Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg zaprezentował liczne nowości podczas Innovation Week

Heidelberg zaprezentował liczne nowości podczas Innovation Week

Podczas ubiegłotygodniowego wirtualnego tygodnia innowacji (19–23 października br.) firma Heidelberg przedstawiła nowości ze swojej oferty w zakresie druku akcydensowego (relację z tej części wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ), w czasie kolejnych spotkań zaprezentowała rozwiązania przeznaczone dla drukarń opakowaniowych oraz etykietowych. Jak podał organizator wydarzenia, spotkało się ono z bardzo dużym zainteresowaniem – ogólnie, w skali świata, wzięło w nim udział kilka tysięcy osób, licznie uczestniczyli w nim także Polacy (kilkaset zarejestrowanych osób). Dodatkowo już 10 listopada br. o g. 10.00 producent organizuje w ramach Akademii Heidelberga Online drugą edycję Polish Prinect User Day.

Trendy w druku opakowań są oczywiste: stale malejące nakłady, rosnąca liczba zapasów magazynowych i bardziej wymagające zdobienia stosowane w celu przyciągnięcia uwagi w punkcie sprzedaży, a wszystko to przy niezwykle krótkich terminach dostaw i dbałości o środowisko. Złożoność zwiększają specjalne uszlachetnienia i potrzeba bezbłędnej produkcji. W jaki sposób producenci opakowań składanych mogą sobie z tym poradzić w opłacalny sposób? Jak mogą w pełni wykorzystać potencjał swoich maszyn i osiągnąć przejrzystą i powtarzalną produkcję? Podczas Innovation Week Heidelberg zaprezentował swoje nowości, odpowiadając na te pytania. Najważniejsze punkty obszernego programu dotyczyły m.in. informacji o strategicznym rozszerzaniu przez producenta swojego portfolio w zakresie produkcji opakowań składanych wraz z partnerem – firmą MK Masterwork. Zaprezentowano także zalety integracji cyfrowej, która automatyzuje produkcję opakowań składanych i upraszcza nawet złożone zmiany zleceń. Podczas wydarzenia miała także miejsce światowa premiera nowej sztancy Mastermatrix 106 CSB dla przemysłowej i wielkoseryjnej produkcji opakowań oraz zaprezentowano gościom w pełni zintegrowany przepływ pracy: Prinect Business Manager Packaging MIS, który na rynek trafi już w 2021 r.

„Rozwijający się rynek opakowań, a zwłaszcza produkcja opakowań składanych, jest częścią naszej podstawowej działalności. Portfolio naszych produktów jest liczące się w branży a wprowadzane przez nas innowacje stale je ulepszają w oparciu o wymagania naszych klientów. Optymalizacja produkcji opakowań składanych zapewniająca korzyść dla naszych klientów jest integralną częścią strategii naszej firmy” – podkreśla Jörg Dähnhardt, szef segmentu opakowań składanych w firmie Heidelberg.

Jak podkreśla producent, oferowane przez niego innowacje zostały opracowane, by pomóc użytkownikom w umocnieniu pozycji na rynku druku etykiet. Wśród nich wiodącą rolę pełni Push to Stop – zautomatyzowany łańcuch produkcyjny z nawigacją dzięki inteligentnej sieci i ucyfrowionym procesom. Podczas Innovation Week światową premierę miał nowy system Push to Stop CutStar, który umożliwia nawet o 30% większą prędkość produkcji przy cienkich podłożach. Dla producentów etykiet Heidelberg opracował także FoilStar Cure – rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektów metalicznych, wyróżniających produkt w punkcie sprzedaży i zapewniających trwałe wykończenie jego powierzchni. Zaprezentowano także nowy Speedmaster XL 106-D – maszynę pomagającą klientom przejście do sztancowania rotacyjnego.

„Dzięki rozwiązaniom do cyfrowego druku offsetowego arkuszowego Heidelberg będzie w przyszłości nadal odgrywać wiodącą rolę na rosnącym rynku etykiet. Pozostajemy niezawodnym partnerem i dostawcą dla naszych klientów w tym segmencie, współpracując z nimi, aby sprostać wyzwaniom tego wymagającego rynku. Rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości drukowania, stabilnego przejścia arkusza przez maszynę, poziomu automatyzacji i łatwości obsługi podczas obróbki cieńszych podłoży za pomocą systemu cięcia z roli CutStar skłoniły nas do opracowania nowej generacji tego systemu. Rezultatem jest nowy Push to Stop CutStar, który jest oparty na zupełnie nowej platformie z najnowszą technologią napędu, najnowocześniejszą technologią sterowania, nową geometrią ostrza i zupełnie nowymi urządzeniami peryferyjnymi” – mówi Markus Höfer, szef działu zarządzania produktami segmentu etykiet w Heidelbergu.

Już 10 listopada br. o g. 10.00 producent organizuje w ramach Akademii Heidelberga Online drugą edycję Polish Prinect User Day, także online. Wydarzenie to jest skierowane do wszystkich użytkowników, praktyków i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z systemem Prinect.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Już 10 grudnia br. w godz. 9–17, za pośrednictwem platformy Click Meeting odbędzie się organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy szkolenie „Poligrafia w marketingu”. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Jego cel to zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią. W trakcie szkolenia zapewniamy możliwość zadawania pytań trenerowi, który postara się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, aby obcowanie ze sztuką poligrafii stało się łatwe i przyjemne.
Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Serdecznie zapraszamy!

W dniach 26 października – 12 listopada br. odbyło się wydarzenie online o nazwie Printing United Digital Experience, skierowane do wszystkich segmentów branży poligraficznej z całego świata i poruszające tematy dotyczące m.in. technologii, materiałów eksploatacyjnych, edukacji, oprogramowania czy usług. Organizator tego globalnego wydarzenia – Printing United Alliance – podał, że ogółem wzięło w nim udział ponad 8,2 tys. zarejestrowanych osób z 5,7 tys. firm i 108 krajów (odnotowano ponad 100 tys. odsłon platformy internetowej i obejrzano ponad 7,5 godzin nagrań; liczba ta stale rośnie, ponieważ do końca stycznia 2021 r. można bezpłatnie się rejestrować i korzystać z zasobów platformy).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.