Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg zaprezentował liczne nowości podczas Innovation Week

Heidelberg zaprezentował liczne nowości podczas Innovation Week

Podczas ubiegłotygodniowego wirtualnego tygodnia innowacji (19–23 października br.) firma Heidelberg przedstawiła nowości ze swojej oferty w zakresie druku akcydensowego (relację z tej części wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ), w czasie kolejnych spotkań zaprezentowała rozwiązania przeznaczone dla drukarń opakowaniowych oraz etykietowych. Jak podał organizator wydarzenia, spotkało się ono z bardzo dużym zainteresowaniem – ogólnie, w skali świata, wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, licznie uczestniczyli w nim także Polacy (kilkaset zarejestrowanych osób). Dodatkowo już 10 listopada br. o g. 10.00 producent organizuje w ramach Akademii Heidelberga Online drugą edycję Polish Prinect User Day.

Trendy w druku opakowań są oczywiste: stale malejące nakłady, rosnąca liczba zapasów magazynowych i bardziej wymagające zdobienia stosowane w celu przyciągnięcia uwagi w punkcie sprzedaży, a wszystko to przy niezwykle krótkich terminach dostaw i dbałości o środowisko. Złożoność zwiększają specjalne uszlachetnienia i potrzeba bezbłędnej produkcji. W jaki sposób producenci opakowań składanych mogą sobie z tym poradzić w opłacalny sposób? Jak mogą w pełni wykorzystać potencjał swoich maszyn i osiągnąć przejrzystą i powtarzalną produkcję? Podczas Innovation Week Heidelberg zaprezentował swoje nowości, odpowiadając na te pytania. Najważniejsze punkty obszernego programu dotyczyły m.in. informacji o strategicznym rozszerzaniu przez producenta swojego portfolio w zakresie produkcji opakowań składanych wraz z partnerem – firmą MK Masterwork. Zaprezentowano także zalety integracji cyfrowej, która automatyzuje produkcję opakowań składanych i upraszcza nawet złożone zmiany zleceń. Podczas wydarzenia miała także miejsce światowa premiera nowej sztancy Mastermatrix 106 CSB dla przemysłowej i wielkoseryjnej produkcji opakowań oraz zaprezentowano gościom w pełni zintegrowany przepływ pracy: Prinect Business Manager Packaging MIS, który na rynek trafi już w 2021 r.

„Rozwijający się rynek opakowań, a zwłaszcza produkcja opakowań składanych, jest częścią naszej podstawowej działalności. Portfolio naszych produktów jest liczące się w branży a wprowadzane przez nas innowacje stale je ulepszają w oparciu o wymagania naszych klientów. Optymalizacja produkcji opakowań składanych zapewniająca korzyść dla naszych klientów jest integralną częścią strategii naszej firmy” – podkreśla Jörg Dähnhardt, szef segmentu opakowań składanych w firmie Heidelberg.

Jak podkreśla producent, oferowane przez niego innowacje zostały opracowane, by pomóc użytkownikom w umocnieniu pozycji na rynku druku etykiet. Wśród nich wiodącą rolę pełni Push to Stop – zautomatyzowany łańcuch produkcyjny z nawigacją dzięki inteligentnej sieci i ucyfrowionym procesom. Podczas Innovation Week światową premierę miał nowy system Push to Stop CutStar, który umożliwia nawet o 30% większą prędkość produkcji przy cienkich podłożach. Dla producentów etykiet Heidelberg opracował także FoilStar Cure – rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektów metalicznych, wyróżniających produkt w punkcie sprzedaży i zapewniających trwałe wykończenie jego powierzchni. Zaprezentowano także nowy Speedmaster XL 106-D – maszynę pomagającą klientom przejście do sztancowania rotacyjnego.

„Dzięki rozwiązaniom do cyfrowego druku offsetowego arkuszowego Heidelberg będzie w przyszłości nadal odgrywać wiodącą rolę na rosnącym rynku etykiet. Pozostajemy niezawodnym partnerem i dostawcą dla naszych klientów w tym segmencie, współpracując z nimi, aby sprostać wyzwaniom tego wymagającego rynku. Rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości drukowania, stabilnego przejścia arkusza przez maszynę, poziomu automatyzacji i łatwości obsługi podczas obróbki cieńszych podłoży za pomocą systemu cięcia z roli CutStar skłoniły nas do opracowania nowej generacji tego systemu. Rezultatem jest nowy Push to Stop CutStar, który jest oparty na zupełnie nowej platformie z najnowszą technologią napędu, najnowocześniejszą technologią sterowania, nową geometrią ostrza i zupełnie nowymi urządzeniami peryferyjnymi” – mówi Markus Höfer, szef działu zarządzania produktami segmentu etykiet w Heidelbergu.

Już 10 listopada br. o g. 10.00 producent organizuje w ramach Akademii Heidelberga Online drugą edycję Polish Prinect User Day, także online. Wydarzenie to jest skierowane do wszystkich użytkowników, praktyków i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z systemem Prinect.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.