Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dni otwarte w BOBST z premierami

Dni otwarte w BOBST z premierami

BOBST Firenze wraz z partnerami REVO i Mouvent organizują trzydniowy (2–4 kwietnia 2019 r.) Open House w siedzibie firmy w Campi Bisenzio k. Florencji. Przez organizatora jest anonsowany jako jedno z największych wydarzeń branży etykietowej, podczas którego prezentowane będą innowacyjne technologie do cyfrowej produkcji etykiet i opakowań oraz sposoby, dzięki którym właściciele marek będą mogli przewidzieć zmiany na rynku i dostosować się do nich.

Każdego dnia odbędą się prezentacje oraz sesje technologiczne. Pokazy będą dotyczyć technik druku cyfrowego Mouvent w technologii REVO Digital Flexo. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zarządzaniem zadaniami w cyfrowych procesach produkcji „zarówno dla jednej, jak i dla miliona etykiet w najtrudniejszych kolorach Pantone”.

Światową premierę będzie miał BOBST Digicolor – pierwszy w pełni cyfrowy i natychmiastowy (Digital and Instant) system dopasowywania kolorów. Jak zapewnia organizator, jest to prawdziwa rewolucja w druku fleksograficznym, umożliwiająca cyfrowy pomiar i dopasowanie kolorów na każdej sekcji drukowej.

Po raz pierwszy zaprezentowane zostanie także przez firmę Flint urządzenie do monitorowania poziomu suszenia (Curing Level Monitoring CLM Lab Equipment). Jest to instrument działający offline, który mierzy poziom wysuszenia farb UV na wydrukowanej próbce. Nie wydaje certyfikatu, ale w połączeniu z certyfikatami migracji farb (Ink Migration Certificates), śledzeniem dozowania farb UV (UV Dose Tracking) oraz standardami REVO pozwala stwierdzić, czy druk etykiet i opakowań jest zgodny z normami bezpieczeństwa dla żywności.

Pokazana zostanie również m.in. nowa maszyna cyfrowa Mouvent LB702-UV w technologii REVO Digital Flexo, oferująca druk cyfrowy z prędkością 100 m/min oraz rozdzielczością 1200 × 1200 lpi oraz nowa głowica flekso Flower IoD (Ink-on-Demand) firmy BOBST – pierwszy system flekso, który umożliwia druk bez dotykania farb zarówno w sekcji drukowej, jak i przy przygotowywaniu. System szybko i dokładnie dopasowuje kolor przy minimalnym zużyciu farby i minimalnym odpadzie surowca.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.