Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Ferag Polska podsumowuje Dni Otwarte firmy Omet

Ferag Polska podsumowuje Dni Otwarte firmy Omet

W dniach 6–8 maja w Lecco koło Mediolanu odbywały się Dni Otwarte zorganizowane przez firmę Omet – producenta zaawansowanych maszyn wąskowstęgowych, dedykowanych na rynek opakowań i etykiet. W imprezie licznie wzięli udział goście z całego świata, także z Polski. Ci ostatni pojawili się w Lecco na zaproszenie firmy Ferag Polska – wyłącznego dystrybutora marki Omet w naszym kraju.

Trzydniowe Dni Otwarte obejmowały prezentacje najnowszych maszyn oraz wizytę u użytkownika modelu XFlex X6, wyposażonego w moduł JetPlus. Firma Omet zaprezentowała dwie nowości: podwójny odwijak dla całego zakresu produkowanych maszyn oraz zintegrowaną z modelem XFlex X6 sztancę do tłoczenia na gorąco z płaską formą. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się pokaz JetPlus – zespołu inkjetowego przechodzącego testy u jednego z klientów firmy Omet, niedaleko jej siedziby. Rozwiązanie to będzie dostępne od najbliższej edycji targów Labelexpo Americas 2014.
Jak mówi Małgorzata Iwińska, odpowiedzialna za markę Omet w firmie Ferag Polska, rozwiązanie to spotyka się ze szczególnym zainteresowaniem gości z naszego kraju: „Obecni użytkownicy maszyn Omet bazujący na technologiach konwencjonalnych coraz śmielej myślą o inwestycji w rozwiązanie, pozwalające nie tylko na szereg procesów zintegrowanych w linii (takich jak druk fleksograficzny, sitodrukowy, wklęsłodrukowy, czy ostatnio też offsetowy z dodatkowym uszlachetnianiem i wykończeniem produkcji), ale także na cyfrową personalizację czy produkcję serii niskonakładowych z wykorzystaniem pełnokolorowego druku cyfrowego. Nowe rozwiązanie pozwala na zintegrowanie wszystkich wymienionych procesów w ramach jednej linii technologicznej, dającej olbrzymie możliwości w zakresie druku i przetwórstwa. Maszyna fleksograficzna z modułem JetPlus to doskonały przykład urządzenia hybrydowego, a jego szczególną cechą jest możliwość zastosowania tych samych podłoży, co przy tradycyjnej produkcji wąskowstęgowej, tj. różnego rodzaju papierów i folii (także samoprzylepnych, laminatów, itp.). Mamy tu zatem do czynienia z bardzo elastycznym – pod każdym względem – rozwiązaniem”.
Prezentacje zorganizowane w zakładach produkcyjnych Omet obejmowały cztery różne rozwiązania. Pierwszym była maszyna fleksograficzna XFlex X4 o szerokości 370 mm, wyposażona podwójny odwijak. Jest to półautomatyczny system, umożliwiający niezwykle szybką zamianę roli, a przez to pozwalający na kilkuminutowe oszczędności podczas każdej zmiany. Druga istotna premiera Dni Otwartych to płaski moduł do tłoczenia i złocenia folią na gorąco, zintegrowany inline z maszyną XFlex X6 530. Maszyna ta przeznaczona jest do produkcji wysokojakościowych etykiet winiarskich oraz bardzo popularnych ostatnio tzw. shrink sleeve’ów. Wyposażono ją w trzy zespoły fleksograficzne, pięć zespołów offsetowych sleeve oraz moduły do foliowania na zimno, wykrawania rotacyjnego i innowacyjny odwijak ażuru „Rock’n’Roll”. Ta nowatorska konstrukcja odwijaka sprawia, że przy pracy z dużą prędkością drukowania usuwanie odpadu odbywa się bezproblemowo, również w przypadku najbardziej skomplikowanych kształtów etykiet i trudnych ażurów.
Maszyna hybrydowa XFlex X6 (wyposażona w moduły offset UV sleeve i flekso UV) wywarła na tyle duże wrażenie na uczestnikach Dni Otwartych, że kilku z nich jeszcze podczas trwania imprezy zadecydowało o jej zakupie.
Pozostałe prezentowane w Lecco urządzenia to: model XFlex X6 w wersji „czysto” fleksograficznej oraz maszyna Varyflex V2 – multitechnologiczna, modułowa platforma dedykowana na rynek opakowań giętkich, wyposażona w zespoły fleksograficzne i rotograwiurowe oraz specjalny zespół do lakierowania/powlekania rozpuszczalnikowego.
„Wszystkie demonstrowane podczas pracy maszyny spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, także ze strony naszych polskich gości – mówi Małgorzata Iwińska. – Przedstawiciele polskich drukarń, którzy wybrali się do Lecco, są na etapie wyboru kolejnych maszyn wzbogacających ich park sprzętowy, więc rozważają – w zależności od specyfiki realizowanej produkcji – różne warianty. Najwięcej pytań mieliśmy o maszynę z modułem druku cyfrowego JetPlus oraz rozwiązania umożliwiające drukowanie na wstędze o szerokości 670 mm. Ciekawym tematem rozmów była produkcja etykiet i produktów typu shrink sleeve na maszynach z bezpośrednim napędem, wyposażonych w zespoły offsetowe i fleksograficzne. Mamy zatem nadzieję, że wizyta w Lecco była dla nich owocna i że już wkrótce uda nam się sfinalizować kolejne dostawy maszyn Omet do polskich drukarń”.
Następną w tym roku okazją do obejrzenia rozwiązań Omet będą wspomniane targi Labelexpo Americas 2014, odbywające się w dniach 9–11 września w Chicago. Na stoisku pokazana będzie 12-zespołowa maszyna XFlex X6 o szerokości wstęgi 530 mm. Uzupełnieniem targowej oferty firmy Omet będzie premierowy model XFlex X4 o szerokości wstęgi 440 mm.
„Wybierających się na tę wystawę już dziś zapraszamy na stoisko naszego partnera – mówi Małgorzata Iwińska. – Na drugą połowę roku planujemy też spotkania z polskimi klientami podczas lokalnych imprez branżowych o charakterze konferencyjno-targowym. O szczegółach będziemy informować na bieżąco”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.