Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / EFI i Ricoh – kolejne firmy wycofują się z targów drupa 2021

EFI i Ricoh – kolejne firmy wycofują się z targów drupa 2021

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowały także firmy EFI oraz Ricoh Europe, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów, a także ciągłą niepewnością wynikającą z trwającej pandemii.

Firma EFI zapewnia jednocześnie, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule. „Nasza firma ma długą, pozytywną historię związaną z drupą. Również ja sam mam wiele dobrych doświadczeń dzięki temu, że stałem na czele dwóch firm będących głównymi wystawcami tych targów, i uważam, że zawsze oferowały uczestnikom najlepsze korzyści, jakie można osiągnąć podczas osobistego spotkania skupionego wokół przemysłu drukarskiego. Jednak ze względu na ograniczoną wiedzę, jaką dziś dysponujemy jeśli chodzi o organizację imprez za kilka miesięcy, jesteśmy zmuszeni podjąć tę niefortunną, aczkolwiek rozważną decyzję o rezygnacji z najbliższych targów drupa. Jednocześnie zapewniam, że wszyscy w EFI z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia, gdy udział w nich będzie już możliwy i bez wątpliwości bezpieczny” – powiedział Jeff Jacobson, prezes i dyrektor generalny EFI.

W najbliższych miesiącach EFI zamierza przeprowadzać dla klientów zdalne demonstracje swoich rozwiązań oraz angażować się w wydarzenia wirtualne, jak EFI Engage (zaplanowane w miejsce corocznej konferencji użytkowników EFI Connect), które odbędzie się w terminie od 25 stycznia do 5 lutego 2021 r.

Ricoh Europe, zapewniając że wysoko ceni targi drupa jako miejsce ogromnych możliwości kontaktu z klientami i rozwoju branży, informuje jednocześnie, że w najbliższych miesiącach, podobnie jak inne firmy zamierza rozwijać efektywną komunikację z klientami w formie wirtualnej. Producent uruchomił program Ricoh Business Booster skierowany dla dostawców usług poligraficznych z regionu EMEA, mający wspomagać ich w powrocie do biznesu po ustąpieniu pandemii. Zaplanowano również serię webinarów Henkaku Live (to japońskie słowo określające innowację służącą transformacji; Ricoh zaznacza, że to określenie ma dla firmy szersze znaczenie – inspiruje do odkrywania nowych sposobów myślenia i wykorzystywania innowacji do napędzania transformacji). Spotkania te mają prezentować osiągnięcia technologiczne producenta, dotyczące przede wszystkim rozwiązań do druku przemysłowego.

„Pandemia wymusiła szukanie nowych sposobów kontaktu z obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Mamy już spore doświadczenie i liczne sukcesy w zakresie wirtualnych spotkań i zamierzamy nadal rozwijać tę drogę. Nie porzucamy jednak zupełnie tradycyjnych sposobów promowania i prezentowania naszego stale rozwijającego się portfolio rozwiązań i usług w druku komercyjnym i przemysłowym, jednak ze względów bezpieczeństwa będą to wydarzenia o lokalnej, małej skali” – mówi Eef de Ridder, wiceprezes Commercial and Industrial Printing Group, Ricoh Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.