwa urządzenia wyposażone są w najnowszy system kontroli Genesis.
Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o potwierdzenie swojej obecności na stronie www.markandy.com/open-house/registration lub pod adresem: przemysław_polkowski@digiprint.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.