Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Drukarnia Japs-Olson pierwszym użytkownikiem systemu Kodak Prosper 6000

Drukarnia Japs-Olson pierwszym użytkownikiem systemu Kodak Prosper 6000

Firma Japs-Olson z Minneapolis, będąca jednym z dziesięciu największych w USA przedsiębiorstw specjalizujących się w wydrukach komercyjnych i typu direct mailing, stała się pierwszym na świecie użytkownikiem nowej cyfrowej maszyny Kodak Prosper 6000C. Jak podaje producent, to najszybsza na rynku kolorowa maszyna inkjetowa przeznaczona do zastosowań akcydensowych wymagających relatywnie dużej ilości nanoszonego atramentu.

Należy do nowej serii urządzeń Prosper 6000, charakteryzującej się wysoką jakością, niezawodnością, prędkością i elastycznością zastosowań. Model Prosper 6000C, jeden z dwóch wchodzących obecnie w skład serii, jest przeznaczony dla drukarń akcydensowych i dostawców usług poligraficznych, którzy w swojej działalności powszechnie wykorzystują zmienne dane, np. przy produkcji materiałów transakcyjnych czy mailingowych.
Firma Japs-Olson ma ponad 100-letnią tradycję na rynku usług drukarskich – została założona w 1907 roku. Inwestycja w maszynę Prosper 6000C została zrealizowana z myślą o zastosowaniach, w których przedsiębiorstwo się obecnie specjalizuje: produkcji akcydensowej i wydrukach typu direct mailing. Urządzenie rozpoczęło niedawno pracę w siedzibie Japs-Olson, mieszczącej się w St. Louis Park w Minneapolis. Instalacja stanowi część przeprowadzanych wspólnie przez firmy Japs-Olson i Kodak testów beta nowej maszyny, które obejmują m.in. drukowanie z maksymalnym obciążeniem i pełne wykorzystanie jej potencjału w zakresie zastosowanych tu innowacyjnych systemów prowadzenia papieru, suszenia wydruków, nanoszenia atramentu oraz zarządzania produkcją.
„Jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie długoterminowego sukcesu na współczesnym rynku poligraficznym jest zaoferowanie klientom najwyższej jakości przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wydajności produkcji i efektywności w działaniu – mówi Michael Murphy, prezes firmy Japs-Olson. – Po bliższym przyjrzeniu się maszynie Prosper 6000C jesteśmy przekonani, że przyszłość drukowania będzie uzależniona od tego rodzaju innowacyjnych rozwiązań. Wstępne szacunki jej potencjału produkcyjnego oraz znakomita jakość wydruków jedynie potwierdzają niebagatelne możliwości tego nowej generacji systemu drukującego”.
Maszyna Prosper 6000C zadrukowuje matowe i niepowlekane podłoża z prędkością do 300 m/min., oferując miesięczne obciążenie rzędu 90 mln str. A4. Przy zastosowaniu wzbogaconej opcji suszenia wydruków obsługuje wysokogramaturowe media o wysokim stopniu połysku i gładkości z prędkością maksymalną 200 m/min. Urządzenie, wyposażone w głowice drukujące o wysokiej trwałości, zapewnia efektywne obciążenie produkcyjne, szybką zmianę zleceń i krótki czas narządzania. Tym samym pozwala użytkownikowi na osiągnięcie dodatkowych oszczędności czasowych i finansowych.
„Jesteśmy dumni, że nasz wieloletni klient, jakim jest firma Japs-Olson, zdecydował się na przeprowadzenie testów beta nowej maszyny Prosper 6000C – mówi Doug Edwards, prezes działu Digital Printing & Enterprise firmy Eastman Kodak. – Przedsiębiorstwo to jest pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze druku akcydensowego, od lat z powodzeniem integrując w ramach swojej działalności technologie tonerową i inkjetową. Są one kluczowe przy realizowaniu przez Japs-Olson efektywnych i odpowiednio ukierunkowanych kampanii mailingowych, realizowanych dla klientów firmy. Wyjątkowe standardy jakościowe wprowadzone w tym przedsiębiorstwie (których potwierdzenie stanowią m.in. system zarządzania jakością ISO 9001:2008, certyfikat lasów i produktów drzewnych FSC oraz członkostwo w PIM Great Printer Environmental Initiative) to optymalne warunki do testowania naszej nowej maszyny. Tym bardziej, że aspiruje ona do miana najlepszego na rynku urządzenia inkjetowego pod względem jakości, wydajności i ekonomiki w działaniu”.
Drukarnia Japs-Olson rozpoczęła współpracę z firmą Kodak przed osiemnastoma laty, inwestując w systemy druku cyfrowego Kodak Versamark. Z czasem stała się także użytkownikiem systemów wdrukowywania danych cyfrowych – Kodak Prosper S10 i Kodak Prosper S20. Niedawne wdrożenie maszyny Prosper 6000C to kolejny, ważny krok w bardzo bliskiej współpracy między obiema firmami oraz dowód ich zaangażowania we wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i modeli biznesowych na wymagający rynek druku akcydensowego.
W wersji rynkowej maszyna Prosper 6000C będzie dostępna latem tego roku. Jesienią br. w sprzedaży pojawi się także model Kodak Prosper 6000P, dedykowany na rynek zastosowań wydawniczych – dziełowych i gazetowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.