Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Do Opola na Festiwal... Książki

Do Opola na Festiwal... Książki

Już w najbliższy piątek, 15 czerwca, do Opola zawita kolejny festiwal. Tym razem będzie to Festiwal Książki, a dokładnie trzecia już edycja wydarzenia, które już wpisało się w kulturalny pejzaż grodu nad Odrą. Od piątku do niedzieli organizatorzy zapraszają wszystkich na Plac Wolności.

Do Opola przyjadą największe gwiazdy polskiej literatury, dziennikarstwa oraz kultury i sztuki. W rodzimym mieście nie zabraknie Remigiusza Mroza, który w sobotę 16 czerwca spotka się z czytelnikami na scenie plenerowej. Na fanów czekać będą również m.in. Joanna Bator, Jerzy Stuhr, Marcin Meller, Dorota Masłowska, Jacek Hugo-Bader czy Marcin Świetlicki.

Coraz większe targi

Z roku na rok zainteresowanie opolskimi targami rośnie. W tym roku organizatorzy będą gościć ok. siedemdziesiąt wydawców, w tym takie duże wydawnictwa jak Świat Książki, Sonia Draga, Publicat, Rebis, Foksal, Wydawnictwo Literackie, Wielka Litera, Prószyński czy Znak. Swoje miejsce w Miasteczku Literackim znajdą jednak także rodzime, opolskie domy, na przykład Wydawnictwo Nowik, Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego czy Nieformalny Klub Literacki.

Wydarzenia towarzyszące: koncerty, pokaz mody, dyktando dla dużych i małych

Festiwal Książki w Opolu stara się promować czytelnictwo na wiele sposobów. Jednym z nich jest muzyka. W piątek (15 VI) odbędzie się koncert zespołu Mikromusic. Tuż przed nim z czytelnikami spotka się Krzysztof Varga, nie tylko pisarz, ale również autor tekstów piosenek dla takich zespołów jak Dr Misio czy Pablopavo.

Dzień później organizatorzy tradycyjnie już zapraszają na Wielkie Opolskie Dyktando. Po raz pierwszy w historii Festiwalu Książki do osobnej rywalizacji będą mogli przystąpić również młodsi wielbiciele ortografii. Na dzieci czekają ponadto inne atrakcje – bogata oferta warsztatów literackich i plastycznych, czytanie na głos, turniej Harry’ego Pottera oraz konkurs literacki „Przygoda z książką w tle”.

W nietypowy sposób twórcy festiwalu planują włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem zorganizowanej z tej okazji dyskusji będą książki czytane przed stu laty oraz... moda z 1918 roku – tę będzie można podziwiać w trakcie specjalnie przygotowanego pokazu.

Organizatorzy

Organizatorem Festiwalu Książki Opole 2018 jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL przy wsparciu Miasta Opola.

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, MOSIR, Radio Opole.

Organizatorzy koncertu Mikromusic: drukarnia Opolgraf i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Inicjator festiwalu i organizator konferencji wydawniczej: Opolgraf.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Bieżące informacje znajdują się na profilu facebookowym festiwalu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP zaprezentowała rozbudowane portfolio, w którym znalazł się nowy model drukarki 3D – Jet Fusion 3D 5200, rekomendowanej jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie do drukowania 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych. Jest to kolejna odsłona systemów druku w technologii addytywnej tego producenta (zobacz TUTAJ).

Firma DTM Print wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę foliową FX510e, umożliwiającą uszlachetnianie etykiet w dowolnym nakładzie. Urządzenie nanosi dowolne elementy (np. ramki, grafikę, czcionki i tła) metalizowane i foliowane na etykiety puste lub wstępnie zadrukowane technikami cyfrowymi lub analogowymi.

Rodzina tabletów piórkowych Wacom Intuos Pro powiększyła się o nowy model w rozmiarze small. Podobnie jak jego więksi odpowiednicy, Intuos Pro S oferuje szeroki wachlarz funkcji stworzonych specjalnie z myślą o profesjonalistach z branży kreatywnej, takich jak graficy, projektanci i fotografowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu