Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Fujifilm na targach Fespa Digital

Fujifilm na targach Fespa Digital

Podczas targów Fespa Digital 2012, które odbędą się w dniach 21–24 lutego w Barcelonie, firma Fujifilm zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania dla druku wielkoformatowego. Coraz więcej przedsiębiorstw świadczących usługi związane z szeroko rozumianym drukiem inwestuje w wysokiej jakości urządzenia inkjetowe, dlatego też na stoisku Fujifilm (K50) znajdą się nie tylko urządzenia produkcyjne drukujące na podłożach sztywnych oraz z roli na rolę, ale również inne rozwiązania umożliwiające powstanie wartości dodanej druku.

Przede wszystkim zwiedzający będą mogli zapoznać się z oprogramowaniem do zarządzania barwą, które zapewnia utrzymanie jednolitych kolorów na wszystkich etapach druku – jest szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach, które korzystają z druku cyfrowego, offsetowego i sitodruku. Będą prezentowane również atramenty UV z serii Uvijet, aplikacja web2print i XMF Print Centre. Fujifilm pokaże również, co można osiągnąć dzięki nowej platformie Acuity LED 1600.
Najnowsza drukarka UV – Acuity LED 1600 – zostanie zademonstrowana szerszemu gronu odbiorców po raz pierwszy; rozwiązanie wyposażono w system suszący opierający się na pochłaniającej małą ilość energii technologii LED. Urządzenie doskonale nadaje się do zadrukowywania podłoży sztywnych i bardzo cienkich podłoży giętkich. Podczas Fespy nie zabraknie również drukarki Onset S40 wyposażonej zarówno w moduły do obsługi manualnej, jak i automatyczne – urządzenie charakteryzuje wysoka jakość wydruków przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Godne uwagi będą drukarki wielkoformatowe z serii Uvistar, stworzone z myślą o wysokojakościowych drukach wykorzystywanych do produkcji aplikacji typu display i POP.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.