Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

27 kwietnia w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy Mark Andy Europe odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe przeznaczone dla studentów polskich uczelni poligraficznych. Tym razem z możliwościami maszyn wąskowstęgowych producenta zapoznała się ponad 30-osobowa grupa studentów drugiego i trzeciego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie wsparli partnerzy technologiczni, firmy: DuPont, Flint Group, Flexmar i PC Print.

Spotkanie zaczęło się od zaprezentowania przez Przemysława Polkowskiego, menedżera projektu w Mark Andy Poland, coraz szerszej – choćby z uwagi na niedawne przejęcie firmy Presstek – oferty rozwiązań. Następnie odbyła się prezentacja możliwości trzech maszyn zainstalowanych w warszawskim centrum demonstracyjnym: fleksograficznej P7 Performance Series oraz dwóch urządzeń hybrydowych – Digital One i Digital Series. Poprowadzili ją Michał Mokrzycki i Grzegorz Rostkowski – instruktorzy druku z polskiego oddziału Mark Andy. Podczas pokazów wykorzystane zostały m.in. prace przygotowane przez uczestniczących w spotkaniu studentów. W przypadku maszyny P7 był to zbiór etykiet drukowanych na białym papierze samoprzylepnym z wykorzystaniem dwóch różnych form drukowych DuPont – ESX i ESM, wykonanych przez firmę Flexmar. Projekt przygotowany przez studentów został zrealizowany również w maszynie hybrydowej Digital One. Wydrukowano go na białym papierze samoprzylepnym i zalaminowano folią Casten firmy Kurz. W trzeciej z prezentowanych maszyn – cyfrowej Digital Series – wykonana została, przy zastosowaniu tego samego podłoża, praca testowa Mark Andy.

„Studenci mogli ocenić jakość prac wykonanych z ich udziałem, zaś wcześniej – samodzielnie je zamontować na cylindrach formowych oraz uzbroić w nie maszynę. Regulacja docisku cylindra drukowego oraz ilości podawanej farby pozwoliła zaobserwować zmiany w jakości druku” – opowiada Lena Chmielewska z polskiego oddziału Mark Andy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.