Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Festiwal Książki Opole 2016 już w przyszłym tygodniu

Festiwal Książki Opole 2016 już w przyszłym tygodniu

Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł, Szymon Hołownia, Janusz Leon Wiśniewski, Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Fisz Emade, Julia Marcell i wiele innych gwiazd kultury przyjedzie na Festiwal Książki Opole 2016. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 17–18 czerwca w Filharmonii Opolskiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz placu przy bibliotekach. „Świat DRUKU” objął wydarzenie patronatem medialnym.

Podczas targów książki w Filharmonii Opolskiej mieszkańcy będą mieli możliwość kupienia wielu nowości książkowych po okazyjnych cenach. W targach weźmie udział ponad czterdzieści największych wydawnictw w Polsce. Dla Opolan przygotowano bogaty program festiwalowy. W czwartek 16 czerwca organizatorzy zapraszają na spotkanie z Krystyną Czubówną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W piątek, 17 czerwca przewidziane są liczne spotkania i warsztaty dla dzieci. Natomiast w godzinach popołudniowych na scenach festiwalowych zagoszczą: Monika Kuszyńska, Tomasz Lipiński, Andrzej Pilipiuk, Janina Ochojska, Monika Witkowska i Mariusz Szczygieł! Na muzyczne podsumowanie dnia organizatorzy zapraszają na koncert w Filharmonii Opolskiej.
W sobotę 18 czerwca na festiwalowych scenach odbędą się spotkania m.in. z Januszem Leonem Wiśniewskim, Krzysztofem Vargą, Remigiuszem Mrozem, Tymonem Tymańskim, Michałem Olszańskim, Szymonem Hołownią, Michałem Rusinkiem, Katarzyną Puzyńską, Mathiasem Nawratem, prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją, Anną Dziewit-Meller, Tomaszem Michniewiczem, Jakubem Żulczykiem i Katarzyną Bondą. Przewidziane są również liczne spotkania i warsztaty dla dzieci.
W sobotni wieczór naprzeciw Drukarni Opolgraf, na placu zieleni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, a tuż po spotkaniu koncert z gwiazdami Męskiego Grania, czyli Julii Marcell i Fisz Emade Tworzywo. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki Opole 2016 jest bezpłatny.
Festiwal Książki Opole 2016 to nie tylko spotkania autorskie i koncerty – to także Wielkie Opolskie Dyktando. W sobotę 18 czerwca zostanie wybrany Mistrz Ortografii. Na Opolan czeka również wiele konkursów, w tym Konkurs poetycki organizowany z Galerią Solaris Center. Do wygrania nagrody książkowe oraz oryginalna kampania promocyjna „I wiersz do tego”. W ramach Festiwalu Książki Opole 2016 odbędzie się konferencja poświęcona nowym trendom w poligrafii, która będzie miała miejsce 17 czerwca o godz. 13:00 w Restauracji Venezia w Opolu.
Organizatorem jest Drukarnia Opolgraf oraz Fundacja Fabryka Inspiracji PL, partnerem strategicznym Miasto Opole. Partnerami Filharmonia Opolska, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo Kongresowe, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Radio Opole, NTO, Solaris Center. Sponsorzy Papirus i Antalis.
Festiwal Książki to pierwszy w Opolu i jedyny w Polsce festiwal, który promuje czytelnictwo poprzez muzykę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.