Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Epson na targach Fespa

Epson na targach Fespa

W tym roku Epson podczas Fespy prezentuje nową wielkoformatową drukarkę SureColor SC-F9200, czarny atrament HDK Black ink oraz papier sublimacyjny DS Transfer Multipurpose Paper. Odwiedzający firmę Epson na targach mogą obejrzeć możliwie zastosowane tych i innych technologii firmy. Na stoisku firmy prezentowane są innowacyjne pomysły dekoracji wnętrz firmy firmowane przez biuro projektowe Blooming Bryony – w tym seria wzorów Koliber – zdobiące abażury, zasłony, tapety, stoły, a także obicia tapicerskie np. foteli.

Według producenta dzięki prezentowanym na Fespie nowej drukarce SureColor SC-F9200 oraz czarnemu atramentowi HDK Black ink możliwa jest szybka powtarzalna masowa produkcja wysokiej jakości wyrobów tekstylnych, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów eksploatacji. Użycie papieru sublimacyjnego zapewnia harmonijną współpracę wszystkich elementów i wysoką jakość druku na różnorodnych tkaninach, takich jak ubrania, odzież sportowa, materiały tapicerskie, miękkie szyldy i flagi. Gwarancja i wsparcie techniczne firmy Epson zapewniają producentom bezproblemowe funkcjonowanie sprzętu.
Jak twierdzi producent, dzięki zastosowaniu technologii PrecisionCore firmy Epson i dwóch głowic TFP tekstylia są szybko i efektywnie pokrywane wysokiej jakości drukiem o żywych, wyraźnych kolorach. Ponadto czarny atrament HDK o wysokiej gęstości, najnowszy w ofercie atramentów UltraChrome DS, jest doskonałym rozwiązaniem do drukowania na tkaninach — tworzy głębokie, neutralne czernie i mocne cienie.
Dwa wydajne systemy zasilania w atrament odpowiadają potrzebom profesjonalnego użytkownika, zapewniając dłuższe, nieprzerwane drukowanie i krótsze odstępy między wymianą atramentów, co pozwala ograniczyć wymagane konserwacje i czyszczenie. Duży stół grzewczy i dodatkowa suszarka sprawiają, że drukowanie z roli na rolę jest precyzyjne i odbywa się bez konieczności oczekiwania na wyschnięcie wydruków.
Jak mówi Tomasz Kuciński, Pro Graphics Account Manager: „Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych klientów jest utrzymanie kosztów druku na niskim poziomie. Dzięki wydajnemu systemowi zasilania i atramentom UltraChrome DS zastosowanym w drukarce Epson SC-F9200 cena druku metra kwadratowego jest wyjątkowo konkurencyjna. Koszty druku można obniżyć jeszcze bardziej, stosując nowy atrament HDK Black, który pozwala uzyskać gęste i neutralne odcienie czerni przy wyjątkowo niewielkim zużyciu”.
Drukarka SC-F9200 jest dostępna w opcji Print & Save, profesjonalnym pakiecie do drukowania firmy Epson, z którym można kontrolować wydatki i ograniczyć konieczność posiadania zapasów materiałów eksploatacyjnych.
Drukarka SureColor SC-F9200 będzie dostępna w sprzedaży w październiku 2015 roku.
Kolejnym rozwiązaniem pokazywanym przez firmę Epson na Fespie jest DS Transfer Multipurpose Paper – nowy, szybkoschnący i dający jednorodne efekty papier sublimacyjny, odpowiedni do materiałów sztywnych i tkanin. Papier DS Transfer Multipurpose Paper jest dostępny w długich rolach. Przeznaczony jest specjalnie do dekoracyjnych nadruków na twardych powierzchniach, ale można również używać go do druku na tkaninach poliestrowych.

Druk z użyciem papieru o gramaturze 105 g/m2 jest prosty – podczas transferu atramentu nie pojawiają się rozdarcia, nośnik jest stabilny, a przy tym oddychający, dzięki czemu parowanie atramentu podczas sublimacji jest rozproszone. DS Transfer Multipurpose Paper pomaga osiągać powtarzalne, wyraźne rezultaty w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym wydruki w fotograficznej jakości. Szybki czas transferu atramentu przekłada się na minimalizację jego strat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.