Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg Polska organizuje Warsztaty cyfrowe

Heidelberg Polska organizuje Warsztaty cyfrowe

Heidelberg Polska organizuje w dniu 27 sierpnia br. spotkanie pod nazwą „Troubleshooting. Warsztaty Cyfrowe”, nawiązujące do cyklicznych Cyfrowych Dni Otwartych. Odbędzie się ono w centrum demonstracyjnym druku cyfrowego firmy przy ul. Popularnej 82 w Warszawie. Warsztaty są skierowane do specjalistów z zakresu druku cyfrowego i operatorów maszyn rodziny Versafire, pracujących w drukarniach o różnym profilu, wykorzystujących systemy druku cyfrowego. Głównym celem spotkania jest przekazanie praktycznej wiedzy przydatnej w codziennej pracy.

Jak podaje organizator, jednym z impulsów do zorganizowania spotkania było niesłabnące zainteresowanie przygotowanym przez firmę „Poradnikiem drukarza cyfrowego”. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy realizujące w kilku etapach program zajęć. Poza samym systemem drukującym Versafire do ich dyspozycji będzie pełne portfolio oprogramowania wykorzystywanego na co dzień w drukarniach. Podstawowym elementem warsztatów nie będzie przybliżenie możliwości maszyn cyfrowych Heidelberg Versafire oraz przypisanego im oprogramowania, ale poszerzenie wiedzy na temat najczęściej pojawiających się zagadnień, które mogą wymagać usystematyzowania lub pomocy ekspertów, a dotyczą pracy z maszyną.

Wśród omawianych zagadnień nie zabraknie odniesienia do podstaw związanych z przestrzeniami barwnymi RGB i CMYK, profilami barwnymi urządzeń ICC oraz roli, jaką spełniają one w procesie reprodukcji kolorów, czy też kolorymetrycznego modelu przestrzeni barw Lab i monitorowania parametru różnicy barw delta E. Poruszana będzie również tematyka kolorów dodatkowych, specjalnych, kwestia ich dopasowywania, tzw. „bliskie” i „dalekie kolory spotowe” oraz system identyfikacji kolorów Pantone w ujęciu praktycznym. Uzupełnieniem od strony funkcjonalnej systemu będzie przedstawienie znaczenia procesów kalibracji i linearyzacji systemu druku. Na zakończenie tej części warsztatów (aby podkreślić, jak istotne są to zagadnienia, zwłaszcza przy współistnieniu tradycyjnych technik druku i druku cyfrowego) specjaliści pokażą przykłady marek globalnych, które dbają o spójność przekazu i integralność kolorystyki zgodnej z ich identyfikacją wizualną.

W drugiej części planowanych warsztatów cyfrowych uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z wybranymi przykładami prac, które mogą sprawiać trudności w procesie produkcyjnym. Będą również mogli wspólnie z ekspertami przeanalizować każdy z prezentowanych przypadków. Omówione zostaną najczęściej pojawiające się błędy oraz przydatne triki i wskazówki praktyczne do wykorzystania na co dzień.

Udział w imprezie jest odpłatny. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu