Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

Dzień otwarty dla studentów w Mark Andy

27 kwietnia w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy Mark Andy Europe odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe przeznaczone dla studentów polskich uczelni poligraficznych. Tym razem z możliwościami maszyn wąskowstęgowych producenta zapoznała się ponad 30-osobowa grupa studentów drugiego i trzeciego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie wsparli partnerzy technologiczni, firmy: DuPont, Flint Group, Flexmar i PC Print.

Spotkanie zaczęło się od zaprezentowania przez Przemysława Polkowskiego, menedżera projektu w Mark Andy Poland, coraz szerszej – choćby z uwagi na niedawne przejęcie firmy Presstek – oferty rozwiązań. Następnie odbyła się prezentacja możliwości trzech maszyn zainstalowanych w warszawskim centrum demonstracyjnym: fleksograficznej P7 Performance Series oraz dwóch urządzeń hybrydowych – Digital One i Digital Series. Poprowadzili ją Michał Mokrzycki i Grzegorz Rostkowski – instruktorzy druku z polskiego oddziału Mark Andy. Podczas pokazów wykorzystane zostały m.in. prace przygotowane przez uczestniczących w spotkaniu studentów. W przypadku maszyny P7 był to zbiór etykiet drukowanych na białym papierze samoprzylepnym z wykorzystaniem dwóch różnych form drukowych DuPont – ESX i ESM, wykonanych przez firmę Flexmar. Projekt przygotowany przez studentów został zrealizowany również w maszynie hybrydowej Digital One. Wydrukowano go na białym papierze samoprzylepnym i zalaminowano folią Casten firmy Kurz. W trzeciej z prezentowanych maszyn – cyfrowej Digital Series – wykonana została, przy zastosowaniu tego samego podłoża, praca testowa Mark Andy.

„Studenci mogli ocenić jakość prac wykonanych z ich udziałem, zaś wcześniej – samodzielnie je zamontować na cylindrach formowych oraz uzbroić w nie maszynę. Regulacja docisku cylindra drukowego oraz ilości podawanej farby pozwoliła zaobserwować zmiany w jakości druku” – opowiada Lena Chmielewska z polskiego oddziału Mark Andy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.