Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Duplo – premiera DC 616 Pro i pokazy

Duplo – premiera DC 616 Pro i pokazy

W czasie tegorocznych targów RemaDays Warsaw (4–6 lutego, Warszawskie Centrum EXPO XXI) Duplo Polska zaprezentuje po raz pierwszy w naszym kraju nowość w swojej ofercie – innowacyjny system do wykańczania prac DC-616 PRO. Na stoisku firmy, 4F10, będzie można zobaczyć „na żywo” to zupełnie nowe rozwiązanie przy pracy.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć również multifinisher DC-646 Pro, a także najnowocześniejszą i najmniejszą oklejarkę z klejem PUR (UltraBind 2000 PUR), profesjonalny system do broszurowania (Duplo 150C), falcerkę Duplo DF-1200 oraz powielacz cyfrowy Duplo DP-U550. Wszystkie urządzenia prezentowane będą wspólnie z firmą Amargraf – dealerem urządzeń Duplo Polska.
„Po raz kolejny prezentować będziemy swoją ofertę podczas RemaDays Warsaw, impreza ta bowiem ma coraz większe znaczenie dla branży poligraficznej – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Doświadczenia lat ubiegłych wyraźnie pokazują, że wielu gości targowych poszukuje rozwiązań usprawniających wykańczanie prac drukowanych zarówno offsetowo, jak i cyfrowo. Nasza oferta w tym zakresie jest bardzo bogata, a na targi przygotowaliśmy specjalne pokazy, m.in. innowacyjnego systemu DC-616 PRO. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska”.
Docucutter DC-616 Pro to kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, które umożliwia realizację trzech procesów introligatorskich: cięcia, bigowania i perforacji w jednym przebiegu. Zapewnia ono profesjonalne wykończenie prac przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów produkcji. Jak zapewnia producent, pełna automatyzacja ustawień gwarantuje tu najwyższą prędkość oraz precyzję działania. Urządzenie posiada sześć noży krążkowych do cięcia wzdłużnego, gilotynę do cięcia poprzecznego, belkę bigującą oraz dwa noże krążkowe do perforacji, co sprawia, że – jak podaje Duplo – doskonale nadaje się ono do produkcji różnorodnych aplikacji (pocztówek, wizytówek, albumów, kart menu, okładek CD i DVD, biletów, voucherów, kart informacyjnych i wielu innych). Funkcja zmiany głębokości bigu pozwala na wybór trzech rodzajów bigowania w zależności od rodzaju i gramatury papieru, co znacznie ułatwia falcowanie oraz zwiększa estetykę prac.
Goście stoiska Duplo będą mogli zapoznać się także z systemem DC-646 PRO, który swoją premierę polską miał podczas ubiegłorocznej edycji RemaDays. Umożliwia on bigowanie, cięcie wzdłużne, poprzeczne i perforację fragmentaryczną w jednym przebiegu. Pracuje z prędkością do 30 arkuszy na minutę. Charakteryzuje go wysoka jakość, łatwość obsługi, precyzja oraz innowacyjny design. W pamięci urządzenia podłączonego do komputera PC możliwe jest przechowywanie nieograniczonej liczby prac, co ułatwia ich łatwe odtworzenie i przyspiesza realizację zlecenia. DC-646 PRO posiada unikalny i precyzyjny mechanizm podający, co znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia drukowanego arkusza przy pracach wykończeniowych. Przeznaczone jest m.in. do produkcji perforowanych biletów, metek odzieżowych, pudełek, okładek CD/DVD. Znajduje również zastosowanie przy obsłudze produktów typu direct mailing oraz produkcji kart menu, wizytówek, pocztówek, kart okolicznościowych i szeregu innych.
Kolejna propozycja Duplo to najnowocześniejsza i jednocześnie najbardziej kompaktowa oklejarka z zamkniętym systemem klejenia PUR: model UltraBind 2000 PUR. To – jak zapewnia firma – idealne rozwiązanie dla prac drukowanych cyfrowo, jednocześnie proste w użytkowaniu, zapewniające trwałe oprawianie i wysokiej jakości rezultaty. Opatentowany, orbitalny system klejenia PUR to nowa technologia, jaką proponuje Duplo. Z jednej strony umożliwia ona precyzyjne aplikowanie kleju w odpowiednim miejscu, co zapewnia wysoką dokładność klejenia, z drugiej zaś pozwala na łatwe czyszczenie maszyny przez operatora, znacząco upraszczając codzienną pracę. System ten ogranicza również zużycie kleju PUR oraz środków czyszczących, przynosząc użytkownikom dodatkowe oszczędności.
Na stoisku Duplo Polska będzie można zobaczyć też profesjonalny, kompaktowy, a jednocześnie bardzo wydajny system do broszurowania prac drukowanych offsetowo i cyfrowo, w małym i średnim nakładzie – Duplo 150C. Jest on automatycznym rozwiązaniem do zbierania i broszurowania. Można go rozbudować o dwie wieże DSC-10/20 w ciągu produkcyjnym z modułem broszurującym 150 i obcinającym 150T.
Zostanie zaprezentowana także falcerka DF-1200 z podciśnieniową technologią podawania papieru, która redukuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych pomiędzy arkuszami, zapewniając właściwe i spójne podawanie, a także powielacz cyfrowy Duplo DP-U550 o niskim zużyciu energii, drukujący nowymi farbami z rozdzielczością 300 × 600 dpi i z prędkością 150 ark./min.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.