Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Europejska premiera Epson PaperLab

Europejska premiera Epson PaperLab

Epson w przyszłym roku po raz pierwszy w Europie zaprezentuje system PaperLab. PaperLab to kompaktowy biurowy system do wytwarzania nowego papieru z bezpiecznie rozdrobnionego papieru makulaturowego przy użyciu minimalnej ilości wody.

Koncepcja PaperLab zostanie przedstawiona w Europie po raz pierwszy na targach CeBIT (Hanower, 20–24 marca) w ramach prezentacji najnowszej innowacyjnej, kompaktowej, ekologicznej i wysoce precyzyjnej technologii firmy Epson. Prezes firmy Epson, Minoru Usui, będzie gościem podczas CeBIT, gdzie zaprezentuje PaperLab jako element gamy najnowszych innowacyjnych technologii biurowych firmy Epson.

„Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu PaperLab Epson stawia sobie za cel opracowanie wysoko innowacyjnej, ekologicznej technologii, która na zawsze zmieni przyzwyczajenia i procesy w miejscu pracy. PaperLab przetwarza na sucho biurowy papier makulaturowy, tworząc tym samym biurowy „eko-system”, który redukuje emisję CO2 , zwiększa oszczędności związane ze zbieraniem, utylizacją i logistyką, zapewnia bezpieczną utylizację poufnych dokumentów i oszczędza wodę, która podczas tradycyjnego recyklingu jest zużywana w ogromnych ilościach” – mówi Minoru Usui, prezes firmy Epson.

Już niedługo PaperLab będzie dostępny w Japonii. Dzięki tej technologii firmy będą mogły samodzielnie produkować papier w różnych rozmiarach i rodzajach oraz o różnej grubości, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy, a nawet pachnący. Harmonogram wdrożeń w pozostałych regionach nie jest jeszcze znany.
„W ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju opracowaliśmy strategię zatytułowaną „Wizja ekologiczna 2050”, zgodnie z którą do roku 2050 Epson ograniczy o 90% emisję CO2 związaną z usługami i produktami marki w całym cyklu ich życia” – powiedział Usui. „W międzyczasie Epson wdraża liczne inicjatywy środowiskowe zgodne z założeniem Epson 25 Corporate Vision, obierając tym samym kurs na długofalowy zrównoważony rozwój w zakresie czterech głównych zagadnień: produktów, produkcji, ekologicznego społeczeństwa i nowych perspektyw. W ramach zmiany optyki z »firmy biznesowej« na »firmę społeczną« celem firmy Epson jest zapewnienie klientom wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii”.

Epson poczynił wielkie kroki w kierunku zmniejszenia negatywnego oddziaływania produktów i procesów produkcji na środowisko. Dane pokazują, że w roku fiskalnym 2015 firmie udało się zredukować emisję CO2 o 43%, emisję odpadów o 33%, a zużycie wody — o 55%.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu