Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

27 kwietnia w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy Mark Andy Europe odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe przeznaczone dla studentów polskich uczelni poligraficznych. Tym razem z możliwościami maszyn wąskowstęgowych producenta zapoznała się ponad 30-osobowa grupa studentów drugiego i trzeciego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie wsparli partnerzy technologiczni, firmy: DuPont, Flint Group, Flexmar i PC Print.

Spotkanie zaczęło się od zaprezentowania przez Przemysława Polkowskiego, menedżera projektu w Mark Andy Poland, coraz szerszej – choćby z uwagi na niedawne przejęcie firmy Presstek – oferty rozwiązań. Następnie odbyła się prezentacja możliwości trzech maszyn zainstalowanych w warszawskim centrum demonstracyjnym: fleksograficznej P7 Performance Series oraz dwóch urządzeń hybrydowych – Digital One i Digital Series. Poprowadzili ją Michał Mokrzycki i Grzegorz Rostkowski – instruktorzy druku z polskiego oddziału Mark Andy. Podczas pokazów wykorzystane zostały m.in. prace przygotowane przez uczestniczących w spotkaniu studentów. W przypadku maszyny P7 był to zbiór etykiet drukowanych na białym papierze samoprzylepnym z wykorzystaniem dwóch różnych form drukowych DuPont – ESX i ESM, wykonanych przez firmę Flexmar. Projekt przygotowany przez studentów został zrealizowany również w maszynie hybrydowej Digital One. Wydrukowano go na białym papierze samoprzylepnym i zalaminowano folią Casten firmy Kurz. W trzeciej z prezentowanych maszyn – cyfrowej Digital Series – wykonana została, przy zastosowaniu tego samego podłoża, praca testowa Mark Andy.

„Studenci mogli ocenić jakość prac wykonanych z ich udziałem, zaś wcześniej – samodzielnie je zamontować na cylindrach formowych oraz uzbroić w nie maszynę. Regulacja docisku cylindra drukowego oraz ilości podawanej farby pozwoliła zaobserwować zmiany w jakości druku” – opowiada Lena Chmielewska z polskiego oddziału Mark Andy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.