Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Fujifilm zaprezentuje ofertę rozwiązań do druku inkjetowego

Fujifilm zaprezentuje ofertę rozwiązań do druku inkjetowego

Podczas Fespy Fujifilm na stoisku S9 w pawilonie 6 będzie demonstrować na żywo szereg rozwiązań do druku typu high-end, portfolio rozwiązań do druku wielkoformatowego oraz – na przykładzie debiutującej na targach maszyny Inca Onset R40LT – pokaże, jak dostawcy usług druku mogą korzystać z łatwo skalowalnych rozwiązań, które dzięki swojej elastyczności sprzyjają rozwojowi ich firm.

Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć wszechstronność i skalowalność popularnej platformy Inca Onset R40i, a także możliwość rozbudowy drukarki Onset R40LT z urządzenia o 4 kanałach pracującego z prędkością 265 m2/h do urządzenia o 8 kanałach i drukującego z prędkością 400m2/h w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Onset R40LT to wielkoformatowa drukarka z płaskim łożem, która zadebiutuje na Fespie 2015. Jest wyposażona w łatwy w obsłudze interfejs i gwarantuje druk wysokiej jakości bez paskowania przy dużych prędkościach. Model Onset R40LT może zaczynać jako drukarka płaska w formacie 3,14 x 1,6 m, obsługująca podłoża o maks. grubości 50 mm przy maks. prędkości równej 40 arkuszom (w formacie łoża) na godzinę. Urządzenie pracuje na głowicach 14-pikolitrowych Fujifilm Dimatix Spectra, ma czujniki UV i automatycznie rozpoznaje grubość podłoża. Fujifilm pokaże także nowy stół dla platform Onset o 25 strefach podsysu i nowe atramenty Uvijet OW.
Ponadto na stoisku Fujifilm można będzie zobaczyć nowe rozwiązania Acuity F, Acuity Advance Select i Acuity LED 1600. Drukarkę Acuity F, pracującą z prędkością 155 m2/h jako model o 6 lub 7 kanałach, stworzono z myślą o odbiorcach oczekujących druku o jakości fotograficznej na podłożach sztywnych. Acuity Advance Select to drukarka UV o 4, 6 lub 8 kanałach z możliwością druku kolorem białym lub bezbarwnym. Daje fotograficzną jakość druku przy maks. prędkości 32,8m2/h na podłożach przeznaczonych do produkcji displayów i oznakowań. Z kolei Acuity LED 1600 to hybrydowe urządzenie mogące drukować z roli, wyposażone w oszczędny system utrwalania LED, przeznaczone do pracy z materiałami sztywnymi i elastycznymi o bardzo małej grubości.
Prezentowane będzie także 4-kolorowe urządzenie do druku z roli na rolę Vybrant F1600 o maks. prędkości rzędu 18 m2/h, doskonałe do druku na winylu i innych giętkich podłożach. Wykorzystuje opatentowaną technologię hybrydowych atramentów UV Fuzetm firmy Fujifilm. Oprócz nich goście będą mogli zapoznać się z termoformowalnymi atramentami Uvijet KV przeznaczonymi do drukarek Acuity Advance Select, zwłaszcza do produkcji krótkich serii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.