Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Do zobaczenia na EcoPrint Europe 2012

Do zobaczenia na EcoPrint Europe 2012

Od środy, w dniach 26-27 września, w Berlinie odbywają się organizowane po raz pierwszy targi EcoPrint Europe 2012 poświęcone promocji zrównoważonego druku oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – corporate social responsibility). Stoiska 80 wystawców przyciągną odwiedzających z 60 różnych krajów.

Swoje stoiska na targach będą miały marki związane ze zrównoważonym drukiem, takie jak Avery Dennison, Caldera, Coldenhove, Converd, Deutsche Papier, Dickson Coatings, EFI, Epson, HP, Heidelberg, Ilford, Jteck, K-Flow, Konica Minolta, Marabu, Mimaki, Mutoh, Nazdar, Neschen, Ricoh, Roland, Sepiax, Stein Beis, Stora Enso czy Xeikon.

Wśród gości znajdą się marki, takie jak: Axel Springer, Carrefour, Deutsche Post IKEA, Nestle, TBWA, Volkswagen czy Zara.

Jak będzie formuła targów EcoPrint? Goście targowi będą mogli wziąć udział w programie Think, Talk And Take Action, dzięki któremu zapoznają się z proekologicznymi rozwiązaniami i będą mogli je przedyskutować i poznać bliżej podczas seminariów prowadzonych przez specjalistów w zakresie zrównoważonego druku. W programie przewidziano szereg dyskusji, spotkań i konferencji. Siedmiu zarządzających światowymi koncernami, takimi jak Coca-Cola, Toyota, DM: Markt, IKEA, Aveda, Clear Channel, JC Decaux, weźmie udział w seminarium, którego gośćmi specjalnymi będą: Michael Braungart, współtwórca systemu Cradle to Cradle (od kołyski do kołyski) oraz Joachim Schellnhuber, związany z Instytutem Zmian Klimatu w Poczdamie.

Targi EcoPrint są organizowane we współpracy z takimi instytucjami jak: ESMA, Intergraf, POPAI, Verdigris, f:mp, Media Mundo, Ingede, DGI i Two Sides. Mają też wsparcie niemieckiej sekcji Forest Stewardship Council.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.