Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Europapier Group przejmuje od PaperlinX rynek dystrybucji papieru na Węgrzech, Słowacji, w Słowenii, Chorwacji i Serbii

Europapier Group przejmuje od PaperlinX rynek dystrybucji papieru na Węgrzech, Słowacji, w Słowenii, Chorwacji i Serbii

Europapier AG, spółka Heinzel Group, 16 lipca br. podpisała umowę o przejęciu spółek należących do Grupy PaperlinX w następujących krajach: Węgry, Słowacja, Słowenia, Chorwacja i Serbia. Według umowy, Europapier AG przejmie 100% udziałów w Budapest Papir Kft., Bratislavska Papierenska Spolocnost s.r.o., Alpe Papir Trgovina na debelo d.o.o., Adria Papir d.o.o., oraz Dunav Papir d.o.o, stając się tym samym jedynym udziałowcem tych spółek.

Przejęcie to pozwoli Europapier Group uzyskać dostęp do szerszej gamy produktów i podnieść jakość świadczonych usług. Klienci będą mogli teraz wybierać z szerokiej gamy produktów z całej Europy, dzięki czemu Europapier stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym dostawcą typu „one stop shop”, oferującym wszystkie rodzaje podłoży dla segmentów Printing, Packaging, Office i innych sektorów.
„Strategia Heinzel Group polega na rozwijaniu rynku dystrybucyjnego w Europie Wschodniej i rozszerzaniu działalności o nowe rynki w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Indiach. Pozycja rynkowa PaperlinX na Węgrzech, Słowacji, w Słowenii, Chorwacji i Serbii doskonale współgra z wiodącą pozycją firmy Europapier w Europie Środkowo-Wschodniej i wspiera strategię dystrybucji papieru stosowaną przez Heinzel Group – mówi Alfred H. Heinzel, prezes i dyrektor generalny Heinzel Group. – Ponadto, to strategiczne przejęcie zapewni nam rozszerzenie naszej działalności w sensie geograficznym i umocni naszą pozycję w tych pięciu krajach”.
Umowa nadal czeka na zatwierdzenie przez lokalne instytucje antymonopolowe. Do czasu uzyskania tych decyzji nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w firmie Europapier ani lokalnych spółkach PaperlinX. Europapier Group i spółki PaperlinX będą kontynuować działalność na tych samych zasadach, niezależnie od siebie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.