Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Grafmasz instaluje półautomat Renz MoBi 500 w introligatorni Arkoch

Grafmasz instaluje półautomat Renz MoBi 500 w introligatorni Arkoch

Firma Grafmasz przeprowadziła w ostatnim czasie instalację kolejnego półautomatu do oprawy w spiralę Renz MoBi 500. Maszynę zakupiła firma Arkoch, zlokalizowana w Zbrudzewie koło Śremu niedaleko Poznania. Oferowana przez firmę Grafmasz – od kilku lat wyłącznego dystrybutora produkcyjnych urządzeń Renz na polskim rynku – maszyna Renz MoBi 500 ma wszystkie parametry istotne dla właścicieli firmy Arkoch.

Przez kilka ostatnich miesięcy właściciele firmy Arkoch oglądali dostępne na rynku urządzenia, które spełniałyby odpowiednie dla ich potrzeb kryteria. Z uwagi na specyfikę zleceń, do których realizacji miała być używana maszyna – krótkich terminów realizacji i częściowej sezonowości – poszukiwane było urządzenie solidne i niezawodne, od dostawcy posiadającego doświadczony i dostępny serwis.
Oprawiane w introligatorni firmy Arkoch prace są bardzo różnorodne, dlatego też istotnym kryterium przy wyborze maszyny była również możliwość oprawy bloków o różnych grubościach z zachowaniem najwyższej jakości, a także prosty i szybki sposób zmiany ustawień. Dużą część realizowanych przez Arkoch zleceń stanowią notesy i kalendarze o dużej grubości, oprawiane w spiralę o średnicy do 1”, dlatego też w czasie testów urządzeń szczególną uwagę zwracano na jakość oprawy w spiralę 2:1. Niemniej istotną kwestią była również możliwość oprawy standardowych kalendarzy i rozbudowy urządzenia o podajnik zawieszek.
W opinii kierownictwa introligatorni Arkoch, oferowany przez firmę Grafmasz półautomat Renz MoBi 500 ma wszystkie wymienione parametry. Decyzja o jego zakupie zbiegła się z terminem targów drupa 2012, na których Renz prezentował całą gamę swoich produktów.
Renz MoBi 500 umożliwia oprawę w spiralę o średnicy z zakresu 3/16" – 11/4". W zestawie znajdują się elementy pozwalające na zaciskanie pełnej gamy średnic spiral. Urządzenie nie wymaga kompresora, dzięki czemu cechuje je cicha praca. Może być ono opcjonalnie wyposażone w podajnik zawieszki.
Arkoch to firma z ponad 25-letnią tradycją, z sukcesem działająca zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Siedziba i zakład produkcyjny firmy – hale, magazyny i biura o łącznej powierzchni około 1500 m2 – są zlokalizowane w Zbrudzewie koło Śremu niedaleko Poznania. Specjalizuje się ona w produkcji segregatorów reklamowych i realizacji różnego rodzaju usług introligatorskich. W skład parku maszynowego firmy Arkoch, oprócz niedawno zakupionego półautomatu Renz MoBi 500, wchodzą między innymi automaty do produkcji okładek, półautomat do kaszerowania, maszyna rolowa do wykrawania, urządzenie do oczkowania, maszyny do pakowania i foliowania, niciarka, prasa, bigówka, złociarka, nitownice i wiertarki introligatorskie.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.