Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Finał konkursu ZoomArt 2016

Finał konkursu ZoomArt 2016

11 marca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowickiej Strefie Kultury odbył się finał II Edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu ZoomArt 2016.

I nagroda:

 1. PKO Bank Polski “PKO Bank Polski” (kalendarz wieloplanszowy)
 2. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach “Maszyna” (kalendarz jednoplanszowy)
 3. Arch “Stalove ArcelorMittal” (kalendarz trójdzielny)
 4. Polskie Koleje Państwowe S.A. “Modernizacja Dworców Kolejowych” (kalendarz książkowy)
 5. Dżentelmeni Olivier Janiak (kalendarz charytatywny)
 6. Zwrotnica “Kalendarz Typograficzny” (kalendarz nietypowy)
 7. PKO Bank Polski “Dobro Procentuje” (najlepsza ilustracja)
 8. PKO Bank Polski “Razem Możemy Więcej” (najlepsza fotografia)
 9. Lasy Państwowe “Czas Drewna Czar Drewna” (kalendarz old)
 10. Gmina Miasta Sopotu “W ramach Sopotu” (kalendarz administracyjny)

II nagroda:

 1. Polskie Koleje Państwowe S.A. “Warszawa Centralna” (kalendarz wieloplanszowy)
 2. Podpunkt “Kosmos - Podpunkt” (kalendarz jednoplanszowy)
 3. Pasja “Pasja Uszlachetnia” (kalendarz trójdzielny)
 4. Edica “Interaktywny kalendarz Union Investment TFI” (kalendarz książkowy)
 5. Tofu “Dinozaury” (kalendarz charytatywny)
 6. Papyrus “Misza i Grisza idą do lasu” (kalendarz nietypowy)
 7. An Studio “Genesis 2016” (najlepsza fotografia)
 8. Minar “A star is born” (kalendarz old)
 9. Miasto Gliwice “Gliwice” (kalendarz administracyjny)

III nagroda:

 1. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. “Produkty i Usługi PWPW” (kalendarz wieloplanszowy)
 2. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach “Kroki” (kalendarz jednoplanszowy)
 3. Tauron “Tauron” (kalendarz trójdzielny)
 4. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości “Kalendarz Sportowy” (kalendarz książkowy)
 5. Open Mind - Olga Kostrzewska “Wrażliwsi niż wam się wydaje” (kalendarz charytatywny)
 6. Ale Ubaw - Adam Bielowski - “Wood Kalendarz” (kalendarz nietypowy)
 7. Wiśniowski “Technologia Materiał Jakość” (najlepsza fotografia)
 8. Pasja ”Pasja” (kalendarz old)
 9. Gmina Czechowice - Dziedzice “Doroczne Obrzędy” (kalendarz administracyjny)

Nagroda Publiczności - ASS3 PREMIO
Grand Prix - Tofu "Dinozaury 2016"
Nagroda Specjalna za oryginalną fotografię przyrody - Lasy Państwowe "Natura jak się patrzy"
Nagroda Specjalna za oryginalną koncepcję połączenia tekstu z obrazem - Edica "Czas zatrzymać, czas zobaczyć"

Do grona jury zaproszeni zostali:

 • Doktor Marian Słowicki – pracownia wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
 • Katarzyna Paskuda oraz Lidia Popiel, Photo Culture – Lidia Popiel oraz Katarzyna Paskuda tworzą drukowany magazyn o tematyce fotograficznej, przegląd trendów, osobistych uniesień i twórczych zmagań. Katarzyna Paskuda to fotograf i aktorka. Od kilku lat wykonuje sesje zdjęciowe dla polskich magazynów, a od 2011 jest głównym fotografem Magazynu Gentleman. Tam również prowadzi swój dział fotograficzny „Paskuda Obiektywnie”, gdzie zamieszcza osobistą fotografię. Od zawsze pracuje w branży związanej ze sztuką i mediami. Poza sukcesami fotograficznymi od 1998 roku ma również duży dorobek w polskim filmie, na małym i dużym ekranie. Ukończyła wydział aktorski i fotograficzny w Warszawskiej Szkole Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. To właśnie tam odkryła swoją prawdziwą pasję – fotografię. Lidia Popiel zawodowo zajmuje się fotografią od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla Zwierciadła, Pani, magazynu Sukces. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Działa w fundacji Polska jest kobietą. Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Jest również dziennikarką Polsat Cafe.
 • Dr hab. Dawid Korzekwa – grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie (2008-2014); dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.
 • Marzena Miszczyk – zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.
 • Piotr Chodak – właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno-kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz streamowanych w telewizji internetowej.
 • Szymon Pieczyński – członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

Organizatorzy już zapraszają do konkursu ZoomArt 2017. Kalendarze można zgłaszać od lipca 2016 roku do końca lutego 2017 r. Gala rozdania nagród ZoomArt 2017 odbędzie się w Marcu 2017 roku.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.