Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Epson zwiększa produkcję w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku

Epson zwiększa produkcję w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku

W mieście Lipa na Filipinach, firma Epson uruchomiła nowy zakład produkcyjny. Japoński producent zamierza zwiększyć produkcję drukarek atramentowych i projektorów 3LCD.

Firma Epson uznała, że obecna zdolność produkcyjna fabryk wytwarzających drukarki atramentowe i projektory w Chinach, Indonezji i na Filipinach jest niewystarczająca do zaspokojenia przewidywanego popytu. Japoński producent przewiduje konieczność znaczącego zwiększenia produkcji drukarek atramentowych ze zbiornikiem na atrament o wysokiej pojemności, oraz szybkich biurowych drukarek wielofunkcyjnych. Jak wynika z obserwacji firmy Epson, popyt na tego typu urządzenia systematycznie rośnie.

W obrębie nowopowstałego zakładu, firma Epson zamierza także zwiększyć zdolność produkcji projektorów. Według niezależnych raportów, japońska firma od kilkunastu lat pozostaje największym dostawcą projektorów o mocy powyżej 500 lumenów. Dział komunikacji wizualnej Epson odnotowuje stały wzrost sprzedaży projektorów, spowodowany głównie przez rosnące zainteresowanie tymi urządzeniami wśród firm i placówek edukacyjnych oraz rozbudowę aplikacji komercyjnych.

Firma Epson zainwestowała w rozbudowę swojego kompleksu produkcyjnego na Filipinach około 143 miliony dolarów. Nowa fabryka wybudowana na powierzchni około 53 tys. m2 została zaprojektowana z uwzględnieniem wymogów ekologicznych. Na jej dachu zainstalowano system zasilania energia słoneczną, o maksymalnej wydajności ok. 3000 kW. Aby osiągnąć planowaną wielkość produkcji, Epson zamierza zwiększyć zatrudnienie w filipińskich zakładach z 14,4 tys. do 20 tys. pracowników.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Rynek identyfikatorów RFID w ostatnich latach systematycznie się rozwija. Według aktualnych prognoz, jeszcze w tym roku osiągnie on wartość ponad 11 milardów dolarów. Firma Avery Dennison dąży do wzmocnienia swojej pozycji w tym segmencie.

Canon Polska zaprasza do udziału w road show w Katowicach (10 VIII), Wrocławiu (17 VIII) i Poznaniu (30 VIII). Rejestracji można dokonać drogą e-mailową za pośrednictwem adresu roadshow@canon.pl z podaniem wybranego miasta spotkania. Weź udział w spotkaniach i przyspiesz rozwój swojej firmy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Canon!

reklama

Amerykański producent farb i atramentów, firma Sun Chemical opublikowała swój raport dotyczący ekorozwoju, w którym informuje o swoich osiągnięciach badawczych, które zaowocowały wprowadzeniem do oferty nowych produktów i usług przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu