Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Duplo po raz trzeci w Pozkalu
Anna Strożek
28.06.2016 10:33
Po inwestycjach w cyfrowy system Duplo 2000, automatyczną bigówkę DC 445, firma Pozkal z Inowrocławia po raz kolejny postawiła na rozwiązanie tego producenta. Tym razem zakupiła system do broszurowania Duplo 5000 z wysokowydajnym podajnikiem DSF-5000, głównie ze względu na fakt, że potrzebowała rozwiązania o większej wydajności.
Urządzenia tego producenta pozwoliły Pozkalowi przed laty na dalszy rozwój (głównie w zakresie druku cyfrowego, który funkcjonuje tu jako alternatywa dla tradycyjnego offsetu) oraz na wprowadzenie usług dla zupełnie nowych grup klientów. Firma – jak podkreśla Artur Chęsy, jej prezes – przywiązuje się też do dobrych i sprawdzonych w codziennej produkcji marek, dlatego zdecydowała się po raz kolejny na inwestycję w system Duplo.
W drukarni Pozkal – obok urządzeń offsetowych – kilka lat temu rozpoczęły pracę maszyny cyfrowe. Okazało się, że zleceń na realizowaną w nich produkcję (chodzi głównie o książki w niskich nakładach i prace zakresu szeroko pojętego akcydensu – broszury, katalogi itp.) zaczęło drukarni przybywać i druk cyfrowy stał się tu doskonałym uzupełnieniem dla offsetu. W ślad za tym firma musiała jednak zainwestować w introligatornię, obsługującą wydruki cyfrowe. Zbieranie, kompletowanie tj. procesy ręczne, do których konieczne było zaangażowanie sporej liczby osób, a które przy okazji były czasochłonne i drogie, zastąpiono tu wówczas pierwszym rozwiązaniem Duplo – cyfrowym systemem 2000. Pojawiło się ono w firmie w 2013 roku. „Rozwiązanie to wówczas znacząco wpłynęło na wydajność naszej drukarni, a dokładnie jej działu cyfrowego – mówi Artur Chęsy. – Byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Dlatego już wkrótce zakupiliśmy kolejny system Duplo – DC 445 – do bigowania krótkich serii zróżnicowanych kolorowych wydruków cyfrowych (pocztówek, ulotek, broszur, okładek do książek, CD, DVD, kart menu, wszelkich materiałów mailingowych itp.)”.
Pozkal w ubiegłym roku po raz kolejny odnotował znaczny przyrost sprzedaży w zakresie produkcji książek, nie tylko dla zleceniodawców z Polski, ale również w coraz większym zakresie z zagranicy. Podstawowym profilem jego działalności od wielu lat pozostaje produkcja dziełowa – druk książek w oprawie twardej, zintegrowanej, broszurowej, zeszytowej i innych. Jednak wobec spadających nakładów, jakie odnotowywane są w branży wydawniczej, firma w coraz większym zakresie zaczęła realizować również prace z zakresu druku cyfrowego. Z tego względu zakupiony tu wcześniej cyfrowy system Duplo 2000 stał się dla potrzeb firmy za mało wydajny, stąd jej decyzja o nowej inwestycji. „Ponieważ z obu wcześniejszych rozwiązań Duplo byliśmy zadowoleni, a przywiązujemy się do dostawców, którzy oferują profesjonalne podejście do klienta, po raz kolejny zdecydowaliśmy się na system tego producenta – mówi Artur Chęsy. – Poprzednie rozwiązanie, jakie mieliśmy, nie do końca mogło obsługiwać niektóre prace- zwłaszcza te, w których zastosowany był papier powlekany czy foliowany. Ponieważ w międzyczasie rynek poszerzył się w tym zakresie, chcieliśmy móc obsługiwać takie zlecenia, z których wcześniej musieliśmy rezygnować. Dzięki nowemu rozwiązaniu Duplo jest to teraz możliwe; poszerzyliśmy więc paletę naszych usług”.
Na wydajność tego rozwiązania wpływa kilka elementów. Jak podaje producent, zainstalowano w nim lepszy, bardziej wydajny podajnik - DSF-5000, a także najszybszy w ofercie Duplo agregat szyjąco-falcujący, który dodatkowo szyje drutem, więc jest on bardziej ekonomiczny. Urządzenie oferuje również zdecydowanie większy zakres formatów niż to, które wcześniej pracowało w drukarni Pozkal.
„Można śmiało powiedzieć, że urządzenia Duplo zapewniają lepszą organizację pracy w naszym dziale cyfrowym, usprawniając tu znacząco procesy, co przekłada się na szybszą realizację zleceń i większą jego wydajność – podsumowuje Artur Chęsy. – Nowy system otworzył również przed nami nowe możliwości, więc po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z wyboru Duplo. Przed nami jednak już nowe wyzwania – powiększamy zakład o nową halę, w planach mamy zakupy nowych maszyn offsetowych i na tym się obecnie skupiamy”.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!
Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.
Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.