Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg i Manroland nie wystawią się na drupie...

Heidelberg i Manroland nie wystawią się na drupie...

Heidelberg Print Media Center Packaging w zakładzie w Wiesloch-Walldorf

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

W komunikacie prasowym Heidelberg argumentuje, że zasięg i siła epidemii koronawirusa spowodowały liczne restrykcje, przez co najprawdopodobniej międzynarodowe targi nie będą miały szansy odbyć się w takiej formule jak dotychczas – odwiedzi je mniej gości, mniej będzie również wystawców. Jednocześnie ostatnie miesiące pokazały, że w dużej mierze zdają egzamin wydarzenia organizowane lokalnie, oferujące specjalistom z całego świata udział online. W związku z tym, że decyzja o udziale w drupie oraz innych wystawach musiała być podjęta już teraz, zarząd firmy zdecydował, że gros sił i środków ulokuje w organizowaniu własnych pokazów w ramach Innovation Week. Spotkania te będą się odbywały w formule łączonej – klienci będą mogli brać w nich udział zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem Internetu. Oprócz niemieckiego centrum pokazowego w Wiesloch-Walldorf demonstracje będą organizowane także w ośrodkach w Atlancie, Szanghaju, Sao Paulo i Tokio.

Pierwsza edycja Innovation Week w Wiesloch-Walldorf odbędzie się w dniach 19–23 października 2020 r. pod hasłem „Rozwiń swój potencjał” (Unfold your potential) i będzie odpowiedzią na silną tendencję znacznego skrócenia terminów pojawiania się na rynku nowych rozwiązań. Klienci muszą być informowani o najnowszych trendach szybko, elastycznie i na bieżąco, dlatego firma skoncentruje się na częstszym oferowaniu większej liczby nowych, cyfrowych opcji prezentacji produktów i innowacji. W październiku Heidelberg planuje „ofensywę innowacji”, czyli prezentację szerokiej gamy swoich nowości produktowych przeznaczonych głównie dla branży druku opakowań i druku komercyjnego, w tym m.in. technologie end-to-end, rozwiązania do druku autonomicznego, Smart Print Shop i Push-to-Stop. Koncern podkreśla, że organizowane dotychczas w łączonej formule wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, i że firma jest świetnie przygotowana do prowadzenia cyfrowych transmisji. Oferuje także współpracę w tym zakresie organizatorom targów drupa, by pomóc im wypracować optymalną formułę nowej koncepcji wystawowej, wykorzystującej możliwości cyfrowe oraz dostosowanej do potrzeb klientów.

Jak podkreślił Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg, „firma skupi się na rozbudowie oferty nowych, zdigitalizowanych sposobów prezentowania produktów i innowacji. Poprzez inwestycje w nową koncepcję wirtualnych targów chcemy zapewnić naszym klientom bliższą i bardziej zindywidualizowaną komunikację. Z myślą o rynkach, na których dopiero rozwijamy naszą obecność, nastawiamy się także na organizację imprez o charakterze regionalnym. Planowany Tydzień Innowacji pozwoli znacznie skrócić czas przedstawienia obecnym i potencjalnym klientom naszych innowacji”.

Komunikat niemieckiego producenta maszyn drukujących, firmy Manroland Sheetfed GmbH, z dnia 14 lipca br. zawiera wypowiedź jej dyrektora zarządzającego – Rafaela Peñuela-Torresa, w której tak uzasadnia decyzję o rezygnacji z udziału w targach drupa: „W czasie trwania pandemii Covid-19 wystawianie się na targach drupa lub uczestniczenie w innych tego typu wydarzeniach nie ma absolutnie żadnego sensu. Bardzo żałujemy, ponieważ zaplanowaliśmy prezentację zarówno naszej niedawno wprowadzonej do oferty maszyny Roland 900 Evolution, jak i nowej maszyny Roland 700 Evolution Elite, ale niestety nie jest to możliwe w obecnych okolicznościach. Zamiast tego jesienią będziemy organizować serię webinarów na żywo”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.