Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Festiwal Książki Opole 2016 już w tym tygodniu

Festiwal Książki Opole 2016 już w tym tygodniu

Festiwalowy tydzień już się rozpoczął. 10 tysięcy wierszy otrzymają Opolanie podczas zakupów w Galerii Solaris Center. Przez cały festiwalowy tydzień do każdego paragonu wydanego w wybranych salonach Solaris Center dołączany będzie jeden z wierszy wyłonionych w Konkursie Poetyckim „I wiersz do tego...”. Akcja ma zachęcić mieszkańców do czytania poezji i rozpocząć odliczanie do Festiwalu Książki Opole 2016, który rusza w najbliższy piątek.

Celem akcji jest promowanie poezji, która najczęściej jest czytana przez wąską grupę odbiorców. „Chcieliśmy skontrastować ze sobą na pierwszy rzut oka dwa różne światy – komercyjny z poetyckim” – mówi Monika Błażejewska. „Poprzez wspólną inicjatywę z galerią, promujemy wiersze Opolan w niekonwencjonalny sposób, a zarazem przypominamy o zbliżającym się Festiwalu Książki Opole 2016” – mówi Natalia Pojasek.
Autorami opublikowanych wierszy jest trójka zwycięzców wyłonionych m.in. przez poetę Kordiana Michalaka i jednocześnie przewodniczący jury konkursu. Wśród laureatów znaleźli się :
Patrycja Grund za wiersz „Tutaj” – I miejsce
Rafał Wałęka za wiersz „Ada do radości – II miejsce (ex aequo)
Zuzanna Górka za wiersz „Lubię z Tobą siedzieć na ławce” – II miejsce (ex aequo).
Wyróżnienie otrzymała Karolina Krauze.
Festiwal Książki Opole 2016 odbędzie się w najbliższy piątek, 17–18 czerwca w Filharmonii Opolskiej, na Placu Wolności, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Targi Książki odbędą się w godzinach 10:00–18:00 w piątek, natomiast w sobotę od 10:00–19:30.
Organizatorami Festiwalu Książki Opole 2016 są drukarnia Opolgraf i Fundacja Fabryka Inspiracji PL. Solaris Center jako partner Festiwalu Książki – Opole 2016 włączył się aktywnie w promowanie czytelnictwa – konkretnie poezji.

"Świat DRUKU" znalazł się wśród patronów medialnych wydarzenia.

  • Obecnie 1 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 1/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.