Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg rozpoczyna seryjną produkcję maszyn Speedmaster XL 75 Anicolor

Heidelberg rozpoczyna seryjną produkcję maszyn Speedmaster XL 75 Anicolor

Z początkiem tego roku w zakładach Wiesloch-Walldorf firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) rozpoczęła seryjną produkcję maszyn Speedmaster XL 75 Anicolor. Po sukcesie bezstrefowego, krótkiego zespołu farbowego Anicolor w formacie 30×50 cm dla małych i bardzo małych nakładów Heidelberg rozszerza tę technologię na maszyny w formacie 50×70 cm.

Speedmaster XL 75 Anicolor zadebiutował na targach drupa 2012 i pomyślnie przeszedł testy w drukarniach akcydensowych oraz opakowaniowych. Dzięki stabilnemu i równomiernemu nadawaniu farby zespoły farbowe są odpowiednio ustawione już po wydrukowaniu 20–30 arkuszy startowych. Obniża to zużycie papieru nawet o 90 procent, a także jest wyjątkowo przyjazne dla środowiska.
Modele maszyn Speedmaster SX 52 i XL 75 Anicolor, a także systemy druku cyfrowego Linoprint C 751 i C 901 oferują szerokie portfolio rozwiązań dla opłacalnej produkcji bardzo małych nakładów i spersonalizowanych produktów drukowanych. Maszyny te mogą łączyć wysoce produktywną technologię offsetową z cyfrowymi systemami drukującymi, dopasowując się do potrzeb konkretnego modelu biznesowego drukarni.
Pierwsze maszyny Speedmaster XL 75 Anicolor zostały już dostarczone do drukarni akcydensowych i opakowaniowych w Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Jest wśród nich drukarnia internetowa W2P, która od 2013 roku wykorzystuje Speedmastera SX 52 Anicolor, a obecnie zamierza zwiększyć wolumen produkcji dzięki czterokolorowej maszynie Speedmaster XL 75 Anicolor z zespołem lakierującym. Pozostałe maszyny są zainstalowane w firmach produkujących opakowania farmaceutyczne, które dzięki Speedmasterowi XL 75 Anicolor mogą sprawniej i efektywniej kosztowo realizować mniejsze nakłady. Wszyscy klienci są pod wrażeniem wysokiego poziomu automatyzacji, elastyczności, bogatej oferty specjalnych konfiguracji maszyn oraz bardzo wysokiej jakości i wydajności. Speedmaster XL 75 Anicolor wchodzi na rynek jako maszyna do drukowania jednostronnego, a na jesień br. planowana jest wersja z odwracaniem.
Zainteresowani będą mogli zapoznać się ze Speedmasterem XL 75 Anicolor i jego zaletami podczas różnych imprez. Maszyna jest już gotowa do pokazów w Print Media Center w Heidelbergu i będzie również jednym z ważniejszych punktów pokazów podczas imprezy HEI Quality „Special Applications in Commercial Printing” nt. specjalnych rozwiązań i zastosowań w druku akcydensowym planowanych w połowie marca br.
Maszyna jest również dostępna w centrum pokazowym Heidelberga w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.