Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Finat – nowa strategia

Finat – nowa strategia

Kurt Walker, prezes stowarzyszenia Finat, oraz Jules Lejeune, jego dyrektor zarządzający, spotkali się, aby wspólnie omówić strategię dla organizacji w obecnych, bardzo wymagających czasach. Walker podkreślał, że celem każdego stowarzyszenia powinno być wytyczanie właściwych ścieżek prowadzących do bezpiecznej biznesowej przyszłości jego członków.

Stwierdził:„Powinno się stworzyć wspólną wewnętrzną infrastrukturę, która ułatwiłaby stały przepływ informacji, wspierałaby aktywną promocję branży, udostępniałaby najnowsze dane dotyczące nowości technologicznych i zachęcałaby członków do rozwijania swoich możliwości, podejmowania wyzwań, kreatywności”.
Jules Lejeune: „Od początku działalności Finatu, lat 50. i 60. poprzedniego stulecia, kiedy to miał miejsce gwałtowny rozwój branży opakowaniowej i etykietowej, jego misją jest rozpowszechnianie i udostępnianie rzetelnej wiedzy, na której przedstawiciele tego środowiska mogli polegać”. Członkowie stowarzyszenia są zaangażowani w każde ogniwo łańcucha produkcyjnego, dlatego też organizacja zajmuje się całym sektorem kompleksowo – od materiałów, surowców, przez przygotowanie, druk i dalsze przetwarzanie, co, zdaniem samych zainteresowanych, jest bardzo korzystne i pomaga w efektywnym planowaniu rozszerzania działalności i przyszłości przedsiębiorstw. Obecnie przemysł zmienia się wielopłaszczyznowo – nie tylko jeśli chodzi o technologie produkcji etykiet, ale również techniki sprzedaży i komunikacji, platformy handlowe czy oczekiwania klienta.
Kurt Walker poświęcił dużo czasu, żeby przygotować kompleksową strategię dla stowarzyszenia na okres do roku 2020, uwzględniającą sytuację w branży etykietowej nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.
Globalny przemysł etykietowy bardzo się rozwinął – małe rodzinne przedsiębiorstwa założone w latach 70. i 80. podlegały w ostatnim czasie istotnym transformacjom – nie mają już charakteru lokalnego, ale krajowy bądź międzynarodowy; teraz nadszedł czas, by ich założyciele przeszli na emeryturę i ustąpili miejsca swoim następcom. Nowoczesne technologie wykorzystywane na każdym etapie powstawania etykiet są zdecydowanie bardziej innowacyjne niż maszyny, na których wykonywano je przed wieloma laty. Cały proces uległ znacznej zmianie, dlatego należy spojrzeć nań świeżym okiem.
Lejeune objaśnia: „Stowarzyszenie dba o to, żeby jego członkowie byli na bieżąco z innowacjami technologicznymi – takimi jak zadrukowywana elektronika, bezpośredni zadruk opakowań, kody QR, zabezpieczenia w druku – dzięki którym znacznie poszerzyła się definicja etykiety. Naszym zadaniem jest uświadomienie członkom Finatu możliwości, które im dają najnowsze technologie. Śledzimy również nowinki w sektorze materiałów, redefiniujące etykietę i opakowanie”.
Finat chce zmienić swoją rolę – z pasywnej na aktywną, intensywniej wspierać swoich członków we wdrażaniu nowych technologii, aby mogli rozwijać swoje przedsiębiorstwa teraz i w przyszłości. Mówi Kurt Walker: „Rozpoczęliśmy od infrastruktury – zaprojektowaliśmy dla członków specjalny program, który umożliwia im zdalne korzystanie z naszych cyfrowych zasobów wiedzy. Mogą również za jego pośrednictwem brać udział w eksperckich webinariach, warsztatach face-to-face i seminariach, ponieważ wychodzimy z założenia, że dzielenie się ze sobą wiedzą i doświadczeniami jest kluczem do wdrażania innowacji”.
Wymiana informacji to nie jedyne założenie Finatu. Stowarzyszenie zakłada znaczne zwiększenie liczby członków, nie tylko o firmy z Europy Zachodniej, ale również z innych zakątków świata – Finat ma zyskać charakter prawdziwie międzynarodowy. Istotne dla dalszego rozwoju jest w pierwszym rzędzie pozyskiwanie członków z Europy Wschodniej. Walter kontynuuje: „Staramy się pozyskać nie tylko producentów etykiet, ale również pośrednich i bezpośrednich dostawców. Jednym ze sposobów dotarcia do potencjalnie zainteresowanych jest Road Show. Naszym partnerem w tych przedsięwzięciach jest m.in. Young Managers Club, powołany niedawno na potrzeby generacji dopiero wchodzącej w biznes etykietowy, i już generujący nowe pomysły i świeżą energię. Finat nie jest jedynie zamkniętym zasobnikiem przechowującym informacje na temat technologii, rozwoju, kwestii politycznych czy prawnych. Chcemy aktywnie powodować wprowadzanie zmian w naszej branży nie tylko w łańcuchu dostawców, ale także u użytkowników końcowych. Planujemy również zacieśnić współpracę z innymi stowarzyszeniami o podobnym profilu. Będziemy wdrażać zróżnicowane, krótkoterminowe projekty, które, naszym zdaniem, odniosą lepszy skutek niż długoterminowe założenia. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić wolontariuszy do wzięcia udziału w naszych działaniach. Oczywiście będziemy im udzielać profesjonalnego wsparcia, ilekroć zajdzie taka potrzeba”.
Prace nad strategicznymi projektami na lata 2014/2015 są już zaawansowane – dotyczy to m.in. przygotowania Industry Trends Report – opracowania do wglądu wyłącznie dla członków stowarzyszenia Finat. Seminaria zbliżą do siebie przedstawicieli branży z różnych regionów. Oferta będzie uzupełniona o webinaria – zainteresowani będą mogli trzymać rękę na pulsie bez wychodzenia z domu.
Agendy przyszłych kongresów stowarzyszenia Finat będą dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta – wydarzenia mają stać się forami dyskusyjnymi na najwyższym poziomie. Nowy ich profil zostanie zapoczątkowany w 2015 roku – kongres w Amsterdamie, na którym prelegentami będą międzynarodowej klasy specjaliści z branży; wydarzenie będzie miało charakter bardziej biznesowy, a jego uczestnicy więcej sposobności, żeby dyskutować nawet na najtrudniejsze tematy. Istotne punkty agendy spotkania to zrównoważony rozwój, bardziej ekologiczna produkcja i uwarunkowania prawne przemysłu etykiet.
Tak więc Finat zmienia się – jego głównym celem w XXI wieku jest umożliwienie członkom osiągnięcia długoterminowych celów oraz pilotowanie wdrażania innowacyjnych technologii.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.