Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Grupa Müller Martini w obliczu restrukturyzacji

Grupa Müller Martini w obliczu restrukturyzacji

Grupa Müller Martini cierpi z powodu trudnych warunków gospodarczych i utrzymujących się zmian strukturalnych w przemyśle poligraficznym. Wprawdzie – według informacji zarządu – firma utrzymała pozycję lidera, ale jej przychody w ciągu ostatnich 4 lat znacznie spadły. W związku z tym Müller Martini planuje w najbliższych miesiącach gruntowną restrukturyzację.

Celem reformy przedsiębiorstwa jest zachowanie w przyszłości pozycji lidera na globalnie skurczonym rynku branży poligraficznej dzięki innowacyjnym produktom do druku i obróbki po druku, jak również wysokiej jakości usługom dla klientów oraz utrzymanie rozwoju firmy w sposób trwały na zrównoważonym poziomie. Aby w dalszym ciągu dokonywać inwestycji w przyszłościowy rozwój produktów, firma Müller Martini zmuszona jest dostosować wielkość swojego przedsiębiorstwa do zmienionego rynku. Tłem dla utrzymującej się trudnej sytuacji jest zasadnicza transformacja branży poligraficznej. W wyniku bankructw i konsolidacji drukarń znacznie zmniejszyła się baza klientów. Wielu istniejących, jak również potencjalnie nowych klientów powstrzymuje się od inwestycji – lub uniemożliwia się im inwestowanie w nowe urządzenia ze względu na brak kredytu. Istnieje znaczna presja na ceny i marże, dodatkowo wysoki kurs CHF ma negatywny wpływ na zyski. „Aby przetrwać w dobrej kondycji, nie unikniemy konieczności działania na mniejszą skalę” – mówi dyrektor generalny CEO Bruno Müller (na zdjęciu), dodając: „jednak koncentrując nasze siły, zrobimy, co w naszej mocy, aby kontynuować kompleksowe doradztwo dla naszych klientów przy nowych inwestycjach oraz zintensyfikować działania w sektorze usług. Nasza rozpoczęta w poprzednich latach regionalizacja sprzedaży i sieci serwisowej zapewnia nam dobry punkt wyjścia”. W ciągu najbliższych tygodni poszukiwanie rozwiązań będzie się koncentrować we wszystkich miejscach produkcji i obszarach działania grupy MM w Szwajcarii i za granicą. Do działań tych należy konsolidacja dwóch głównych fabryk w Felben i w Zofingen, które nie pracowały w maksymalnym obłożeniu. Przewiduje się, że skutkami restrukturyzacji może zostać dotkniętych 550 miejsc pracy na całym świecie. Decyzji należy się spodziewać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. „Jedno jest pewne, jakość naszych usług zarówno w zakresie obsługi sprzedażowej, jak i serwisowej zostanie utrzymana na niezmienionym, wysokim poziomie. Nasi klienci nie mogą odczuć i nie odczują zmian, jakie będą miały miejsce. To dla nas najważniejszy priorytet” – skomentował Jacek Kobyliński, dyrektor zarządzający Müller Martini Sp. z o.o.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.