Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Finisz cyklu dni otwartych firmy DKS

Finisz cyklu dni otwartych firmy DKS

Firma DKS kończy tegoroczny cykl dni otwartych spotkaniem we Wrocławiu w dniach 7–8 sierpnia 2019 r. Wcześniej dostawca rozwiązań dla poligrafii zaprosił przedstawicieli tej branży, a także firm i agencji kreatywnych oraz osoby związane z produkcją i archiwizacją dokumentacji wielkoformatowej do Białegostoku, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa i Katowic. W programie ciekawe prezentacje, testy maszyn i oprogramowania.

Formuła spotkań jest powtarzalna – goście mają okazję wysłuchać kilku prezentacji przygotowanych przez DKS wraz z partnerami. Dni otwarte to także okazja do porównania produktów różnych producentów i różnych technologii. Dużym zainteresowaniem podczas dotychczasowych spotkań cieszyły się porównania technologii: ekosolwentowej i UV, elektrofotografii i inkjetu oraz tradycyjnej elektrofotografii i technologii direct press. Dla uczestników przygotowywane są trzy sale tematyczne – jedna to typowo warsztatowa (gdzie testowane są maszyny i sprawdzana jest intuicyjność ich obsługi), pozostałe to sale konferencyjne, gdzie goście mogą wysłuchać prezentacji na temat zarządzania barwą, cyfrowych uszlachetnień czy druku na nietypowych podłożach, a także związanych m.in. z wykorzystaniem darmowego software’u, składaniem wielkoformatowej dokumentacji oraz trendami w drukowaniu i kopiowaniu przy użyciu ploterów inkjetowych.

Oprócz rozwiązań dla przedsiębiorstw poligraficznych, zajmujących się drukowaniem wielkoformatowym i introligatorstwem, DKS oferuje także urządzenia biurowe. We Wrocławiu goście będą mogli zapoznać się z możliwościami następujących rozwiązań do druku: Konica Minolta AccurioPress C3070 (z kontrolerem Fiery, kasetami podciśnieniowymi oraz automatyzującym prace modułem IQ-501), Canon imagePRESS C910 (najnowszy model w ofercie Canona, wprowadzony na rynek w maju 2019 r.), Canon Vario Print 115 (przyjazna dla środowiska, unikatowa technologia DirectPress w produkcyjnym druku czarno-białym), ploter tonerowy KIP 860 (bardzo szybkie i tanie w eksploatacji urządzenie do druku wielkoformatowej dokumentacji technicznej, map oraz krótkich serii plakatów, dysponujące technologią suchego tonera), ploter pigmentowy Canon TX-3000 (ploter atramentowy do dokumentacji technicznej, map oraz plakatów), Contex IQ Quattro 44 (skaner wielkoformatowy), wielkoformatowa składarka estefold 2300 (urządzenie o szybkości pozwalającej złożyć 19 m w ciągu minuty, oferujące 10 programowanych przez użytkownika trybów składania).

Udział jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu