Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Ewolucja w manroland sheetfed

Ewolucja w manroland sheetfed

Roland 700 Evolution

W dniach 5 i 6 listopada w centrum technologicznym manroland sheetfed w Offenbach (Niemcy) odbyła się impreza, podczas której niemiecki producent po raz pierwszy przedstawił światu nową maszynę Roland 700 Evolution. Rozwiązanie oparte na zupełnie nowej platformie – co widać na pierwszy rzut oka – może zastąpić zarówno Rolanda 700 HS, jak i Rolanda 700 DirectDrive. Najnowszej generacji Roland 700 Evolution ma zaprojektowany od podstaw, elegancki, futurystyczny wygląd i wiele nowych rozwiązań technologicznych, które mają dać drukarzom najwyższy poziom efektywności, wydajności i jakości.

Pierwszego dnia siedzibę firmy manroland sheetfed odwiedziło ok. 450 gości z całego świata, drugiego – ok. 300. W tej drugiej grupie znaleźli się drukarze z Polski. Organizatorzy zadbali o właściwą oprawę dla prezentacji maszyny Roland 700 Evolution. Budowali napięcie, zaczynając od prezentacji dwóch znanych już urządzeń drukujących wzbogaconych o nowe usprawnienia: Roland 708 P DirectDrive i Roland 706 LV HiPrint, a następnie w „gwiazdorskim” stylu odsłonili maszynę Roland 700 Evolution. Prezentację otworzył pokaz tańca boogie electro, następnie zarządzający firmą manroland sheetfed Rafael Penuela zapowiedział nowość, Roland 700 Evolution. Jej pokaz, ku zaskoczeniu zebranych, poprzedziło wystąpienie Tony’ego Langleya, który w lutym 2012 przejął firmę manroland sheetfed.

Pulpit sterujący Roland 700 Evolution demonstrowano po raz pierwszy na drupie 2012. Został on ulepszony po konsultacjach z gośćmi odwiedzającymi stoisko manroland sheetfed na tych targach. Ukończona maszyna – drukująca z prędkością 18 tys. ark./h, wyposażona w szereg nowych rozwiązań i zmian konstrukcyjnych wynikających po części z nowego projektu obudowy – została zainstalowana w sierpniu br. w austriackiej drukarni Samson Druck prowadzonej przez Gerharda Aichhorna, który też uczestniczył w imprezie. Roland 700 Evolution ma już za sobą 2 mln odbitek, a przed sobą jeszcze 6 miesięcy testów. Wszystko wskazuje na to, że premierę rynkową będzie miał na targach drupa 2016.

Podczas imprezy Tony Langley po raz pierwszy oficjalnie odniósł się do komentarzy towarzyszących przejęciu firmy manroland sheetfed przez Langley Holdings PLC. Powiedział: „Mówili, że manroland się skończył. Mylili się. Mówili, że manroland nie inwestuje w nowoczesne technologie. Mylili się. Mówili, że Langley kupił manrolanda na chwilę. Langley nie zajmuje się krótkoterminowymi inwestycjami. Langley zostaje”.

Obszerna relacja z imprezy w grudniowym numerze „Świata DRUKU”.

Fotorelacja na stronie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.