Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Duplo po raz trzeci w Pozkalu

Duplo po raz trzeci w Pozkalu

Po inwestycjach w cyfrowy system Duplo 2000, automatyczną bigówkę DC 445, firma Pozkal z Inowrocławia po raz kolejny postawiła na rozwiązanie tego producenta. Tym razem zakupiła system do broszurowania Duplo 5000 z wysokowydajnym podajnikiem DSF-5000, głównie ze względu na fakt, że potrzebowała rozwiązania o większej wydajności.

Urządzenia tego producenta pozwoliły Pozkalowi przed laty na dalszy rozwój (głównie w zakresie druku cyfrowego, który funkcjonuje tu jako alternatywa dla tradycyjnego offsetu) oraz na wprowadzenie usług dla zupełnie nowych grup klientów. Firma – jak podkreśla Artur Chęsy, jej prezes – przywiązuje się też do dobrych i sprawdzonych w codziennej produkcji marek, dlatego zdecydowała się po raz kolejny na inwestycję w system Duplo.

W drukarni Pozkal – obok urządzeń offsetowych – kilka lat temu rozpoczęły pracę maszyny cyfrowe. Okazało się, że zleceń na realizowaną w nich produkcję (chodzi głównie o książki w niskich nakładach i prace zakresu szeroko pojętego akcydensu – broszury, katalogi itp.) zaczęło drukarni przybywać i druk cyfrowy stał się tu doskonałym uzupełnieniem dla offsetu. W ślad za tym firma musiała jednak zainwestować w introligatornię, obsługującą wydruki cyfrowe. Zbieranie, kompletowanie tj. procesy ręczne, do których konieczne było zaangażowanie sporej liczby osób, a które przy okazji były czasochłonne i drogie, zastąpiono tu wówczas pierwszym rozwiązaniem Duplo – cyfrowym systemem 2000. Pojawiło się ono w firmie w 2013 roku. „Rozwiązanie to wówczas znacząco wpłynęło na wydajność naszej drukarni, a dokładnie jej działu cyfrowego – mówi Artur Chęsy. – Byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Dlatego już wkrótce zakupiliśmy kolejny system Duplo – DC 445 – do bigowania krótkich serii zróżnicowanych kolorowych wydruków cyfrowych (pocztówek, ulotek, broszur, okładek do książek, CD, DVD, kart menu, wszelkich materiałów mailingowych itp.)”.

Pozkal w ubiegłym roku po raz kolejny odnotował znaczny przyrost sprzedaży w zakresie produkcji książek, nie tylko dla zleceniodawców z Polski, ale również w coraz większym zakresie z zagranicy. Podstawowym profilem jego działalności od wielu lat pozostaje produkcja dziełowa – druk książek w oprawie twardej, zintegrowanej, broszurowej, zeszytowej i innych. Jednak wobec spadających nakładów, jakie odnotowywane są w branży wydawniczej, firma w coraz większym zakresie zaczęła realizować również prace z zakresu druku cyfrowego. Z tego względu zakupiony tu wcześniej cyfrowy system Duplo 2000 stał się dla potrzeb firmy za mało wydajny, stąd jej decyzja o nowej inwestycji. „Ponieważ z obu wcześniejszych rozwiązań Duplo byliśmy zadowoleni, a przywiązujemy się do dostawców, którzy oferują profesjonalne podejście do klienta, po raz kolejny zdecydowaliśmy się na system tego producenta – mówi Artur Chęsy. – Poprzednie rozwiązanie, jakie mieliśmy, nie do końca mogło obsługiwać niektóre prace- zwłaszcza te, w których zastosowany był papier powlekany czy foliowany. Ponieważ w międzyczasie rynek poszerzył się w tym zakresie, chcieliśmy móc obsługiwać takie zlecenia, z których wcześniej musieliśmy rezygnować. Dzięki nowemu rozwiązaniu Duplo jest to teraz możliwe; poszerzyliśmy więc paletę naszych usług”.
Na wydajność tego rozwiązania wpływa kilka elementów. Jak podaje producent, zainstalowano w nim lepszy, bardziej wydajny podajnik - DSF-5000, a także najszybszy w ofercie Duplo agregat szyjąco-falcujący, który dodatkowo szyje drutem, więc jest on bardziej ekonomiczny. Urządzenie oferuje również zdecydowanie większy zakres formatów niż to, które wcześniej pracowało w drukarni Pozkal.

„Można śmiało powiedzieć, że urządzenia Duplo zapewniają lepszą organizację pracy w naszym dziale cyfrowym, usprawniając tu znacząco procesy, co przekłada się na szybszą realizację zleceń i większą jego wydajność – podsumowuje Artur Chęsy. – Nowy system otworzył również przed nami nowe możliwości, więc po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z wyboru Duplo. Przed nami jednak już nowe wyzwania – powiększamy zakład o nową halę, w planach mamy zakupy nowych maszyn offsetowych i na tym się obecnie skupiamy”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.