Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dzień Opakowań w siedzibie Heidelberga

Dzień Opakowań w siedzibie Heidelberga

Ponad 300 gości z całego świata uczestniczyło w listopadowym Dniu Opakowań organizowanym przez firmę Heidelberg w jej zakładzie w Wiesloch-Walldorf. Wydarzenie pod hasłem „Pushing the future in packaging” miało na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań i technologii Heidelberga dla przemysłu opakowań. Sposobem niemieckiej firmy na zwiększenie wydajności wszystkich procesów jest tworzenie inteligentnych sieci i automatyzacja. Dotyczy to drukowania zarówno wysokich nakładów standardowych opakowań, jak i ozdobnych opakowań kartonowych dla segmentu dóbr luksusowych.

Druk opakowań jest obecnie najbardziej rozwijającym się segmentem przemysłu poligraficznego, ze spodziewaną roczną stopą wzrostu na poziomie 3% w ciągu najbliższych pięciu lat i około 20% dla druku cyfrowego. Heidelberg ogłosił szeroko zakrojoną kampanię produktową dla tego rynku na targach drupa 2016, a obecnie rozpoczyna jej realizację – zarówno w technologii offsetowej, jak i cyfrowej.

Heidelberg zamierza wykorzystać ukryty dotychczas potencjał produktywności urządzeń poprzez wdrożenie koncepcji „Push to Stop” opartej na autonomicznych procesach. Efektem ma być przewidywalna, niezależna od użytkownika produkcja, szczególnie przy coraz mniejszych nakładach i bardziej zaawansowanych zdobieniach. Koncepcja została zaprezentowana podczas Dnia Opakowań na przykładzie maszyny Heidelberg XL 106-8+LYYL z modułem foliowania na zimno. W ramach pokazów miała ona za zadanie przestawić się z produkcji pięciokolorowego opakowania perfum z nakładaną na zimno kombinacją powłok matowej i wypukłej na podobnie wymagające zlecenie. Pierwszy dobry arkusz z nowej serii był dostępny po siedmiu minutach. W obydwu powyższych pracach wykorzystano własne materiały Heidelberga z serii Saphira.

Podczas Dnia Opakowań prezentowano również maszynę Speedmaster XL 145. Przejście z typowego, wielkoformatowego zlecenia na podłożu 0,45 mm na ciężką tekturę o grubości 1,5 mm zajęło jej poniżej czterech minut, bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi. Lita tektura użyta do pokazu jest powszechnie stosowana w produkcji opakowań artykułów spożywczych i displayów typu POS.

Efektywność koncepcji „Push to Stop” w produkcji bardzo krótkich serii, demonstrowano na maszynie Speedmaster XL 75-8+LYYL z technologią Anicolor. Drukowała ona trzy typowe opakowania wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym: dla kosmeceutyków, produktów bez recepty i leków na receptę. W realizacji tych prac wykorzystano trzy różne technologie: Anicolor, która ma zapewniać perfekcyjne nafarbienie przy krótkich nakładach; suszenia UV i Multicolor, odpowiadającą za reprodukcję kolorów spotowych z siedmiu kolorów.

W części poświęconej obróbce po druku, pod hasłem „100 Percent Postpress Packaging, prezentowano trzy kolejne rozwiązania Heidelberga obejmujące wykrawanie, klejenie, zdobienie i weryfikację produktu. Pierwsze z nich, Promatrix 106 FC to urządzenie służące do wytłaczania folii na gorąco, mające zastosowanie np. przy zdobieniu opakowań kosmetycznych metalizowanymi akcentami. Drugim prezentowanym produktem był Promatrix 106 CSB, sztanca z funkcją wykrawania, przegniatania i tłoczenia arkuszy. Pokazy zakończyła prezentacja systemu inspekcji offline Diana Eye 55 do sprawdzania kompletności informacji i jakości opakowań.

Dniu Opakowań w Wiesloch-Walldorf towarzyszyły zajęcia warsztatowe, których tematyka obejmowała m.in. wykorzystywanie w branży opakowań rozwiązań, które sprawdziły się już w druku komercyjnym, jak „web-to-print” (czy w tym przypadku raczej „web-to-pack”). W ramach warsztatów dyskutowano również o automatyzacji produkcji opakowań i omawiano funkcje workflow Prinect Packaging.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.